لیفت صورت بدون جراحی: هزینه و عوارض لیفت پوست صورت بدون عمل

لیفت صورت بدون جراحی عملی کم‌تهاجمی یا غیرتهاجمی است که با هدف جوانسازی و برگرداندن شادابی دوره جوانی به چهره انجام می‌شود. تکنیک‌های لیفت صورت بدون عمل جراحی برخلاف جراحی لیفت صورت به برش‌های بزرگ، بیهوشی یا بستری شدن در بیمارستان نیاز ندارد. بیمارانی که این درمان‌های غیرتهاجمی سرپایی را انتخاب می‌کنند، همان روز انجام درمان مرخص می‌شوند، ناراحتی اندکی را پس از لیفتینگ غیرجراحی صورت تحمل می‌کنند و دوران نقاهت بسیار کوتاهی را طی می‌کنند. اگرچه در لیفت صورت بدون جراحی تن به تیغ تیز جراحی نمی‌دهید، اما همچنان از نتایج ضدپیری شگفت‌انگیزی برخوردار می‌شوید و جوانی از دست‌رفته را بازمی‌یابید.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت همراه توسط متخصصین مجرب

مزایای‌ لیفت پوست صورت بدون عمل جراحی


 

مزایای‌ لیفت پوست صورت بدون عمل جراحی

فیس لیفت بدون جراحی مزایای بسیاری دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت صورت بدون عمل جراحی با درد شدید همراه نیست: ناراحتی و دردی که بیماران حین لیفت صورت بدون جراحی تحمل می‌کنند، بسیار ناچیز است. درد بسیار خفیف لیفت غیرجراحی صورت برای افرادی که از فکر چنین عمل‌هایی مضطرب و عصبی می‌شوند، خبر خوبی است.
 • زمان درمان کوتاه است: لیفت صورت بدون جراحی نیازی به بیهوشی ندارد و از داروی خاصی در این عمل استفاده نمی‌شود، بنابراین لیفت صورت را می‌توان ظرف یک ساعت کامل کرد. البته چون مورد هر بیمار با دیگران متفاوت است، مدت زمان لیفت صورت تمام بیماران یکسان نیست.
 • لیفت غیرجراحی صورت را به شکلی طبیعی جوانسازی می‌کند: پوست در لیفت صورت بدون جراحی بریده نمی‌شود یا محکم کشیده نمی‌شود، اما معمولاً پرتر و حجیم‌تر می‌شود و به همین دلیل پوست و اجزای صورت جوانتر به نظر می‌رسد.
 • دوران نقاهت لیفت بدون جراحی صورت حداقل است: اگر لیفتینگ بدون جراحی صورت را انتخاب کنید، دوران نقاهت بسیار کوتاهی خواهید داشت، بنابراین یک مرخصی کوتاه برای استراحت پس از درمان کفایت می‌کند و لازم نیست فعالیت‌ها و وظایف ضروری را روزها متوقف کنید. دوران نقاهت پس از لیفت غیرجراحی صورت در مقایسه با جراحی لیفت صورت بسیار کوتاه است. در واقع پس از لیفت صورت بدون جراحی می‌توانید بدون هیچ وقفه‌ای در محل کار حاضر شوید.
 • مراقبت پس از لیفت صورت بدون جراحی حداقل است: پس از لیفت غیرجراحی صورت به حداقل مراقبت نیاز خواهید داشت. ناراحتی پس از درمان موقتی است و می‌توانید آن را با مصرف داروهای بدون نسخه به خوبی مدیریت کنید.
 • لیفت صورت بدون جراحی با خطرهای کمتری همراه است: حتی اگر جراحی لیفت صورت با حداکثر دقت و احتیاط انجام شود، خطرهایی مانند عفونت و عوارض بیهوشی بیمار را تهدید می‌کند. لیفت غیرجراحی صورت تمام این خطرها را دور می‌زند و آرامش خاطر بی‌نظیری را در راه جوانسازی صورت نصیبتان می‌کند.
 • لیفت غیرجراحی صورت، حداقل در کوتاه‌مدت، مقرون‌به‌صرفه است: اگر هزینه درمان برایتان مهم است، با لیفت غیرجراحی صورت از ارزش بالایی در ازای پولی که هزینه می‌کنید، برخوردار می‌شوید.

بیشتر بخوانید: اندولیفت چیست

لیفت صورت بدون عمل جراحی برای چه افرادی مناسب است؟


 

افراد مناسب برای لیفت صورت بدون عمل جراحی

اگر می‌خواهید چهره‌تان دوباره شاداب و جوان شود، لک‌های روی پوست صورتتان از بین برود، رنگ پوستتان یکنواخت شود، چین و چروک‌ها و خطوط ریز روی پوستتان به حداقل برسد و بدون رفتن زیر تیغ تیز جراحی از تمام این مزایا برخوردار شوید، لیفت صورت بدون جراحی همان راه‌حلی است که شما را به تمام خواسته‌های‌تان می‌رساند.

ترکیب مناسب عمل‌های زیبایی غیرتهاجمی می‌تواند صورتی شاداب‌تر و جوان‌تر را برای افرادی خلق کند که از پدیدار شدن نشانه‌های خفیف تا متوسط پیری روی صورتشان ناراحت هستند.

روش‌های لیفت صورت بدون جراحی


لیفت صورت بدون جراحی مطابق با نیازهای منحصربه‌فرد هر بیمار طراحی می‌شود. تکنیک‌های غیرتهاجمی متعددی برای جوانسازی صورت وجود دارد که هر مشکلی را که فکرش را بکنید از خطوط ریز گرفته تا چین‌های عمیق، شل شدن پوست، نازک شدن لب‌ها، فرورفتگی گونه‌ها، بزرگ شدن منافذ پوست، جای زخم و جوش و لاغر شدن صورت را درمان می‌کند. لیفت غیرجراحی صورت عموماً از بخش‌های زیر تشکیل می‌شود:

اندولیفت صورت

اندولیفت صورت

اندولیفت یکی از پرطرفدارترین تکنیک‌های غیرجراحی لیفت صورت و نوعی لیزردرمانی ترکیبی است که جوانسازی پوست و شکل‌دهی به صورت را هم‌زمان انجام می‌دهد. اندولیفت فقط از طریق سرمایش با هوا انجام می‌شود و به عمل جراحی، برش و بیهوشی نیاز ندارد. اندولیفت برای رفع شل شدن و افتادگی پوست صورت، گونه، ناحیه گردن و پف زیر چشم انجام می‌شود. نتایج اندولیفت ماندگاری بالایی دارد و بلافاصله بعد از درمان مشخص می‌شود. این درمان مؤثر فقط 45 دقیقه طول می‌کشد. در این روش غیرجراحی از نوک الیاف میکروفایبری که به نازکی یک تار مو (200 یا 300 میکرون) است، برای درمان مستقیم ناحیه‌های افتادۀ زیر پوست استفاده می‌شود. این روش بر لیفتینگ با لیزر مبتنی است و انرژی را در طول موج 1470 نانومتر به پوست می‌رساند.

لیپولیز پس از تابش لیزر رخ می‌دهد و بافت چربی عامل شل شدن و افتادگی ناپدید می‌شود. درنتیجه افتادگی و شل شدنی که بافت چربی علتش است، بهبود می‌یابد. کلاژن در موضع درمان تشکیل می‌شود و به عبارت دیگر فرایند خودترمیمی پوست شروع می‌شود. عملکردهای متابولیک ماتریکس خارج‌سلولی نیز فعال می‌شود. بافت آدیپوز (چربی) اضافی موضعی کمتر می‌شود و پوست سفت و محکم می‌شود. خط فک و انحناهای ظریف صورت نیز مشخص می‌شود.

بیشتر بخوانید: لیزر فول بادی شامل چه قسمت‌هایی می‌باشد

لیفت صورت با تزریق فیلر

لیفت صورت با تزریق فیلر

تزریق ژل و فیلر متداول‌ترین روش لیفت صورت بدون جراحی است. این ژل‌های تزریقی صاف حجم گونه‌ها، شقیقه‌ها، لب‌ها و زیر چشم را فوراً بازیابی می‌کند. صورت پس از حجیم و برجسته شدن ناحیه‌های فرورفته شادابی و طراوت جوانی را بازمی‌یابد. چنانچه ژل در امتداد خطوط پیشانی، پنجه کلاغی و خط خنده تزریق شود، ژل فرورفتگی‌های چین و چروک‌ها را پر می‌کند تا پوست صورت صاف شود و کانتورینگ و زاویه‌سازی صورت را انجام می‌دهد. فیلرها از فرآورده‌های مختلفی مانند اسید هیالورونیک (HA) غنی از رطوبت تهیه می‌شوند. اثر صاف‌کنندگی و پرکنندگی ژل‌های تزریقی شش ماه تا یک سال ماندگاری دارد.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ درمانی با حداقل تهاجم است که ناحیه‌های افتاده صورت را بدون نیاز به آرام‌بخش یا بستری شدن بالا می‌کشد. بخش‌های مختلفی از صورت در این عمل لیفت غیرجراحی با نخ مخصوص و بدون نیاز به برش‌های جراحی بالا کشیده می‌شود. رفع افتادگی گونه‌ها، صاف کردن چروک‌ها و خطوط عمیق، رفع غبغب، لیفت ابرو، لیفت بینی، رفع چروک‌های پیشانی و زاویه‌سازی فک از متداول‌ترین کاربردهای لیفت با نخ به شمار می‌آید. نتایج لیفت با نخ آنی و ماندگار است، دوران نقاهت این روش حداقل است. به‌علاوه لیفت با نخ بدون بخیه انجام می‌شود و تولید طبیعی کلاژن را افزایش می‌دهد.

لیفت صورت با بوتاکس

لیفت صورت با بوتاکس

بوتاکس روش بی‌نظیری برای کاهش چین و چروک‌های صورت است. بوتاکس بر چین و چروک‌های دینامیک، یعنی چروک‌هایی اثر می‌گذارد که هنگام حالت دادن به صورت ایجاد می‌شوند. بوتاکس غالباً برای صاف کردن چین‌های پیشانی، خطوط اخم و پنجه‌کلاغی تزریق می‌شود. بوتاکس عضلات درگیر در حالت دادن به صورت و ایجاد چین و چروک را موقتاً بی‌حرکت می‌کند، در نتیجه خطوط مربوط به حالت‌های مکرر صورت صاف می‌شود. هرچند بوتاکس چین و چروک‌ها را فوراً از بین نمی‌برد، نتایج تزریق بوتاکس ظرف یک تا دو هفته مشخص می‌شود. اثر تزریق بوتاکس سه ماه ماندگاری دارد.

لیفت صورت با اولتراپی

لیفت صورت با اولتراپی

اولتراپی یکی از درمان‌های غیرجراحی جوانسازی و کشیدن پوست صورت است که در آن از انرژی فراصوت ریزمتمرکز استفاده می‌شود. اولتراپی درمانی ایده‌آل برای کاهش افتادگی پوست و غبغب، رفع شلی پوست، از بین بردن گردن بوقلمونی، رفع افتادگی پوست و صاف کردن خطوط و چروک‌های ناحیه دکولته به شمار می‌آید.

اولتراپی می‌تواند فقط 30 دقیقه طول بکشد و پس از درمان نیازی به استراحت کردن ندارید، فقط ناحیه درمان اندکی به مدت یک یا دو ساعت سرخ می‌شود. اولتراپی درمان مورد تأیید FDA است و بیش از یک میلیون بار در سراسر جهان انجام شده است. نتایج اولتراپی به تدریج مشخص می‌شود، البته بسیاری از بیماران چند روز پس از درمان متوجه نشانه‌های اولیه لیفت می‌شوند. بهترین نتیجه پس از گذشت 3-6 ماه آشکارتر خواهد شد، این مدت همان زمانی است که برای تولید کلاژن جدید و لیفت پوست لازم است.

لیفت صورت با لیزر

لیفت صورت با لیزر

لیفت صورت بدون جراحی معمولاً غیرسایشی (غیر ابلیتیو) است، یعنی آسیبی به لایه سطحی پوست نمی‌زند و به همین دلیل دوران نقاهت و استراحت پس از درمان کوتاه‌تر است. دوران نقاهت پس از درمان با لیزر ابلیتیو تقریباً به اندازه جراحی است و به همان اندازه باید مرخصی بگیرید. ناراحتی اکثر بیماران با کرم بی‌حسی و ایبوپروفن برطرف می‌شود. پس از آن‌که داروی بی‌حسی اثر کرد، پزشک ژل بر پایه آب را برای محافظت از پوست روی آن می‌زند و سپس لیزر را روی پوست می‌کشد که تغییر و تبدیل سلولی و تولید کلاژن را القا می‌کند. درمان با لیزر غیرسایشی معمولاً 30 دقیقه طول می‌کشد.

بیشتر بخوانید: سریع ترین روش لاغری بشناسید

لیفت صورت با هایفو

لیفت صورت با هایفو

هایفوتراپی درمانی غیرتهاجمی و جوانسازی‌کننده است که بدون سوزن، جراحی، خونریزی یا ایجاد زخم انجام می‌شود و پس از درمان نیازی به استراحت کردن ندارید. هایفو (HIFU) برای لیفت صورت و کانتورینگ طراحی شده است.

هایفو که سرواژه اولتراسوند با شدت و فرکانس بالاست، جدیدترین دستاورد در حوزه درمان‌های غیرجراحی پوست به شمار می‌آید. هایفوتراپی از جدیدترین فناوری‌ای بهره می‌گیرد که با استفاده از پرتوهای فراصوت در عمق بیشتری از پوست نفوذ می‌کند، چربی‌ها را کاهش می‌دهد، پوست را می‌کشد و محکم می‌کند و باعث تولید کلاژن جدید می‌شود.

لیفت صورت با میکرونیدلینگ


 

لیفت صورت با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ دستگاهی مورد تأیید FDA است که پوست را با سوزن‌هایی بسیار ظریف جوان می‌کند. میکرونیدلینگ عملی غیرسایشی و ایمن است که برای رفع جای جوش و آکنه مفید است، منافذ باز را به حداقل می‌رساند، موجب القای تولید کلاژن می‌شود و پوست را می‌کشد و محکم می‌کند. سوزن‌های کوچک میکرونیدلینگ آسیب‌های بسیار ریزی به پوست می‌زنند تا تولید کلاژن تحریک شود و سرم و فرآورده‌های مفید به طور مؤثر جذب پوست شود.

میکرونیدلینگ درمانی راحت است که برای انواع پوست مناسب است، جای جوش و زخم را از بین می‌برد، دوران نقاهت کوتاهی دارد، موجب القای تولید کلاژن می‌شود، رنگ پوست را یکنواخت می‌کند و باعث لیفت صورت می‌شود.

عوارض و معایب لیفت صورت بدون جراحی


 • مدیریت درد به ندرت مشکل‌ساز می‌شود، چرا که بعضی از عمل‌های غیرجراحی لیفت صورت با بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند، مصرف مسکن‌های بدون نسخه برای برطرف شدن ناراحتی پس از درمان کافی است و تعدادی از درمان‌های غیرجراحی لیفت صورت به هیچ نوع داروی بی‌حسی یا مسکن نیاز ندارند. پوست در طول تمام درمان‌های غیرجراحی لیفت با نوعی وسیله سرمایشی خنک می‌شود.
 • اکثر بیماران دچار عوارض نمی‌شوند و نیازی به استراحت ندارند، هرچند تعداد اندکی ورم شدید، سرخی یا سفیدی موقتی پوست را بلافاصله پس از درمان تجربه می‌کنند. عوارضی مانند به وجود آمدن برآمدگی، تاول، تغییرات رنگدانه‌ای دائمی یا فرورفتگی پوست نادر است. باقی ماندن جای زخم یا عفونت در موارد بسیار نادر گزارش شده است.
 • به خاطر داشته باشید که نتایج درمان‌های غیرجراحی لیفت صورت مانند جراحی لیفت صورت نیست. نمی‌توانید انتظار داشته باشید که کشیدن و جوانسازی غیرتهاجمی پوست معجزه کند و 15-20 سال جوان‌تر شوید.
 • هرچند لیفت صورت بدون جراحی نسبتاً مقرون به صرفه است، نتایج آن بیش از شش ماه تا یک سال ماندگاری ندارد. بنابراین هزینه‌های بیشتری را که باید برای حفظ نتیجه بکنید، در نظر بگیرید.
 • همچنین از یاد نبرید که تمام بیماران نتایج یکسانی از درمان‌های غیرجراحی لیفت صورت نمی‌گیرند، چون ضخامت و بافت پوست، واکنش التیام‌بخشی بدن و عامل‌های سبک زندگی (از قبیل سیگار کشیدن و تماس با نور خورشید) افراد مختلف با هم تفاوت دارد.

ماندگاری لیفتینگ صورت بدون جراحی


 

ماندگاری لیفتینگ صورت بدون جراحی

برای حفظ کردن نتیجه بهینه درمان‌های غیرتهاجمی چاره‌ای جز تکرار کردنشان وجود ندارد. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که هر چه در حفظ نتایج درمان‌های غیرجراحی کوشاتر باشید و درمان را بیشتر تکرار کنید، ضرورت تکرار درمان به مرور زمان کمتر خواهد شد.

هر درمانی هم که انجام بدهید، فرایند پیری متوقف نخواهد شد. مراجعه به جراح پلاستیک باتجربه و دارای بورد تخصصی به این معناست که لیفت صورت بدون جراحی مطابق با نیازهای در حال تغییر پوستتان طراحی خواهد شد.

لیفت صورت با نخ در کلینیک ره‌یا

هزینه لیفت صورت بدون جراحی


هزینه لیفت صورت بدون جراحی به عامل‌های متعددی بستگی دارد که از آن جمله می‌توان به نوع درمان انتخابی، زمان و میزان مواد مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه دلخواه و هزینه‌ اضافی مشاوره اشاره کرد. در واقع شما بهای وقت و تخصص پزشکی را که درمانتان می‌کند و قیمت مواد مصرفی را می‌پردازید.

بیمه هزینه‌های لیفت صورت بدون جراحی را پوشش نمی‌دهد.

پرسش‌های متداول


بهترین روش لیفت صورت بدون جراحی کدام است؟

مشاوره حضوری بهترین راه برای مطلع شدن از مناسب‌ترین روش لیفت صورت بدون جراحی است. پزشک روش‌های مختلف لیفت صورت بدون جراحی را توضیح می‌دهد و کمکتان می‌کند که بهترین درمان را انتخاب کنید. پزشک روش‌ها را براساس اهداف خاص هر بیمار و موقعیت فردی‌اش تجزیه و تحلیل می‌کند. همچنین پزشک به سؤالاتتان درباره لیفت غیرجراحی صورت پاسخ می‌دهد و نگرانی‌های‌تان را برطرف می‌کند.

لیفت صورت بدون جراحی دردناک است؟

درمان با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین لیفت غیرجراحی صورت، به جز سوزش مختصر اولیه ناشی از تزریق داروی بی‌حسی، بدون درد است.

ناراحتی ناشی از ورم و کبودی پس از لیفت صورت بدون جراحی پس از چند روز برطرف می‌شود.

آیا نتیجه لیفت پوست صورت بدون جراحی دائمی است؟

خیر، ماندگاری لیفت صورت بدون جراحی بسته به روش لیفت می‌تواند بین شش ماه تا دو سال متغیر باشد. ماندگاری اثر درمان به چند عامل، از قبیل سن، روش‌های مراقبت از پوست و سبک زندگی و عادت‌های‌تان بستگی دارد.

رنگ و نوع پوست عامل مهمی در درمان‌های لیفت غیرجراحی صورت به شمار می‌آید؟

رنگ و نوع پوست هیچ اثری بر درمان لیفت صورت بدون جراحی و نتایجش ندارد.

کبودی پوست پس از لیفت صورت بدون جراحی چقدر طول می‌کشد؟

کبودی پس از تزریق معمولاً فقط چند روز تا دو هفته طول می‌کشد.

لیفت غیرجراحی صورت درمان ایمنی است؟

بله، لیفت صورت با هایفوتراپی درمان ایمنی است، به‌ویژه اگر توسط متخصص آموزش‌دیده انجام شود. در روش‌های لیفت صورت بدون جراحی، برخلاف جراحی زیبایی از چاقو و تیغ استفاده نمی‌شود. پس از درمان نیازی به مرخصی گرفتن ندارید و جای زخمی هم روی صورتتان باقی نمی‌ماند.

محدودیت‌های لیفت صورت بدون جراحی چیست؟

درمان‌های غیرجراحی گزینه‌ای فوق‌العاده برای رفع چین و چروک‌ها و خطوط ریز هستند و پوست را سفت‌تر و رنگش را بهتر می‌کنند. البته روش‌های غیرجراحی لیفت صورت بدون محدودیت نیستند.

درمان‌های غیرجراحی برای برخی بیمارانی که پوست بخش پایینی صورت، گردن و چشم‌های‌شان شل است، کافی نیست و نمی‌تواند مشکلاتشان را کاملاً اصلاح کند.

به‌علاوه نتایج روش‌های لیفت صورت بدون جراحی دائمی نیست و درمان باید برای حفظ نتیجه تکرار شود.

برای به حداقل رسیدن خطرهای احتمالی و عوارض جانبی درمان و دستیابی به بهترین نتیجه ممکن باید به جراح پلاستیک یا متخصص پوست دارای بورد تخصصی و ماهری مراجعه کنید که تجربه فراوانی در زمینه تکنیک‌های لیفت صورت بدون جراحی دارند.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *