لیفت گونه: روش ها، قیمت و عوارض + عکس

افتادگی گونه‌ها اولین پیامد از دست رفتن حجم صورت می باشد، که معمولاً باعث مسن تر دیده شدن شخص می‌شود. به خاطر از دست دادن حجم، گونه ها افتاده و پوست شل و آویزان به نظر می رسد، غبغب ایجاد کرده و خط فک کمتر دیده می‌شود.

لیفت گونه روش درمانی است که هدف آن جوانسازی ناحیه گونه می‌باشد. لیفت گونه می تواند حجم گونه را بهتر کند، خطوط ریز اطراف دهان را کاهش دهد و گودی زیر چشم را اصلاح کرده ظاهری جوان و شاداب ایجاد کند. امروزه لیفت گونه با روش‌ها و تکنیک‌ های مختلف جراحی و غیر جراحی امکان پذیر است.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت با دقت بالا توسط متخصصین

لیفت گونه چیست؟


این روش گونه های افتاده را لیفت کرده، خطوط عمیق که از اطراف بینی تا گوشه دهان کشیده شده‌اند را هموار می کند و گوشه های دهان را لیفت می کند. این کار به رفع غبغب زودهنگام و همچنین معکوس و مخفی کردن تغییرات بالا رفتن سن در زیر چشم کمک می کند. لیفت گونه ممکن است با جراحی و یا با روش‌های غیر جراحی انجام شود.

می توان این روش را به تنهایی یا در ترکیب با درمان های دیگر، مانند جراحی پلک، لیفت کل صورت یا لیزر پوست، لیفت ابرو و لایه برداری انجام داد.

لیفت گونه برای چه افرادی مناسب است؟


لیفت گونه برای چه افرادی مناسب استدر کل، اگر چین و چروک شدید و پوست شل و آویزان، گونه های لاغر و خط فک نامناسب دارید، این روش برای شما مناسب می باشد. نیاز به شرکت در جلسات مشاوره می باشد تا مشخص شود که آیا شرایط پوست بیمار مناسب انجام این درمان است یا آیا درمان های دیگر برای رسیدن به هدف مورد نظر بهتر هستند یا خیر.

بیمار باید در سلامت کامل باشد. یعنی نباید مشکلات پزشکی مانند فشار خون بالا یا مشکلات قلبی عروقی داشته باشید. شرایط پوست نیز مهم می باشد. شرایط پوست شما باید در مرحله ای باشد که هنوز مقداری کشسانی و انعطاف پذیری طبیعی در ساختار آن وجود داشته باشد. باید انتظارات واقع گرایانه نیز در مورد نتایج داشته باشید.

آمادگی‌های لازم برای لیفت گونه


پزشک باید بگوید دقیقاً چه کارهایی انجام دهید تا برای لیفت گونه آماده شوید. معمولاً، باید از موارد زیر پرهیز کنید:

 • الکل
 • سیگار کشیدن
 • داروهای رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن و مکمل های گیاهی

در صورت امکان، با پوست خشک و تمیز در مطب حضور یابید.

روش‌های لیفت گونه


روش‌های لیفت گونه

امروزه پزشکان از روش‌های غیر جراحی و یا تکنیک‌های مختلف جراحی برای لیفت گونه استفاده می‌کنند.

روش‌های غیر جراحی هزینه و عوارض بسیار کمتری نسبت به جراحی لیفت گونه دارند. اما ماندگاری آن‌ها نیز کمتر است.

لیفت گونه بدون جراحی

لیفت صورت بدون جراحی ترکیبی از روش های بدون جراحی و کم تهاجمی می باشد که برای جوانسازی و طراوت ظاهر با دوران نقاهت کم یا بدون دوران نقاهت انجام می شود.

لیفت گونه با نخ

لیفت گونه با نخ

این روش بسیار کم تهاجمی می باشد و پزشک برای انجام دادن آن نخ هایی زیر پوست قرار می دهد تا آن را به بالا بکشد. ارزانتر از جراحی پلاستیک است و دوره نقاهت کوتاهتری دارد.

نخ لیفت به دو صورت عمل می کند. پزشک ابتدا نخ هایی را زیر پوست قرار می دهد که آن را بالا یا عقب بکشد. این کار به ناحیه تحت درمان ظاهری سفت شده می دهد. این نخ ها رشته های بافته شده‌ای هستند که به سطح زیرین پوست متصل می گردند تا در موقعیت جدیدی نگه داشته شوند. این نخ ها بلافاصله به چهره ظاهری لیفت شده می دهند.

دومین چیزی که نخ ها انجام می دهند، تحریک پاسخ طبیعی ترمیمی بدن می باشد. بدن با نخ ها همانند زخم برخورد می کند و کلاژن بیشتری در ناحیه ای که نخ وجود دارد، تولید می کند. کلاژن پروتئینی در پوست است که ظاهر را پر و برجسته می کند. همانطور که سن بالا می رود کلاژن از دست می دهید که منجر به ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست می شود.

چند ماه زمان می برد تا اثر کامل افزایش کلاژن سازی مشخص گردد. این سفتی اولیه که از نخ ها ایجاد می شود در جوانتر به نظر رسیدن پوست تأثیر می گذارد. بهبودی تا زمانی که پوست کلاژن می سازد، ادامه دارد. این نخ ها بعد از شش ماه در زیر پوست جذب می شوند.

برخی به خاطر کلاژن اضافی که پوست بعد از لیفت تولید کرده است، تأثیرات بلند مدت تری خواهند داشت.

نخ آپتوس یکی از بهترین نخ‌های موجود در بازار برای لیفت گونه می‌باشد.

لیفت گونه با اولتراپی

اولتراپی روشی غیرتهاجمی و مورد تایید FDA می باشد که به منظور اصلاح شلی پوست و ایجاد بافت پوستی سفت تر و محکم تر طراحی شده است. اولتراپی با استفاده از انرژی فراصوت متمرکز، ایجاد کلاژن جدید را تحریک کرده و به سفت و یکنواخت شدن پوست کمک می‌کند. این روش بدون دوره نقاهت و با عوارض جانبی بسیار کمی می باشد و جایگزین مناسبی برای لیفت گونه در مورد افرادی است که افتادگی پوست آنها کم تا متوسط می باشد.

لیفت گونه با تزریق ژل و فیلر

لیفت گونه با تزریق ژل و فیلر

فیلرها فواید زیادی، از جمله: از برطرف کردن چین و چروک  گرفته تا بازیابی حجم، دارند. هرچند تأثیرات فیلرهای پوستی ممکن است جایگزین تأثیرات جراحی لیفت صورت نشوند، اما برای افرادی که مشکلات پوستی متوسط تا خفیف دارند یا آنهایی که می خواهند ویژگی‌های صورت خود را بهبود بخشند، بسیار مناسب است.

فیلرهای هیالورونیک اسید از این ماده طبیعی برای تقویت بافت زیرین و احیای پوست از داخل به خارج استفاده می کنند.

این کار چین و چروک را کاهش داده و خطوط صورت را برای ظاهری طبیعی و طولانی مدت تقویت می کند.

ویژگی های هموار و برجسته کننده آن می تواند 6 ماه تا یک سال طول بکشد.

لیفت گونه با بوتاکس

لیفت گونه با بوتاکس

بوتاکس توانایی قابل توجهی را به عنوان یکی از بهترین درمان های گونه های افتاده نشان داده است. این روش ظاهر شل و افتاده پوست در پایین صورت را بهبود بخشیده و ظاهری جوانتر و لیفت شده را ایجاد می کند.

لیفت نفرتیتی جایگزین درمانی کم تهاجمی عالی برای افرادی است که به دنبال جوانسازی و زاویه بندی صورت هستند ولی برای انجام روش‌های جراحی زیبایی سخت آمادگی ندارند.

لیفت گونه با بوتاکس بین 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد.

لیفت گونه با تزریق چربی

می توان چربی را از دیگر قسمت های بدن برداشته و بعد از تصفیه به صورت تزریق کرد تا کاهش حجم آن برطرف گردد.

و از آنجایی که از چربی بدن خود شما استفاده می شود، بدن آسانتر آن را پذیرفته و احتمال حساسیت یا پس زدن چربی کاهش می یابد. تنها نکته منفی در مورد استفاده از چربی در مقایسه با فیلرهای بسته بندی شده، زمان بر بودن آماده سازی چربی می باشد.

پلاسمای غنی شده با پلاکت

پلاسمای غنی شده با پلاکت

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) توجه زیادی را در سالهای اخیر جلب کرده و از آن به عنوان چشمه جوانی یاد می شود. در حال حاضر پی‌آر‌پی به عنوان درمانی ضد پیری، بدون جراحی و پایدار می باشد که موراد زیر را انجام می دهد:

 • ایجاد حجم در گونه های افتاده
 • کاهش خطوط ریز و چین و چروک
 • درمان چروک های عمیق
 • بهبود جای جوش

PRP یک فرایند سه مرحله ای می باشد:

 1. گرفتن خون از بازو
 2. نمونه خون داخل سانتریفیوژ قرار گرفته و سانتریفیوژ می شود تا پلاکت های مفید و پلاسمای غنی از پلاکت جدا گردد که باعث می‌شود کلاژن سازی طبیعی بدن افزایش یابد.
 3. PRP از طریق تکنیک میکرونیدلینگ به گونه و دیگر نواحی تحت درمان در صورت تزریق می شود تا پوست بتواند پروتئین را جذب کند.

نتیجه نهایی PRP شش هفته پس از اولین جلسه درمانی قابل مشاهده خواهد بود. پزشک ممکن است جلسه درمانی دیگر نیز در نظر بگیرد.

لیفت گونه با لیزر

لیزر درمانی سفت کننده پوست از انرژی برای گرما دادن به عمیق ترین لایه های پوست استفاده می‌کند تا سطح آن را سفت کرده و کلاژن سازی را تقویت کند. به عنوان روشی زیبایی و بدون جراحی و همه کاره، لیزر می تواند برای لیفت، زاویه سازی و بهبود کیفیت پوست در نواح مختلف صورت، مانند گونه‌ها، پلک‌ها، پیشانی و حتی گردن، بازوها و دست ها استفاده شود.

پزشک ممکن است یک سری دو تا 6 جلسه ای با فاصله را برای مشاهده تأثیرات سفت کنندگی پوست در نظر بگیرد.

جراحی لیفت گونه

جراحی لیفت گونه

لیفت میانه صورت یا لیفت گونه درمانی زیبایی است که پوست را از بالای دهان تا ناحیه چشم ها سفت می کند. لیفت گونه می تواند به صورت ظاهری جوانتر بدهد و گودی زیر چشم را کاهش دهد.

بهبودی کامل لیفت گونه ممکن است چند ماه زمان برد، اما نتایج کامل را در عرض 2 تا 3 ماه  قابل مشاهده خواهد بود.

وقتی کاملاً بهبودی حاصل شد، برش نزدیک خط مو و گوش ها نباید مشخص شود.

لیفت آندوسکوپی گونه

لیفت اندوسکوپی گونه

لیفت آندوسکوپی گونه درمانی است که به وسیله ایجاد برش های کوچک، از طریق کشیدن پوست استخوان گونه و اطراف چشم (پنجه کلاغی) انجام می شود. این درمان برای بیمارانی که بالای 45 سال دارند و برای آنهایی که ظاهر مسن تری دارند پیشنهاد می شود.

لیفت میانه صورت از طریق برش های کوچکی که به طور نامشخص روی خط رویش موی ناحیه شقیقه و داخل دهان ایجاد می‌شود، انجام می‌گیرد. در طی این درمان، پدهای چربی گونه ها بالا کشیده شده و روی استخوان گونه، درست جایی که باید باشند، قرار می گیرند. این اصلاح باعث بهتر شدن شیارهای بینی می شود که به خاطر افتادگی پدهای چربی ایجاد شده اند. لیفت گونه اغلب همراه جراحی پلک، لیفت آندوسکوپی ابرو یا لیفت صورت انجام می شود تا بیشترین نتایج بدست بیاید.

مقداری ورم و کبودی وجود خواهد داشت که احتمالاً 7 تا 12 روز باقی بماند.

لیفت گونه با اندوتاین

لیفت گونه با اندوتاین

این روش شامل استفاده از ابزار کاشت قابل جذبی می باشد که به نگهداری حالت بافت ها بعد از لیفت گونه کمک می کند. این ابزار معمولاً با لیفت تحتانی گونه استفاده می شود. مزیت اصلی لیفت گونه با اندوتاین نسبت به دیگر تکنیک های لیفت صورت و گونه این است که روشی مؤثرتر برای لیفت بافت ها در مقایسه با نخ های مرسوم می باشد.

مراقبت‌های بعد از لیفت گونه


مراقبت‌های بعد از لیفت گونه

 • کبودی خفیف، ورم و بی حسی که در عرض چند هفته از بین می رود.
 • برای چند شب اول پس از درمان، وقتی می خوابید سر خود را بالا بیاورید.
 • از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید.
 • از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل بپرهیزید.

ماندگاری لیفت گونه


ماندگاری لیفت گونه

ماندگاری لیفت گونه، به روش لیفت، نوع و کیفیت مواد مورد استفاده و مهارت پزشک بستگی دارد. برای مثال جراحی لیفت گونه ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به لیفت با فیلر، ژل و یا نخ‌های لیفت دارد.

متابولیسم بدن، سبک زندگی، تغذیه و مصرف یا عدم مصرف دخانیات نیز بر ماندگاری لیفت گونه تأثیر گذارند.

عوارض لیفت گونه


برخی روش های جراحی حداقل خطراتی را به همراه دارند که شامل لیفت گونه نیز می شود.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی شامل موارد زیر می شوند:

 • کبودی
 • ورم طولانی مدت
 • خطرات بی حسی/بی هوشی
 • عفونت
 • درد
 • جای زخم

هزینه و قیمت لیفت گونه


قیمت لیفت گونه

هزینه‌ی لیفت گونه برای هر مراجعه کننده با توجه به شرایط و روش لیفت مناسب فرد، میزان افتادگی پوست و عمیق بودن چین و چروک‌ها تعیین می‌شود. هزینه‌های کلینیک یا درمانگاه و دستمزد پزشک نیز بر این هزینه اضافه می‌شود.

برای اطلاع از روش لیفت گونه مناسب برای شما و قیمت آن بهتر است به صورت حضوری به درمانگاه مراجعه کنید.

لازم به ذکر است بیمه هزینه‌ی لیفت گونه را پوشش نمی‌دهد.

سؤالات پر تکرار


تفاوت لیفت گونه و لیفت صورت چیست؟

دلیل اصلی اینکه بیمارانِ لیفت صورت، لیفت گونه انجام می دهند این است که در لیفت صورت تمرکز روی بازیابی گردن، فک پایین و خط فک می باشد. لیفت گونه روی بخش مرکزی صورت تمرکز دارد. ترکیب این دو روش، پوست صاف تر و ظاهری شاداب و طبیعی ایجاد می‌کند.

چه درمان هایی ممکن است با لیفت گونه ترکیب شوند؟

روش های لیفت گونه ممکن است با تعدادی از درمان های زیبایی صورت، مانند لیفت گردن و صورت، حجم دهی گونه و لب، بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، لیپوساکشن و لیزر لایه برداری ترکیب گردد.

بهترین سن برای لیفت گونه چه سنی است؟

سن دقیق برای انجام این درمان وجود ندارد، به ویژه اگر آسیب شدید نور خورشید باعث پیروی زودرس شود، می توان حتی در زیر سن 35 سالگی نیز این کار را انجام داد.

آیا جای زخم جراحی لیفت گونه باقی می‌ماند؟

تمامی بریدگی‌ها اسکار ایجاد می‌کنند. در مورد لیفت گونه، برش های پوستی زیر خط رویش مو قرار می‌گیرند، بنابراین اسکارهای ریز می‌توانند توسط مو پوشیده شوند.

بهترین روش لیفت گونه  کدام است؟

بهترین روش لیفت گونه برای هر فرد با توجه به شرایط فرد و پس از انجام معاینات لازم توسط پزشک تعیین می‌شود.

لیفت گونه چقدر طول می کشد؟

لیفت گونه معمولاً به روش سرپایی انجام می شود و حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد. اگر این درمان همراه با روش های دیگر، مانند جراحی پلک باشد، درمان شما بیشتر طول خواهد کشید.

آیا لیفت گونه دردناک است؟

این درمان با نوعی بی حسی یا بی هوشی انجام می شود (بی حسی موضعی به همراه آرامبخش یا بی هوشی کامل). بنابراین در طی انجام درمان، دردی حس نمی کنید.

کبودی و ورم بلافاصله بعد از درمان ایجاد می گردد و ممکن است حس سفتی کنید ولی درد کمی خواهید داشت.

چقدر زمان می برد که از لیفت گونه بهبود پیدا کنید؟

معمولاً، دوره بهبودی پس از لیفت گونه بسته به روش لیفت گونه بین یک هفته تا ده روز می باشد. باید بتوانید در عرض یک هفته به فعالیت های عادی خود ادامه دهید.

پزشک جزئیات دستورات قبل از درمان را ارائه می دهد. به دقت دستورات را انجام دهید تا احتمال بروز عوارض را کاهش داده و مطمئن شوید بهبودی تا حد امکان خوب پیش می رود.

چه زمانی نتایج را خواهید دید؟

دیدن نتیجه‌ی لیفت گونه بستگی به روش لیفت دارد. به طور مثال نتیجه‌ی لیفت گونه با اندولیفت یا جراحی بلافاصله قابل مشاهده است اما با بوتاکس یا هایفو ممکن است چند هفته زمان ببرد.

ماندگاری لیفت گونه چقدر است؟

جراحی لیفت گونه حدوداً 10 سال ماندگاری دارد در حالی که ماندگاری روش‌های غیر جراحی بسته به نوع روش بین 4 ماه تا 2 سال متغیر است.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *