از بین بردن غبغب با لیزر: هزینه و روش های رفع غبغب با لیزر

لیزر غبغب یکی از روش‌های متعددی است که در بین بیماران دارای غبغب رواج دارد. استفاده از لیزر برای زیبایی نوعی پیکرتراشی به حساب می آید و می توان از آن به منظور حذف بخش های کوچکی از رسوبات چربی در غبغب استفاده کرد. لیزرها از طریق اپلیکاتور ارسال می‌شوند و سلول های چربی هدف را بدون ایجاد اختلال در عملکرد سایر سلول ها یا ساختارهای اطراف، از بین می برند. نتیجه لیزر اثری مشابه لیپوساکشن جراحی دارد، اما درد بسیار کمتر و بهبودی سریعتری دارد.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت با تخفیف مناسب

مزایای رفع غبغب با لیزر


 

مزایای رفع غبغب با لیزر

تاکنون تکنولوژی لیزر در جراحی زیبایی، راه طولانی را پیموده است. مزایای لیزر نسبت به روش های زیبایی قدیمی حیرت آور است.

 • جراحی های مرسوم به زیر چاقو رفتن که پر از خطرات و دوران نقاهت طولانی است.
 • برخی افراد به بیهوشی عمومی واکنش نشان می دهند. این نوع بیهوشی برای خواباندن بیماران در حین جراحی است. لیزرهای غیرتهاجمی نیازی به بیهوشی عمومی ندارند.
 • درمان های لیزری به شما این امکان را می دهند که به راحتی سریعاً به روال عادی خود بازگردید. درنتیجه لازم نیست کار، مدرسه یا زمان و خانواده را فدا کنید.
 • روش های لیزر غیرتهاجمی تقریباً بدون درد هستند و کبودی و ناراحتی خفیف آن قابل تحمل است. برخی از افراد حتی هیچ گونه عوارض جانبی منفی را تجربه نمی کنند. با لیزر درمانی، بیماران مجبور به مصرف مسکن‌های اعتیادآور و قوی نخواهند بود.
 • لیزر درمانی نتایج قابل توجه ای دارد و موجب سفت کشیده شدن موضعی پوست می شود.

کاندیدای مناسب رفع غبغب با لیزر


اگر به دنبال کاهش غبغب خود هستید، لیزر درمانی انتخاب مناسبی برای شماست. این امر به ویژه در صورتی برای شما مناسب است که مقادیر خفیف تا متوسط ​​چربی در زیر چانه خود داشته باشید.

اگر شما به طور ژنتیکی غبغب دارید و ورزش و رژیم غذایی تأثیری بر از بین بردن آن ندارد، لیزر غبغب به طور خودکار آن را از بین میبرد.

اگر به داروهای ضد درد حساسیت دارید، شما نیز کاندیدای خوبی برای این روش هستید. با لیزر غبغب نیازی به مصرف مسکن های قوی ندارید.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به باسن

آمادگی لازم برای رفع غبغب با لیزر


در اینجا چند راه وجود دارد که بیماران می توانند از کبودی پس از درمان غبغب جلوگیری کنند:

 • هفت روز قبل از درمان غبغب سیر نخورید. سیر باعث افزایش خطر کبودی می شود.
 • هفت روز قبل از عمل از مصرف الکل و سیگار دوری کنید. این مواد احتمال ایجاد کبودی را افزایش می دهند.
 • در طول هفته قبل از لیزر درمانی از داروهای ضد التهابی استفاده نکنید.
 • بدون آرایش در کلینیک حاضر شوید و مصرف هر گونه دارو و بیماری را به پزشک خود اطلاع دهید.

روشهای از بین بردن غبغب با لیزر


 

روشهای از بین بردن غبغب با لیزر

روش‌های زیادی برای رفع غبغب با لیزر وجود دارد که برخی از این روش‌های غیر تهاجمی و برخی دیگر کم تهاجمی هستند. به طور کلی در همه این روش‌ها از انرژی لیزر برای تخریب سلول‌های ناحیه غبغب و کلاژن سازی استفاده می‌شود.

لیزر اندولیفت غبغب

لیزر اندولیفت غبغب

اندولیفت یک روش لیزری نوآورانه و کم تهاجمی است که کل صورت را بازسازی می کند همچنین در این روش افتادگی خفیف پوست و تجمع چربی روی غبغب اصلاح می شود.

مردان و زنان می‌توانند از این درمان فوق‌العاده با حداقل دوره نقاهت بهره ببرند. درمان اندولیفت درون بافتی است و از طریق فیبرهای میکرونوری یکبار مصرف خاص که به نازکی مو هستند، عمل می کند. این فیبرها به راحتی در زیر پوست به هیپودرم سطحی وارد می شوند و سپس حرارت ناشی از لیزر، چربی را ذوب می کند، که چربی ذوب شده از سوراخ های ورودی میکروسکوپی ایجاد شده در ناحیه تحت درمان می ریزد. این امر به طور همزمان باعث جمع شدن فوری پوست و کاهش شلی آن می شود.

این درمان مزایایی همچون لیفت صورت به روش جراحی را ارائه می دهد، با این تفاوت که فاقد اسکالپل، اسکار، بیهوشی و درد است. اندولیفت نتیجه تحقیقات تکنولوژیکی و پزشکی پیشرفته است و در نتیجه فاقد معایب مرتبط با جراحی سنتی مانند زمان بهبودی طولانی‌تر، نرخ بالاتر مشکلات جراحی و قیمت‌های بالا است.

نتایج درمان غبغب با روش اندولیفت نه تنها بلافاصله قابل مشاهده است، بلکه چند ماه پس از انجام عمل نیز بیشتر به چشم می آید، زیرا پس از چند ماه کلاژن اضافی در لایه های عمیق پوست ایجاد می شود. بهترین لحظه برای بررسی نتایج به دست آمده، 6 ماه پس از عمل است.

به طور معمول فقط یک مرحله درمان مورد نیاز است، اما مانند همه روش‌ها، پاسخ و مدت اثر برای هر بیمار متفاوت است و اگر پزشک لازم بداند، عمل اندولیفت می‌تواند تکرار شود.

لیزر اسکالپشور غبغب

لیزر اسکالپشور غبغب

اسکالپشور، یک لیزر درمانی غیرتهاجمی است که سلول های چربی را هدف قرار می دهد. زمان درمان کوتاه است و معمولاً رضایت 100 درصدی مشتری را به همراه دارد.  طبق بررسی و مطالعه بر روی بیماران، درمان افتادگی پوست نیز به طور رخ خواهد داد، تمام موارد ذکر شده به روش اسکالپشور به عنوان درمان انتخابی برای ناحیه غبغب، برتری می بخشد. اکثر بیماران دو مرحله درمان کوتاه را با فاصله شش هفته از هم دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید: ژل الانسه چیست و چه کاربردی دارد؟

در طول یک جلسه درمانی که حدود 25 دقیقه طول می کشد، لیزر، دمای سلول های چربی زیر پوست را افزایش می دهد (در حالی که سطح پوست خنک باقی می ماند) تا زمانی که آنها از بین بروند. هنگامی که سلول های چربی از بین رفتند، بدن شما به طور طبیعی طی شش هفته آینده، چربی و سلول های مرده را دفع می کند و پس از آن شروع به دیدن نتایج خواهید کرد.

مانند هر روش دیگری، ممکن است این عمل عوارض جانبی داشته باشد، اما خطرات آن بسیار کم است. عوارض جانبی شامل سوزش در طول عمل و پس از آن است. همچنین بیماران ممکن است در حین بهبود دچار کبودی شوند.

رفع غبغب با لیزر فرکشنال

لایه برداری با لیزر فرکشنال که شامل ایجاد یک الگوی پیکسلی از زخم های لیزر میکروسکوپی است که توسط بافت سالم احاطه شده است. این روش در مقایسه با درمان های دیگر، اثربخشی بیشتر و زمان کوتاه تری را به همراه دارد. در روش فرکشنال انرژی بسیار متمرکز، نوری را تولید می‌کند و درنتیجه حرارت و نور ایجاد شده موجب تولید کلاژن، لیفت پوست و رفع غبغب می‌شود.

لیزرهای فرکشنال مادون قرمز دارای نتایج تحقیقاتی خوبی هستند که ایمنی و کارایی بالایی دارند.

لیزر لیپولیز غبغب با ساکشن

لیزر لیپولیز غبغب با ساکشن

لیزر لیپوساکشن یک روش مؤثر و ایمن لیپولیز بوده و مورد تأیید FDA نیز قرار گرفته است. در طول درمان، انرژی لیزر مستقیماً به ناحیه مورد نظر می رسد، چربی اضافی را ذوب کرده و در نهایت، حذف آن را تسهیل می کند. این درمان همچنین باعث جمع شدن بافت ها و سفت شدن پوست می شود.

لیزر لیپوساکشن که به لیزر لیپولیز نیز معروف است تا حدودی با لیپوساکشن سنتی متفاوت است. در برخی از تکنیک های لیزر لیپوساکشن از ساکشن استفاده می شود، در حالی که در برخی دیگر عملاً از ساکشن واقعی استفاده نمی شود. به جای استفاده از کانولا برای از بین بردن رسوبات چربی زیر پوست، در واقع از یک لیزر برای ذوب کردن چربی ناحیه مورد نظر استفاده می شود. هنگامی که چربی با استفاده از لیپوساکشن لیزری مایع شد، با استفاده از برش های کوچک از بدن تخلیه شده یا به آرامی ساکشن می شود.

اگر لیزر لیپولیز را انتخاب کنید، تقریباً بلافاصله نتایج کاهش چربی را خواهید دید. پس از کاهش هر گونه کبودی یا تورم، نتایج واضح تر قابل مشاهده خواهد بود. در نتیجه هفته اول تغییراتی را در چهره‌تان خواهید دید، اما ممکن است برای دیدن نتایج واقعی لازم باشد که تا شش ماه منتظر بمانید.

بر خلاف جراحی متداول لیپوساکشن که از بیهوشی عمومی استفاده می شود، لیزر لیپوساکشن غبغب فقط به بی حسی موضعی نیاز دارد. لیپوساکشن لیزری کم تهاجمی نیز آسیب زا نیست، زیرا فقط به برش های کوچکی برای وارد کردن کانولای کوچک دستگاه نیاز دارد. این روش بدون درد بوده و عمل آن کوتاه مدت است. در نتیجه این روش نتایج عالی را برای کاندیدای مناسب فراهم می کند. علاوه بر این، شما در جراحی سنتی لیپوساکشن چانه تنها می توانید از شر چربی های اضافی خلاص شوید و پوست شل و افتادگی را پشت سر بگذارد. لیپوساکشن با لیزر دارای خواصی برای سفت کردن پوست است و نتایج بهتری را با دوره نقاهت و بهبودی کمتر ارائه می دهد. به طور معمول، بیماران می توانند در عرض چند روز به کار و فعالیت های روزمره خود بازگردند.

عوارض لیزر غبغب


عوارض جانبی رایج در درمان غبغب با لیزر معمولاً شامل درد یا بی حسی در ناحیه درمان، ناراحتی و شلی یا تغییر رنگ پوست است. برخی از افراد پس از عمل دچار سوزش در زیر پوست نیز می شوند. اگر این عارضه بیش از چند روز طول بکشد، می تواند نشانه تجمع مایع در زیر پوست باشد و باید توسط پزشک شما درمان شود.

سایر افراد ممکن است متوجه بافت گود یا توده ای در ناحیه درمان شوند. این عارضه ممکن است موقت (تورم) یا نیمه دائمی باشد. اگر پس از گذشت شش هفته، همچنان پوست فرورفته دارید، با پزشک خود مشورت کنید.

در موارد نادر، برخی افراد دچار موارد زیر می شوند:

 • اسکار زیر پوست
 • عفونت در محل
 • لخته شدن خون
 • نکروز پوست (مرگ بافت) در محل برش

ماندگاری لیفت غبغب با لیزر


 

ماندگاری لیفت غبغب با لیزر

نتیجه از بین بردن غبغب با لیزر دائمی می‌باشد. البته ممکن است برخی از مراجعین برای دستیابی به نتایج دلخواه خود نیاز به چند جلسه درمانی داشته باشند. سبک زندگی، تغذیه و مصرف دخانیات نیز بر نتیجه رفع غبغب تأثیر دارند.

ممکن است با گذشت چند سال از درمان و افزایش سن پوست ناحیه غبغب کمی دچار افتادگی شود. در این صورت فرد می‌تواند با مشورت پزشک لیفت غبغب انجام دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین برند ژل

هزینه رفع غبغب با لیزر


 

هزینه رفع غبغب با لیزر

قیمت و هزینه رفع غبغب با لیزر به میزان چربی ناحیه غبغب و افتادگی آن، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، دستگاه مورد استفاده، دستمزد پزشک و محدوده جغرافیایی کلینیک بستگی دارد. برای اطلاع از مقدار دقیق آن بهتر است برای مشاوره حضوری به درمانگاه مراجعه کنید تا پس از مشورت با پزشک متخصص از بهترین و مناسب‌ترین روش رفع غبغب (با توجه به شرایط شما) و هزینه‌ی آن مطلع شوید.

سؤالات متداول


بهترین روش رفع غبغب با لیزر کدام است؟

لیزر اندولیفت غبغب بهترین روش برای از بین بردن غبغب می‌باشد که نتایج آن دائمی است. این روش علاوه بر از بین بردن سلول‌های چربی این ناحیه، باعث لیفت و کلاژن سازی نیز می‌شود.

آیا رفع غبغب با لیزر درد دارد؟

روش های لیزر غیرتهاجمی بوده و درد کمی ایجاد می کنند. کبودی و ناراحتی خفیف آن قابل تحمل است. برخی از افراد حتی هیچ گونه عوارض جانبی منفی را تجربه نمی کنند.

آیا ممکن است رفع غبغب با لیزر باعث کبودی شود؟

برخی از بیماران ممکن است دچار کبودی شوند، اما موقتی است. هنگام بهبودی، آرایش می تواند کبودی ها را بپوشاند.

بعد از لیزر غبغب به چند روز استراحت نیاز دارم؟

رفع غبغب با لیزر دوران نقاهت بسیار کوتاهی داشته و مراجعین می‌توانند بعد از آن به کار‌های روزمره خود بپردازند.

آیا لیزر درمانی می‌تواند به طور کامل غبغب را برطرف کند؟

اگر دارای مقادیر خفیف تا متوسط ​​چربی در زیرچانه خود هستید، لیزر درمانی انتخاب مناسبی برای شما است و برای کاهش شدید غبغب بهتر است این روش درمانی را با روش‌های دیگر و یا جراحی لیفت غبغب انجام دهید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *