لیفت سینه با نخ | هزینه، عوارض و ماندگاری

سینه های افتاده یکی از مشکلات در بین بانوان است. از دست دادن وزن و بارداری دلایل شایع این حالت می باشند. حجیم کردن سینه یکی از بیشترین درمان های زیبایی است که بانوان به دنبال آن هستند. چندین گزینه درمانی، مانند لیفت سینه با جراحی و بدون جراحی برای این افراد وجود دارند.

با درمان های مختلف حجیم کردن سینه، پیدا کردن درمانی که بهترین نتایج زیبایی را برای شما داشته باشد، سخت است. با این حال، اگر به دنبال درمان کم تهاجمی یا بدون جراحی هستید، لیفت سینه با نخ می تواند گزینه مناسب شما باشد.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق چربی با تاثیرگذاری ماندگار

نخ لیفت سینه چیست؟


نخ هایی که برای لیفت سینه به کار می‌روند نخ های سطح پزشکی بوده، از پروتئین ساخته شده و نازک تر از مو هستند. آنها کلاژن سازی را تحریک کرده و به سفت شدن پوست کمک می کنند. این نوع نخ ها رایج ترین موارد مورد استفاده در روش های لیفت سینه هستند و به نخ آپتوس (APTOS) معروفند.

نخ لیفت سینه روشی کم تهاجمی بوده و تحت بی حسی موضعی بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود. این نخ ها پوست سینه را بالا می کشند و در موقعیت بالاتر قرار داده و باعث جوانتر دیده شدن آنها می شوند. لیفت سینه می تواند مستقلاً یا به عنوان بخشی از دیگر درمان‌های حجم دهی سینه انجام شود.

مزایای لیفت سینه با نخ


 

مزایای لیفت سینه با نخ

زمانی که نخ ها قرار می گیرند، تأثیر لیفت طبیعی و سفت شدن بافت پوست را می بینید.

این نخ با مخروط های خود از تأثیرات لیفت سینه در اولین هفته ها پس از درمان پشتیبانی می کند. بعد از چند هفته، این عملکرد کمکی در نهایت توسط کلاژن خود شما به اتمام می رسد.

لیفت با نخ روشی است که در آن بخش های مختلف سینه به وسیله قرار دادن نخ های خاصی لیفت می شوند. علاوه بر لیفت، نخ لیفت رنگ، بافت و آبرسانی پوست را بهبود می بخشد.

این روش در کل بدون درد است، زیرا ناحیه مورد نظر بی حس شده است. نتیجه این انقباض را می توان بلافاصله پس از درمان ملاحظه کرد. دیگر مزایای آن شامل موارد زیر می شوند:

 • تأثیر دوگانه: لیفت و جوانسازی
 • روشی کم تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود.
 • 20 دقیقه زمان می برد.
 • نتایج فوری، واضح و قابل مشاهده می باشند.
 • نیاز به دوره نقاهت کمی دارد.
 • کلاژن سازی جدید و افزایش میکروسیرکولاسیون.

بیشتر بخوانید: لیفت ابرو در استانبول ترکیه با بهترین روش‌ها

لیفت سینه با نخ برای چه کسی مناسب است؟


 

لیفت سینه با نخ برای چه کسی مناسب است؟

نخ لیفت برای بانوان 35 سال و به بالا توصیه می شود که می خواهند نشانه های سالخوردگی را در خود کاهش دهند و نیاز به سینه های لیفت شده و جذاب دارند و همچنین برای افرادی که نمی خواهند تحت جراحی تهاجمی قرار گیرند و در مواردی که اثر درمان های تزریقی مطلوب نیستند نیز انجام می شود. روش لیفت با نخ به عنوان درمانی بین تزریقی و جراحی در نظر گرفته می شود. برای بیمارانی با موارد زیر مناسب می باشد.

 • کاهش حجم بافت
 • داشتن چین و چروک
 • افتادگی نوک سینه ها
 • مبتلایان به بیماری عود کننده
 • عدم رطوبت پوست

پزشک پیشینه پزشکی دقیق شما را بررسی می کند و ارزیابی از نیازها و انظارات شما می گیرد تا مطمئن شود این درمان مناسب شما است. بهترین نتایج در مراجعینی با پتوز درجه 1 و 2 بدست می آید: یعنی برای آنهایی که سر سینه هایشان زیر چین سینه قرار گرفته، نتایج بدست آمده به خوبی افرادی که نوک سینه هایشان بالای چین سینه قرار دارد نمی باشد.

درمان برای بیمارانی با شرایط زیر مناسب نمی باشد:

 • داشتن سابقه سرطان سینه یا ابتلا به آن
 • داشتن ایمپلنت سینه
 • باردار یا شیرده بودن
 • داشتن اختلالات خونریزی
 • ترس از سوزن

آمادگی‌های لازم قبل از لیفت سینه با نخ


هیچ آمادگی ضروری وجود ندارد. فقط بی حسی موضعی استفاده می شود پس نیازی به اعمال محدودیت های غذایی قبل از لیفت با نخ ندارید. فقط توصیه می شود سیگار نکشید، نوشیدنی الکلی ننوشید و از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی پرهیز کنید، زیرا می توانند خونریزی و کبودی را افزایش دهند.

نخ لیفت سینه چگونه کار می کند؟


 

نخ لیفت سینه چگونه کار می کند؟

درمان شامل کاشت نخ های قابل جذبی در لایه های سطحی پوست به منظور لیفت، تغییر رنگ و کمک به ساختار آن می شود. این روش به خاطر تحریک کلاژن سازی در پوست درگذر زمان، نتایج سریع و حجیم کنندگی دارد. نخ های پزشکی سالهاست که در جراحی ها استفاده می‌شوند و به شدت برای مصارف زیبایی در صورت و بدن و اهداف ضد پیری محبوب هستند.

برای انجام این درمان، پزشک با استفاده از بی حسی موضعی یا حتی تزریقی ناحیه مورد نظر را بی حس می کند. سپس نخ ها را به داخل ناحیه مورد نظر و جایی که شبکه پشتیبانی در زیر پوست تشکیل می شود، وارد می کند. این کار سینه ها را لیفت کرده و در جای خود نگه می دارند. این کار باعث ایجاد پاسخ ترمیمی در پوست می شود. این کار تشکیل کلاژن جدید و تقویت فیبرهای الاستین را تقویت می کند. به مرور زمان، نخ ها جذب شده، سینه هایی حجیم تر، پوستی صاف تر و خوش رنگ تر ایجاد می کند.

این درمان بسته به ناحیه تحت درمان، بین 30 دقیقه تا یک ساعت زمان می برد که یعنی می توانید این درمان را در وقت ناهاری خود انجام دهید.

بیشتر بخوانید: لیفت با نخ سیلوئت

مراقبت‌های لازم بعد از لیفت سینه با نخ


بعد از درمان، انتظار می رود که بهبودی را بلافاصله مشاهده کنید، اما پیشرفت قابل توجه بعد از 2 تا 3 ماه و وقتی که کلاژن سازی جدید القا شد، ظاهر می شود. معمولاً، فقط یک درمان برای دست یابی به اثر لیفت مطلوب نیاز می باشد. این درمان تقریباً یک ساعت زمان می برد و نتایج را بلافاصله بعد از آن مشاهده خواهید کرد.

ممکن است حس نیش زدگی خفیف در طی درمان داشته باشید که شبیه درمان با طب سوزنی می باشد. بی حسی موضعی قبل از تزریق نخ‌ها صورت می گیرد. چند روز پس از درمان، سینه ها درد و حس سنگینی دارند. بنابراین، مصرف منظم پاراستامول و پوشیدن سوتین کمکی در هفته بعد از درمان توصیه می شود.

برای کاهش ورم و هیدراته ماندن، نمک مصرفی را کاهش دهید. مرخصی کاری کافی برای بهبودی در نظر بگیرید.

هیچ چیز سنگین تر از یک گالن شیر (ازجمله کودکان خود) را بلند نکنید، زیرا می تواند سینه های در حال ترمیم را کشش دهد و باعث ورم شود. در همین راستا، هیچ چیز سنگینی را نیز هل ندهید.

به شکم یا طرفین نخوابید، زیرا روی سینه ها فشار می آورد. بدن را روی بالش قرار دهید یا روی صندلی رکلاینر بخوابید.

ماندگاری لیفت سینه با نخ


به طور متوسط، این نخ ها به مدت 4 تا 6 ماه ماندگار هستند و سپس متابولیزه شده و جذب بدن می شوند.  اما نتیجه‌ لیفت سینه با نخ به دلیل کلاژن ساخته شده در پوست بین 18 ماه تا 2 سال ماندگاری دارد و در صورت تکرار لیفت، میزان ماندگاری نتایج آن نیز بیشتر می‌شود.

عوارض احتمالی لیفت سینه با نخ


خطرات احتمالی لیفت سینه با نخ:

 • بیرون زدی نخ ها
 • عفونت
 • درد
 • حساسیت
 • ورم و کبودی

هزینه لیفت سینه با نخ


هزینه لیفت سینه با نخ به میزان افتادگی سینه، برند و تعداد نخ‌های لیفت مورد استفاده برای دستیابی به نتیجه دلخواه، نوسانات ارزی و دستمزد پزشک بستگی دارد و در جلسه مشاوره توسط پزشک متخصص تعیین می‌شود.

بیمه هزینه‌های لیفت سینه با نخ را پوشش نمی‌دهد.

سؤالات پر تکرار


آیا نخ های پزشکی که برای لیفت سینه استفاده می شوند بی خطر هستند؟

نخ های پزشکی بی خطر هستند. این نخ ها از پلی دیوکسانون ساخته شده است که به مرور زمان جذب بدن می شوند. پلی دیوکسانون احتمال بسیار پایینی دارد که آلرژی ایجاد کند، زیرا با بدن انسان سازگاری دارد. نخ های پزشکی را FDA تأیید کرده و برای مصارف زیبایی مانند لیفت پوست و بافت ساخته شده اند.

آیا به چندین جلسه درمان نیاز است؟

اگر می خواهید همچنان از نتایج این درمان لذت ببرید، نیاز به جلسات ترمیمی به منظور حفظ اثرات آن دارید.

نخ لیفت را در چه نواحی می توان استفاده کرد؟

می توانید نخ لیفت را برای نواحی زیر استفاده کنید:

بیشتر بخوانید: لیفت میدفیس

لیفت سینه با نخ چقدر درد دارد؟

لیفت با نخ روشی نسبتاً بی درد است.

چه زمانی متوجه نتایج لیفت سینه با نخ می شوم؟

درمان های لیفت با نخ منجر به بهبودی فوری و طبیعی در ظاهر پوست می شود. فرایند سنتز پروتئین بعد از 10 تا 14 روز آغاز می شود.

محدودیت های استفاده از لیفت سینه با نخ چه هستند؟

نخ های لیفت سینه اندازه یا حجم سینه ها را افزایش نمی دهد. اگر کاهش حجم زیادی در سینه دارید، انتقال چربی یا ایمپلنت سینه باید بهتر باشد.

بعد از تزریق نخ ها، مقداری کبودی و ورم طبیعی است، اما باید در عرض 3 تا 7 روز رفع شوند. همانطور که در بالا اشاره شد، به منظور اینکه نخ ها به طور مؤثر در بافت تنیده شوند، بهتر است از ورزش های سنگین یا فعالیت های شدید خودداری کنید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *