لیفت غبغب: هزینه و روش ها

برای بسیاری از افراد، غبغب چیزی است که بسیار نگران کننده است، در نتیجه آنها به دنبال راه هایی برای پنهان کردن گردن خود می گردند. مشکل این است که پنهان کردن غبغب بسیار سخت است و این قسمت از بدن شما به عنوان یک قاب برای صورت عمل می کند. در نتیجه، داشتن یک لایه چربی در این بخش می تواند بسیار نگران کننده باشد. گزینه های زیادی برای درمان غبغب به صورت جراحی و غیر جراحی وجود دارند.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت همراه با تخفیف

علت ایجاد غبغب چیست؟


علت ایجاد غبغب

عوامل متعددی می‌توانند در ایجاد غبغب نقش داشته باشند که همیشه شامل افزایش وزن نمی‌شود، مانند:

 • سن: با افزایش سن، پوست ما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. روند پیری می تواند به افتادگی پوست در ناحیه چانه و گردن و در نتیجه ایجاد غبغب کمک کند.
 • رژیم غذایی: وزن تنها دلیل غبغب نیست، اما قطعاً می‌تواند یک عامل مؤثر باشد.
 • ساختار صورت و ژنتیک: اگر اعضای خانواده شما پوست اضافی زیادی در اطراف فک خود دارند، ممکن است به همین دلیل باشد که پوست شما به راحتی از بین نمی‌رود.
 • وضعیت بدنی نامناسب: سبک زندگی و وضعیت بدنی نامناسب می‌تواند ماهیچه‌های اطراف گردن و چانه را ضعیف کند و ایجاد به چربی ناخواسته در اطراف آن کمک کند.

بیشتر بخوانید: چگونه موهای کاشته شده را تقویت کنیم؟

روشهای لیفت غبغب


اگر غبغب دارید و می‌خواهید از شر آن خلاص شوید، گزینه‌های مختلفی برای برداشتن آن وجود دارد.

لیفت غبغب بدون جراحی

درمان‌های غیرجراحی برداشتن غبغب برای بیمارانی که نیاز به روش‌های ایمن و راحت دارند تا مشکلشان به آسانی و سریع حل شود، ایده‌آل هستند.

لیفت غبغب با نخ

لیفت غبغب با نخ

یکی از درمان‌های فوق‌العاده که می‌تواند به کاهش ظاهر غبغب کمک کند، لیفت با نخ است. لیفت غبغب با نخ یک روش کم تهاجمی است که بهبودی ظریف اما قابل مشاهده ای را در درمان شلی پوست ارائه می‌دهد و نتایجی فوری را در زمان کوتاه ارائه می‌دهد.

این روش با استفاده از نخ‌های جراحی کاملاً قابل جذب و مورد تأیید FDA، انجام می‌شود. نخ ها دارای برچسب‌های کوچکی هستند که به چسباندن آنها بر روی بافت‌های سطحی پوست کمک می‌کنند. هنگامی که نخ به سمت بالا کشیده می‌شود، پوست و چربی نیز همراه آن به سمت بالا کشیده می‌شود و نواحی تحت درمان را بالا برده و سفت می‌کند. در نتیجه لیفت نخ نتیجه‌ای ظریف و طبیعی ارائه می‌دهد.

علاوه بر نتایج فوری قابل مشاهده، لیفت با نخ موجب بهبود بافت پوست نیز می‌شود. این روش هنگام عمل موجب تحریک میکروسیرکولاسیون، فیبروبلاست‌ها و کلاژن در سطح سلولی می‌شود، در نتیجه بهترین نتایج در حدود 4 تا 6 ماه پس از عمل دیده شده و به اوج خود می‌رسد همچنین می تواند تا 18 ماه ادامه یابد.

نخ لیفت آپتوس یکی از باکیفیت‌ترین و بهترین نخ‌های لیفت در بازار است که برای لیفت غبغب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: چند بار میتوان کاشت مو انجام داد

اندولیفت غبغب

اندولیفت غبغب

اندولیفت یک روش لیزری ابتکاری و کم تهاجمی است که افتادگی خفیف پوست و تجمع چربی در غبغب را اصلاح می‌کند. این درمان به اندازه جراحی لیفت غبغب تأثیرگذار نیست، اما بدون نیاز به اسکالپل و بیهوشی است؛ همچنین عوارضی مانند اسکار و درد ندارد. اندولیف نتیجه تحقیقات تکنولوژیکی و پزشکی پیشرفته است و برروی چگونگی دستیابی به نتایج بهتر در روش جراحی لیفتینگ متمرکز شده است، این روش فاقد معایب مرتبط با جراحی سنتی مانند زمان بهبودی طولانی‌تر، مشکلات جراحی بیشتر و قیمت‌های بالاتر است.

درمان اندولیفت، درون بافتی است و از طریق فیبرهای میکرو نوری یک بار مصرف خاص و به نازکی مو، انجام می‌شود، این فیبرها به راحتی در زیر پوست به هیپودرم سطحی وارد می شود. سپس میزان حرارت انتخابی ناشی از لیزر، چربی را ذوب می‌کند، درنهایت این چربی‌ها از سوراخ‌های ورودی میکروسکوپی در ناحیه تحت درمان به بیرون می‌ریزند. این امر به طور همزمان باعث جمع شدن فوری پوست و کاهش شلی پوست می‌شود. این روش دوره نقاهت ندارد و طی چند ساعت، امکان بازگشت به فعالیت‌های عادی وجود دارد.

نتایج اندولیفت نه تنها بلافاصله قابل مشاهده بوده، بلکه چند ماه پس از انجام این روش، میزان بهبودی به اوج خود می‌رسد، زیرا کلاژن اضافی در لایه های عمیق پوست ساخته می‌شود. بهترین لحظه برای قدردانی و لذت از نتایج به دست آمده پس از 6 ماه است.

لیفت غبغب با هایفو

لیفت غبغب با هایفو

افزایش وزن و افزایش سن، از علل شایع تشکیل غبغب هستند. روش درمانی هایفو، چربی صورت را هدف قرار می‌دهد و تولید کلاژن را تحریک می‌کند. بنابراین، مشکلات ایجاد شده از دو عامل رایج ایجاد غبغب را برطرف می‌کند. در این روش هر گونه چربی اضافی کاهش می‌یابد، همچنین خط فک و گردن مشخص تر می‌شود. برخی از افراد پس از عمل نتیجه را فوری مشاهده می کنند، اما اکثر مراجعین 2 تا 3 ماه پس از درمان هایفو نتایج اصلی را مشاهده خواهند کرد. از آنجایی که این روش نیازی به جراحی ندارد، هیچگونه آمادگی برای درمان هایفو لازم نیست. همچنین این روش دوره نقاهت نیز ندارد، بنابراین می‌توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت عادی خود ادامه دهید.

لیفت غبغب با لیزر

لیفت غبغب با لیزر

فناوری لیزر، سلول های چربی را در سطح زیرپوستی هدف قرار داده و از بین می‌برد. این روش نیز بدون جراحی و غیر تهاجمی است، به این معنی که هیچ نیازی به برش، ایجاد زخم یا بیهوشی وجود ندارد. این درمان علاوه بر از بین بردن چربی‌های ناخواسته می‌تواند به سفت شدن پوست شل گردن نیز کمک کند. این روش درمانی از دمای بالا برای هدف قرار دادن چربی زیر پوست استفاده می‌کند، در عین حال سطح چانه خنک می‌ماند و هیچ گونه سوختگی یا آسیبی به پوست وارد نمی‌شود. در نهایت بدن به طور طبیعی سلول‌های چربی مرده را طی شش هفته بعدی دفع می کند. تنها پس از یک بار درمان، چانه شما با از بین رفتن چربی اضافی، ظاهری برجسته تر خواهد داشت. اکثر بیماران نیاز به دو مرحله از بین بردن غبغب با لیزر دارند که با فاصله شش هفته انجام می‌شود.

تزریقات حل کننده چربی

تزریقات حل کننده چربی

این روش شامل تزریق یک ماده اسیدی است که سلول‌های چربی را، در ناحیه زیر چانه حل می‌کند. پزشک شبکه ای از نقاط را روی ناحیه ای که بیشترین چربی در آن وجود دارد ترسیم می‌کند و در هر محل مشخص شده تزریق را انجام می‌دهد. گاهی تعداد تزریق‌های کوچک در یک جلسه به 50 عدد می رسد! تعداد درمان های مورد نیاز از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، اما معمولاً بین 3 تا 6 مرحله درمان ضروری است (با فاصله یک ماه تا 6 هفته). چربی‌هایی که در زیر چانه تجزیه می‌شوند دوباره جذب بدن شده و عوارض جانبی ندارند. هنگامی که سلول‌های چربی از بین رفتند، معمولاً مجدد بر نمی‌گردند. پس از درمان، ممکن است مقداری تورم، قرمزی و گاهی اوقات بی‌حسی وجود داشته باشد. اکثر مردم بعد از چند هفته یا بعد از 2 تا 3 مرحله درمان متوجه تغییرات مثبت می‌شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت مو چه زمانی است

مزوتراپی غبغب

مزوتراپی غبغب

مزوتراپی تکنیکی است که با استفاده از تزریق ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و یا عصاره‌های گیاهی برای جوانسازی پوست، چربی اضافی را درمان می کند. فرمول این تزریق‌ها بسته به پزشک و نیازهای خاص شما متفاوت است، اما این روش می‌تواند به حذف چربی اضافی و در نهایت سفت شدن پوست کمک کند.

اولترا یا اولتراپی

اولترا یک درمان مبتنی بر اولتراسوند است. در این روش گرم کردن بافت زیرین و تحریک کلاژن انجام می شود. اولتراسوند با نفوذ عمیق به لایه‌های ساختاری پوست، توانایی‌های بازسازی بدن را تحریک می‌کند، به طوری که پوست افتاده به بیرون کشیده شده و سفت می‌شود.

در این روش ابتدا ژل بر روی ناحیه درمان مالیده می شود و سپس سر دستگاه اولتراسوند روی پوست حرکت می‌کند. شما فوران‌های متناوب گرما که توسط دستگاه ایجاد شده است را احساس خواهید کرد که این گرما برای تحریک لایه‌های عمیق پوست و به منظور تولید کلاژن ایجاد می‌شود. تأثیر این درمان به مرور و با انجام چندین مرحله بیشتر می‌شود، بنابراین چند مرحله درمان، بین 30 تا 90 دقیقه، توصیه می‌شود. اثرات واقعی تا چندین ماه قابل مشاهده نخواهد بود. روش اولتراپی برای افرادجوانی که به تازگی علائم پیری را نشان می‌دهند بیشترین بازدهی را خواهد داشت.

لیفت غبغب با امواج رادیویی

این درمان نیز در زیر سطح پوست عمل کرده و موجب بازسازی کلاژن می‌شود. در طول درمان، احتمالاً احساس ارتعاش خواهید داشت و این احساس با خنک کردن دستگاه برای ایجاد راحتی شما در هم آمیخته می‌شود. درمان بین 45 تا 90 دقیقه است و بیماران می‌توانند نتایج را تقریباً زود و پس از انجام آن مشاهده کنند، اگرچه مشاهده نتیجه اصلی می‌تواند تا 6 ماه طول بکشد.

نتایج درمان بسیار طبیعی است و زمان استراحت یا نقاهت بسیار کمی لازم دارد. به طور کلی، این روش یک درمان کافی در نظر گرفته می‌شود، اما به طور کلی روش‌های درمان متناسب با نیازهای فرد سفارشی می‌شوند.

انجماد چربی

انجماد چربی

انجماد چربی یک روش غیرجراحی کاهش چربی است که از دمای سرد برای آسیب رساندن و حذف سلول‌های چربی در نواحی خاصی از بدن استفاده می‌شود. این روش را می‌توان در ناحیه زیر چانه استفاده کرد و به طور کلی برای افرادی که از سلامت خوبی برخوردار هستند مناسب است. این درمان نیازی به بی حسی عمومی یا موضعی ندارد، اما ممکن است تا یک ساعت به طول انجامد.

لیفت غبغب با جراحی

جراحی غبغب، مانند لیفت گردن یا لیپوساکشن، ممکن است به شما کمک کند جوانتر یا لاغرتر به نظر برسید. این روش‌ها می‌توانند ناحیه مورد نظر را شکل داده، چربی اضافی را از بین ببرند و پوست را صاف کنند. اما جراحی‌ها با خطرات خاصی همراه هستند. با پزشک خود صحبت کرده یا با یک جراح پلاستیک مشورت کنید تا ببینید آیا کاندیدای خوبی برای جراحی هستید یا خیر.

لیفت صورت و گردن

هنگامی که بیماران پوست اضافی گردنشان آزاردهنده می‌شود، احتمالاً نتایج ایده آل خود را بدون جراحی تجربه نخواهند کرد. برای بیمارانی که علاقه مند به برداشتن چربی و پوست اضافی گردن هستند، لیفت صورت و گردن ممکن است یک گزینه مناسب باشد. در لیفت صورت و گردن، قسمت پایینی صورت و گردن سفت شده و  پوست اضافی برداشته می شود. در نتیجه چهره  بیماران بسیار جوانتر از قبل به نظر می رسند. این روش با بیهوشی عمومی و موضعی انجام می‌شود و 10 تا 14 روز استراحت نیاز دارد. این روش برای بیمارانی که خواهان درمان به صورت دائمی بوده و همچنین دارای غبغب، گونه و پوست اضافی گردن هستند بهترین گزینه است.

لیپوساکشن غبغب

برای بیمارانی که به دنبال درمان یکباره و دائمی هستند، لیپوساکشن روشی مناسب است. لیپوساکشن یک روش جراحی برای برداشتن چربی زیر پوستی است. این جراحی را می‌توان با بی‌حسی موضعی و یا با داروهای بی‌حس کننده تزریقی انجام داد. علاوه بر این، برخی از بیماران از داروهای آرام بخش خوراکی استفاده می‌کنند. پس از بی حس شدن پوست، یک برش کوچک در یک چین پنهان پوست زیر چانه ایجاد می‌شود. سپس پوست از طریق یک برش کوچک از چربی جدا شده و یک دستگاه مکش چربی اضافی را خارج می‌کند. پس از لیپوساکشن، می‌توانید انتظار تورم و کبودی خفیف را داشته باشید که 1 تا 3 هفته طول می‌کشد.

مراقبت‌های بعد از لیفت غبغب


مراقبت‌های بعد از لیفت غبغب وابسته به روش و تکنیک‌های مورد استفاده است. اما به صورت کلی بهتر است موارد زیر را رعایت کنید.

 1. از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل خودداری کنید.
 2. سر خود را بالاتر از قلب خود نگه دارید.
 3. گردن خود را تا حد امکان کمتر حرکت دهید.
 4. هرگونه عارضه ایجاد شده را گزارش دهید.
 5. از آفتاب دوری کنید.
 6. برای کنترل درد یا جلوگیری از عفونت از برخی داروها (مثلاً پماد یا قرص) استفاده کنید.

عوارض لیفت غبغب


برخی از روش‌های لیفت غبغب، عوارض بیشتر و دوران نقاهت طولانی‌تری دارند این در حالی است که عارضه‌ها و خطرات روش‌های غیر جراحی بسیار کمتر است. عوارض رایج لیفت غبغب عبارتند از:

 • درد یا تورم
 • خونریزی یا لخته شدن خون
 • تغییر رنگ پوست
 • آسیب به اعصاب، عروق خونی، ماهیچه‌ها یا اندام‌ها
 • عوارض ناشی از بیهوشی، مانند حالت تهوع، استفراغ یا مشکل در بیدار شدن از خواب

هزینه و قیمت لیفت غبغب


هزینه لیفت غبغب وابسته به روش مورد استفاده برای لیفت است. معمولاً هزینه روش های جراحی بسیار بیشتر از روشهای غیر جراحی است. به طور کلی این هزینه شامل تکنیک و روش مورد استفاده پزشک، مواد مورد استفاده برای لیفت، دستمزد پزشک و هزینه‌ی کلینیک یا درمانگاه می‌باشد.

سؤالات متداول


آیا انجام حرکات ورزشی گردن برای لیفت غبغب مؤثر است؟

هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد ورزش چانه به شما کمک می کند تا  از شر چربی‌های اضافی خلاص شوید. این تمرینات، مانند تمرینی که در آن فک پایین خود را به جلو و عقب و پهلو به پهلو حرکت می‌دهید، می‌تواند به کاهش فشار روی عضلات گردن شما کمک کند، اما چربی زیر جلدی را از بین نمی‌برد.

بهترین روش لیفت غبغب کدام است؟

این پاسخ وابسته به عوامل بی شماری نظیر: ویژگی‌های منحصر به فردِ پوستِ بیمار و میزان انتظار از نتیجه است. در نهایت، بهترین راه برای یافتن اینکه کدام گزینه برای شما مناسب تر است، مشاوره حضوری با یک پزشک مجرب و آموزش دیده است. یک پزشک ماهر به شما کمک می‌کند بفهمید که آیا روش غیرجراحی لیفت غبغب برای شما  مناسب تر است یا جراحی.

جراحی غبغب چیست؟

جراحی‌های زیبایی که روی گردن و پایین صورت متمرکز می‌شوند شامل روش‌های مختلفی مانند لیفت گردن و لیپوساکشن هستند. نوع دقیق عمل بستگی به نیازهای فرد دارد. لیپوساکشن سلول‌های چربی زیر پوست را با یک کانول کوچک شل می‌کند و از بین می‌برد، این در حالی است که لیفت گردن مکان ماهیچه‌ها را تغییر داده و سبب از بین رفتن چین و چروک صورت می‌شود.

روشهای دائمی لیفت غبغب کدام اند؟

اندولیفت و جراحی‌های غبغب از ماندگارترین روش‌های لیفت غبغب به شمار می‌آیند.

آیا می‌توان غبغب را با ورزش و کاهش وزن از بین برد؟

حتی با یک رژیم غذایی سالم و ورزش، ممکن است نتوانید لایه چربی اضافی را از زیر چانه خود تکان دهید. غبغب‌ها اغلب ارثی هستند، بنابراین اگر به صورت ژنتیکی مستعد هستید، نمی‌توانید کار زیادی برای اجتناب از آن انجام دهید.

من خیلی لاغر هستم. چرا زیر چانه ام چربی دارم؟

بیشتر اوقات این مشکل به دلیل یک نتیجه ژنتیکی است. در اجداد شما احتمالاً ژنی یافت می‌شود که بدن را مستعد تجمع گوشت یا چربی بیشتر در ناحیه چانه می‌کند.

چه افرادی برای لیفت غبغب مناسب نیستند؟

قبل از انجام درمان، تمام شرایط باید با پزشک در میان گذاشته شود، مخصوصاً اگر شما:

 • شرایط پزشکی خاص یا عفونت در ناحیه گردن دارید یا داشتید.
 • مشکلات بلع یا خونریزی داشته باشید.
 • باردار هستید یا قصد بارداری دارید، در حال شیردهی هستید یا قصد شیردهی دارید.

پزشک شما باید در مورد تمام داروهای مصرف شده، از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها و مکمل های گیاهی، اطلاعات داشته باشد.

دوره نقاهت پس از لیفت غبغب چقدر است؟

پس از کشیدن چانه یا لیفت گردن، کمی ناراحتی، تورم و کبودی خواهید داشت. ممکن است پوست شما سفت شود. این اثرات با گذشت زمان بهتر می شوند، اما معمولاً تا دو هفته باقی می مانند.

چه زمانی می‌توانم پس از لیفت غبغب به سر کار بروم و سایر فعالیت های عادی را انجام دهم؟

اکثر افراد می‌توانند پس از یک هفته به سر کار و سایر فعالیت‌های روزانه خود برگردند. بهبودی لیفت غبغب غیر جراحی معمولاً سریعتر از لیفت جراحی انجام می‌شود. همچنین پزشک دستورالعمل‌هایی را برای بهبودی به شما ارائه می‌دهد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *