کشیدن پوست صورت بدون جراحی با لیزر، نخ

لیفت صورت با روش جراحی نیاز به بستری شدن، بیهوشی و هفته‌ها استراحت دارد، این در حالی است که لیفت صورت بدون جراحی که در مطب انجام می شود. مانند اندولیفت، کشیدن پوست با نخ و لیزر می‌توانند طی مدت 45 دقیقه یا کمتر موجب کشیدن و صافی پوست شما شده و از افتادگی آن جلوگیری کنند. روش‌های بدون جراحی با انجام کلاژن سازی پوست، موجب جوانسازی پوست صورت شده و همچنین ماندگاری طولانی مدت به همراه دارند علاوه بر آن، هزینه آنها نسبت به کشیدن پوست با روش جراحی بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر در می آید.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت با استفاده از مواد با کیفیت

مزایای کشیدن پوست صورت بدون جراحی


 

مزایای کشیدن پوست صورت بدون جراحی

کشیدن پوست صورت با روشهای غیر جراحی شامل مزایای زیر است:

 • بسیار سریع و کارآمد؛ اکثر جلسات را می توان در کمتر از  45 دقیقه انجام داد.
 • ناراحتی و درد کم
 • کاهش زمان بهبودی
 • حداقل مراقبت های پس از عمل
 • خطرات کمتر در مقابل لیفت صورت به روش جراحی

چه افرادی کاندیدای مناسب برای کشیدن پوست بدون جراحی هستند؟


بسیاری از افراد می توانند با خیال راحت عمل کشیدن پوست را انجام دهند و به احتمال زیاد بهترین نتایج را به دست خواهند آورد بنابراین در صورتیکه:

 • وزن مناسبی داشته باشید و همچنین در حفظ تناسب اندام خود بکوشید
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید
 • سیگار کشیدن را ترک کنید
 • مصرف الکل نداشته باشید
 • از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید و هرگز در داخل خانه خود را برنزه نکنید
 • افتادگی کم پوستی داشته باشید

عمل کشیدن پوست بدون جراحی برای شما مناسب است.

این نکته را در نظر داشته باشید که روش های کشیدن پوست برای افراد باردار، دارای عفونت پوستی و یا افرادی که از داروهای خاصی استفاده می کنند، مناسب نیست.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل لب عروسکی

روشهای کشیدن پوست صورت بدون جراحی


مجموعه ای از درمان های بدون جراحی کشیدن پوست صورت وجود دارد که می توانید از میان آنها با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنید.

کشیدن پوست صورت با اندولیفت

کشیدن پوست صورت با اندولیفت

اندولیفت یک روش درمانی با استفاده از لیزر بوده که به صورت سرپایی انجام می شود و دارای حداقل تهاجم و عوارض است که در حوزه پزشکی برای درمان های زیبایی درون بافتی استفاده می شود. استفاده از اندولیفت می تواند دارای هدف های متعددی باشد: بازسازی لایه‌های عمیق و سطحی پوست، تونینگ، جمع شدن سپتوم های همبند، تحریک تولید کلاژن و در صورت لزوم کاهش چربی های اضافی. کار اصلی اندولیفت تقویت، بازسازی و سفت کردن پوست می باشد، به عبارت دیگر این روش با فعال سازی نئوکلاژنز و عملکردهای متابولیک در ماتریکس خارج سلولی موجب جمع شدن و کاهش شلی پوست می‌شود. میزان کشیده شدن پوست توسط اندولیفت به شدت با هدف پرتو لیزر مورد استفاده مرتبط است، به عبارت دیگر نور لیزر به طور انتخابی می تواند به دو هدف اصلی (آب و چربی) در بدن انسان برخورد کند و آنها را تحت تأثیر قرار دهد. اندولیفت یک روش کاملاً سرپایی بوده و فقط در موارد استثنایی یا بنا به درخواست بیمار نیاز به بی حسی موضعی دارد. نتایج عمل بلافاصله قابل مشاهده بوده و طی چندین ماه پس از درمان به طور کامل به چشم می آید. بهترین نتیجه 6 ماه پس از جراحی نشان داده می شود. این نتایج نه تنها فوری ظاهر می شوند بلکه  طولانی مدت نیز هستند، همچنین طی چندین ماه با ساخت کلاژن اضافی در لایه های عمیق پوست، میزان بهبود را افزایش می دهند. مانند تمام روش‌های درمان‌ زیبایی، پاسخ و مدت زمان نتایج به بیمار بستگی دارد. اندولیفت در مواردی که پزشک لازم بداند قابل تکرار است.

کشیدن پوست صورت با لیزر

کشیدن پوست صورت با لیزر

برخی از لیزرها می توانند بدون اینکه بخش بالایی پوست شما را زخمی و دچار آسیب کنند، گرما را به عمق پوست ارسال کنند. این لیزرها برای کشیدن پوست در تمام صورت و بدن استفاده می شوند. علاوه بر آن می توانند برای کشیده شدن پوست‌های شل نیز بسیار مفید باشند. کشیدن پوست صورت با لیزر یک روش درمانی کم تهاجمی است و در مطب انجام می گیرد که برای کاهش بسیاری از علائم پیری از جمله از بین بردن غبغب، افتادگی پوست، گردن و چربی های اضافی دور گردن طراحی شده است. پس از درمان، بیماران اغلب احساس می کنند که زمان 10 سال به عقب برگردانده شده و جوانتر شده اند. درمان لیفت با لیزر باعث بهبودی چشمگیر بیماران می شود و پنج سال یا بیشتر ماندگاری دارد همچنین باعث کاهش دائمی چربی زیر چانه و غیغب می شود. اکثر بیماران تنها در عرض چند روز متوجه بهبودی ظاهر خود می شوند.

کشیدن پوست صورت با نخ

کشیدن پوست صورت با نخ

در هنگام کشیدن پوست صورت با نخ که روشی با حداقل تهاجم و عوارض است، نخ بخیه خاردار به زیر پوست کشیده می شود تا بافت شل را بالا برده و تولید کلاژن را تحریک کند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که در این روش با استفاده از تکنیک‌های مختلف لیفتینگ تنها  بافت صورت جابجا شده و بالا برده می شود، اما هدف اصلی استفاده از نخ‌ تحریک کلاژن سازی به صورت غیرتهاجمی بوده که در نهایت سفتی و کشیده شدن پوست را به ارمغان بیاورد. هنگامی که نخ خاردار وارد پوست شما می شود، پاسخ درمانی بدن نیز آغاز می شود. حتی اگر توسط نخ‌های زیر پوستی آسیبی نبینید، بدن شما ماده بخیه را تشخیص داده و تولید کلاژن را در ناحیه آسیب‌دیده تحریک می‌کند. کلاژن می تواند شکاف های موجود در پوست شل و افتاده را پر کند، حالت ارتجاعی را به پوست صورت بازگردانده و در نهایت ظاهر شما را جوان تر کند. نتایج معمولاً بلافاصله پس از قرار دادن نخ‌ها آشکار می شود، اما ممکن است روزها و هفته‌ها بعد از گذاشتن آنها نتیجه بیشتر مشخص شود، زیرا تورم و کبودی شروع به کاهش کرده و نتیجه بیشتر نمایان می شود. این پروسه ممکن است حدود یک سال طول بکشد.

بیشتر بخوانید: تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل و تخلیه آن

کشیدن پوست صورت با RF

کشیدن پوست صورت با RF

فرکانس های رادیویی یک روش درمانی غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست به حساب می آیند و توسط سازمان FDA مورد تأیید قرار گرفته‌اند. این روش پوست را صاف، سفت و کانتور کرده و موجب می شود ظاهری جوان تر داشته باشید. RF با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی، رساندن گرما به درم پوست در زیر لایه سطحی را انجام داده و موجب تحریک و تولید کلاژن می شود. این روش را می توان بر روی چشم ها و امتداد خط فک مورد استفاده قرار داد، همچنین می توان از آن برای درمان پشت دست، شکم، بازوها، ران ها، زانوها و باسن نیز استفاده کرد.

اکثر بیماران پس از یک درمان 30 تا 90 دقیقه ای نتایج را مشاهده می کنند. به طور کلی روش RF عملی راحت در نظر گرفته می شود زیرا مکانیزم خنک کننده آن احتمال ایجاد قرمزی و تورم موضعی را کاهش داده و در صورت ایجاد عارضه معمولاً طی 24 تا 48 ساعت برطرف می شود. همچنین نتایج یک تا دو سال ماندگاری دارند.

کشیدن پوست صورت با اولتراپی

کشیدن پوست صورت با اولتراپی

اولتراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مورد تأیید قرار گرفته و معمولاً برای کشیدن گردن، چانه، ابرو و بهبود خطوط و چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرد. انرژی چندجزئی ایجاد شده باعث تولید نقاط انعقاد حرارتی می شود و درنهایت این نقاط به تولید کلاژن و الاستین در بدن کمک می کنند. اولتراپی روشی ایمن برای پوست به حساب می آید و حساس به آفتاب نیست. نتایج آن را می توان طی چند ماه مشاهده کرد، اما ممکن است سه تا شش ماه طول بکشد تا اثر کامل آن به چشم آید. اولتراپی یکی از قوی ترین دستگاه های غیرتهاجمی کشیدن پوست می باشد و بسیار عمیق تر از فرکانس های رادیویی می تواند نفوذ کند.

ماندگاری کشیدن پوست صورت بدون جراحی


روش های کشیدن پوست بدون جراحی برای هر فرد متفاوت است، اما شما می توانید با اطمینان انتظار داشته باشید که نتایج عمل شما برای یک تا سه سال باقی بماند. یکی از عواملی که بر ماندگاری تأثیر می‌گذارد، تکنیک  خاصی است که برای سفت کردن و کشیدن پوست شل به منظور بهبود ظاهر گردن و بخش میانی صورت شما استفاده می‌شود.

بسیاری از مراجعه کنندگان برای ماندگاری بیشتر نتایج، یک بار در سال برای کشیدن پوست خود به پزشک مراجعه کنند.

عوارض کشیدن پوست صورت با روشهای غیر جراحی


عوارض جانبی این روش ها بین خفیف تا متوسط ​​است. عوارض جانبی خفیف عبارت اند از:

 • تورم
 • کبودی
 • سرخی
 • مور مور شدن پوست
 • درد

در موارد نادر ممکن است پوست شما دچار سوختگی شود. استفاده از یک پزشک دارای مجوز و آموزش دیده تا حد زیادی احتمال ایجاد عوارض جدی را کاهش می دهد.

هزینه کشیدن پوست صورت بدون جراحی


روش‌های کشیدن پوست بدون جراحی، از جمله روش‌های زیبایی انتخابی محسوب می‌شوند. این بدان معناست که آنها تحت پوشش بیمه درمانی قرار نخواهند گرفت و باید این انتظار را داشته باشید که کل مبلغ را از جیب خود بپردازید. هزینه شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع درمان انتخابی، تعداد درمان یا ویزیت های مورد نیاز. همچنین تعداد ناحیه تحت درمان نیز از جمله عوامل تأثیرگذار در هزینه خواهد بود.

سؤالات متداول


آیا کشیدن پوست صورت با تزریق بوتاکس امکان پذیر است؟

بوتاکس پوست شما را سفت نمی‌کند و نمی کشد، اما شل شدن عضلات حاصل از تزریق بوتاکس می‌تواند ظاهری صاف‌تر و پوستی جوان‌تر به شما ارائه دهد.

بیشتر بخوانید: رفع خط خنده با تزریق ژل

آیا پس از کشیدن پوست بدون جراحی باید زمانی را صرف بهبودی کنم؟

خیر. هیچ آسیب یا زخم خارجی به پوست وارد نمی شود. در نتیجه فرد می تواند بلافاصله پس از عمل به کار خود بازگردد. صورت و گردن شما تنها در طی یک ساعت درمان می شود.

آیا سفت کردن پوست با لیزر برای صورت و بدن مؤثر است؟

بله. لیزر را می توان برای درمان هر بخش از بدن که نیاز به پوست نرم و صاف، چین و چروک کم، منافذ کم و… دارد، مورد استفاده قرار داد همچنین می توان از آن برای از بین بردن جای جوش نیز استفاده کرد. لیزر می تواند پوست زیبا و سفت را روی صورت، گردن، سینه، بازوها، پاها و سایر نواحی بدن بدون دوره نقاهت و بدون نیاز به کرم های بی حس کننده ایجاد کند.

چند دوره لیزر برای سفت کردن پوست صورت باید انجام دهم؟

مطالعات بالینی نشان می دهند که 4 تا 6 دوره درمانی با فاصله 2 تا 4 هفته در بیشتر موارد باعث افزایش قابل توجهی در ساخت کلاژن پوست، بازسازی اجزای ماتریکس پوستی، جوانسازی و در نتیجه بهبود رنگ و شادابی کلی پوست می شود.

دوره نقاهت درمان های کشیدن پوست برای صورت چه مقدار است؟

یکی از بزرگترین مزایای کشیدن پوست بدون جراحی دوره نقاهت کم است. برای اکثر روش‌های درمانی، شما می‌توانید بلافاصله به روال روزانه خود بازگردید.

برای افزایش طول عمر نتایج عمل کشیدن صورت بدون جراحی چه کاری می توانم انجام دهم؟

هیدراته ماندن یکی از ساده ترین و مؤثرترین اقداماتی است که می توانید برای افزایش طول عمر نتایج لیفت صورت  بدون نیاز به جراحی انجام دهید. تغذیه مناسب نیز به شما کمک می کند تا عوارض پیری را کاهش دهید. این درمان ها  باید هر چند ماه یکبار تکرار شوند تا نتایج مطلوب حفظ شود.

آیا برای کشیدن پوست بدون جراحی نیاز به مشاوره دارم؟

بله. پزشک در طول مشاوره نوع و وضعیت پوست شما را ارزیابی کرده تا مطمئن شود درمان برای شما مناسب است. او همچنین در مورد روش درمان مناسب با ویژگی ظاهر و پوست شما صحبت خواهد کرد تا به شما در دستیابی به بهترین نتایج ممکن کمک کند.

آیا به بیش از یک جلسه کشیدن پوست بدون جراحی نیاز دارم؟

یک جلسه درمان برای کشیدن پوست می تواند نتایج قابل مشاهده ای داشته باشد. با این حال، اکثر مشتریان از یک دوره درمانی که شامل چند جلسه است، بهره مند می شوند، در هر صورت این قضیه بستگی به نتایج مورد نظر شما دارد.

بهترین روش برای کشیدن پوست صورت بدون جراحی چیست؟

بهترین روش لیفت و کشیدن پوست صورت بدون جراحی برای هر مراجعه کننده با توجه به شرایط فرد، میزان افتادگی پوست و چین و چروک‌ها پس از انجام معاینات لازم توسط پزشک تعیین می‌شود تا مراجعه کننده به نتایج دلخواه خود دست یابد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *