لیفت چشم گربه ای (جراحی، نخ، بوتاکس و فیلر)

لیفت چشم گربه‌ای جراحی زیبایی است که برای بهبود حالت چشم‌ها به منظور داشتن ظاهری جذاب‌تر و جوان‌تر انجام می‌شود. راه‌های زیادی برای لیفت چشم گربه‌ای وجود دارد که عبارتند از: تزریق بوتاکس، فیلر، نخ و جراحی. این روش باعث بالا کشیدن گوشه‌ی خارجی چشم می‌شود.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت پلک و ابرو با ماندگاری بالا

لیفت چشم گربه‌ای چیست؟


لیفت چشم گربه‌ای چیست

لیفت چشم گربه‌ای که با نام لیفت چشم روباهی نیز شناخته می‌شود، عملی زیبایی برای بالا بردن ظریف و کمِ گوشه‌ی خارجی پلک است تا چشم‌ها ظاهری جوان‌تر و جذاب‌تر پیدا کنند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای لیفت چشم گربه‌ای هستند؟


در جلسه‌ی مشاوره، پزشک شما را معاینه خواهد کرد تا ببیند آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر.

به طور کلی در صورتی که شرایط زیر را دارید کاندید مناسبی برای لیفت چشم گربه‌ای خواهید بود:

 • به دلیل افزایش سن، عوامل ارثی یا سبک زندگی دچار افتادگی و شلی پلک هستید.
 • وضعیت سلامت شما خوب است.
 • بیماری که باعث اختلال در روند بهبودی شود ندارید.
 • با روند این درمان و نتایجی که می‌توانید انتظار داشته باشید آشنایی دارید.
 • انتظارات واقع‌بینانه‌ای دارید.
 • داروهای خاص، مانند داروهای رقیق کننده‌ی خون مصرف نمی‌کنید.

آمادگی‌های لازم برای لیفت چشم گربه‌ای


 • مصرف داروهای رقیق کننده‌ی خون مانند ایبوپروفن را قطع کنید.
 • داروهای ضروری مانند داروهای آنتی‌هیپرتانسیون (داروهای ضد فشار خون) را مصرف کنید. این کار باعث جلوگیری از بروز عوارضی مانند فشار خون بالا در طول عمل خواهد شد.
 • آرایش نکنید.
 • صورتتان را فقط با آب و صابون بشویید. همچنین در روز عمل از کرم و لوسیون صورت استفاده نکنید.

روش‌های لیفت چشم گربه‌ای


روش‌های لیفت چشم گربه‌ای

امروزه پزشکان از روش‌های مختلفی برای لیفت چشم گربه‌ای استفاده می‌کنند. در حالی که سابقاً از روش‌های تهاجمی جراحی برای رفع اثرات پیری بر چشم‌ها استفاده می‌شد، افرادی که نمی‌خواهند جراحی شوند، می‌توانند با درمان‌های غیر جراحی نیز نتایج خوبی بگیرند. پیشرفت‌هایی که در زمینه‌ی عمل‌های زیبایی غیر جراحی حاصل شده، به این معنا هستند که می‌توان ظاهر چشم‌ها را بدون نیاز به استراحت طولانی جوان‌تر کرد.

بیشتر بخوانید: روابط زناشویی بعد از کاشت مو

جراحی چشم گربه‌ای یا کانتوپلاستی

جراحی چشم گربه‌ای

کانتوپلاستی که با نام جراحی چشم گربه‌ای نیز شناخته می‌شود، جراحی پلک انتخابی است که می‌تواند حالت و اندازه‌ی چشم‌ها را اصلاح کند. این روش باعث تغییر شکل و جابه‌جایی گوشه‌ی بالایی و بیرونی چشم شده و به چشم شکل چشم گربه‌ای می‌بخشد، که جذاب است.

این عمل معمولاً در کلینیک یا مطب پزشک انجام می‌شود. جراح چشم‌ها را معاینه می‌کند و بررسی‌هایی انجام می‌دهد. سپس چندین برش کوچک ایجاد می‌کند تا بتواند تاندونی به نام تاندون کانتال جانبی را موقتاً ببرد. این تاندون نواری از جنس بافت پیوندی محکم و متراکم است که باعث حمایت از ساختار پلک پایین می‌شود. عضله‌ای که باعث باز و بسته شدن چشم می‌شود نیز از پلک پایین حمایت خواهد کرد.

کانتوس جانبی محلی است که پلک بالا و پلک پایین باعث ایجاد شکل V افقی در آنجا شده‌اند.

جراح این تاندون را کوتاه می‌کند و مجدداً وصل می‌کند تا چشم گربه‌ای ایجاد شود. کل این عمل 1 الی 2 ساعت طول می‌کشد.

هزینه‌ی کانتوپلاستی به جراح، موقعیت جغرافیایی کشوری که در آن زندگی می‌کنید، و عملی که برای چشمانتان لازم است، بستگی دارد. همچنین به این بستگی دارد که عمل زیبایی دیگری هم می‌خواهید همزمان با این عمل انجام دهید یا خیر.

به صورت کلی هزینه‌ی عمل چشم گربه‌ای از روش‌های غیر جراحی لیفت چشم گربه‌ای بیشتر است، اما ماندگاری آن تقریباً دائمی می‌باشد.

چشم گربه ای بدون جراحی

 لیفت چشم گربه‌ای بدون جراحی عملی کم‌تهاجمی و بدون بیهوشی است که با استفاده از لیفت با نخ یا تزریق بوتاکس انجام می‌شود.

چشم گربه‌ای با نخچشم گربه‌ای با نخ

لیفت چشم گربه‌ای به روش لیفت با نخ، لیفت غیر جراحی ابرو و شقیقه با نخ است. استفاده از سوزن‌های خیلی ظریف برای قرار دادن نخ‌ها در زیر پوست و کشیدن گوشه‌ی ابروها به سمت شقیقه باعث گربه‌ای شدن چشم‌ها می‌شود.

بلافاصله بعد از درمان، تغییرات خیلی برجسته خواهد بود، اما به مرور زمان و با تثبیت شدن وضعیت نخ‌ها، ابروها بیشتر لیفت خواهند شد و گوشه‌ی بیرونی چشم مشخص‌تر شده و چشم‌گربه‌ای شکل خواهد گرفت.

لیفت چشم‌گربه‌ای با نخ به دلیل جذب تدریجی نخ‌ها، 1 تا 2 سال ماندگار خواهد بود. میزان ماندگاری آن به نوع نخی که برای این کار استفاده شده است بستگی دارد. برخی نخ‌ها، مانند نخ‌های لیفت آپتوس، نسبت به نخ‌های دیگر دیرتر جذب می‌شوند.

قیمت لیفت چشم گربه‌ای با نخ به تعداد نخ‌های استفاده شده، برند آن‌ها و تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: مدت ماندگاری کاشت مو | کاشت مو چقدر دوام دارد

چشم گربه‌ای با بوتاکس

چشم گربه‌ای با بوتاکس

بوتاکس می‌تواند به طور موقتی باعث ایجاد حالت چشم‌گربه‌ای شود. تزریق هدفمند بوتاکس می‌تواند باعث لیفت قسمت میانی و داخلی ابرو، یعنی قسمتی که به بینی نزدیک است و کمی کنار آن در بالای پلک بالایی، شود. با این حال برای کشیدن گوشه‌های بیرونی چشم، که باعث ایجاد شکل چشم بادامی خواهد شد، چندان مؤثر نیست؛ اما می‌توانید بدون جراحی تهاجمی، لیفت چشم گربه‌ای را تجربه کنید.

لیفت چشم گربه‌ای با بوتاکس بین 3 تا 6 ماه ماندگاری داشته و هزینه‌ی آن به میزان بوتاکس تزریق شده، برند آن و نوسانات ارزی بستگی دارد.

چشم گربه‌ای با فیلر

فیلرهای پوستی حاوی هیالورونیک اسید هستند که به ذرات آب در پوست می‌چسبند تا باعث پری آن شوند. برای لیفت چشم بدون جراحی، این فیلرها به پایین حدقه‌ی چشم تزریق می‌شوند تا باعث پر شدن گودی چشم یا برطرف شدن برجستگی ناودان اشکی شوند و ظاهر چشم‌ها را بهبود بخشند. نتایج تزریق فیلر 6 تا 18 ماه ماندگار خواهند بود.

مراقبت‌های لازم بعد از لیفت چشم گربه‌ای


مراقبت‌های لازم بعد از لیفت چشم گربه‌ای

 • از مالیدن، فشار دادن و لمس کردن چشم‌ها خودداری کنید، زیرا این کارها ممکن است باعث مختل شدن روند بهبود زخم یا عفونت شوند.
 • حدود 2 هفته از لنز استفاده نکنید.
 • از مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن که باعث افزایش خونریزی خواهند شد خودداری کنید.
 • برای بررسی روند بهبودی از نزدیک توسط پزشک، به وی مراجعه کنید.
 • از ضدآفتاب استفاده کنید. نور مستقیم خورشید می‌تواند روند بهبودی را تحت تأثیر قرار داده و باعث بزرگ شدن یا هیپرپیگمانتاسیون اسکار شود. استفاده از ضدآفتاب در دوران نقاهت باعث جلوگیری از بروز عوارض مربوط به اسکار خواهد شد.

عوارض لیفت چشم گربه‌ای


عوارض لیفت چشم گربه‌ای

افرادی که لیفت چشم گربه‌ای انجام می‌دهند ممکن است دچار عوارض زیر شوند:

 • کبودی
 • خونریزی
 • لخته‌ی خون
 • اسکار
 • خشکی چشم
 • درد خفیف یا متوسط
 • تورم

اگرچه کبودی و تورم از عوارض رایج لیفت چشم گربه‌ای هستند، اما بعد از چند هفته برطرف می‌شوند.

برخی از افراد ممکن است دچار تغییرات دید شوند که مشکلی موقتی است.

هزینه و قیمت لیفت چشم گربه‌ای


قیمت لیفت چشم گربه‌ای

هزینه لیفت چشم گربه‌ای با توجه به شرایط هر مراجعه کننده، روش و تکنیک پزشک، مواد مورد استفاده برای لیفت و همچنین تجربه و مهارت پزشک متفاوت بوده و برای هر فرد جداگانه محاسبه می‌شود. برای اطلاع از مقدار دقیق آن می‌توانید برای مشاوره حضوری به کلینیک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: آیا کاشت مو در اسلام مجاز است؟

سؤالات متداول


تفاوت کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی چیست؟

کانتوپلاستی با بلفاروپلاستی فرق دارد و اغلب لیفت چشم نامیده می‌شود. در بلفاروپلاستی عمل برداشت پوست اضافی پلک بالا یا پایین انجام می‌شود و شکل و اندازه‌ی چشم تغییری نمی‌کند. گاهی اوقات همراه با بلفاروپلاستی، کانتوپلاستی نیز انجام می‌شود.

گاهی اوقات کانتوپلاستی به منظور اصلاح وضعیت نامناسب پلک پایین در اثر تروما یا بلفاروپلاستی نادرست، انجام می‌شود و همچنین ممکن است کانتوپلاستی به عنوان مکمل جراحی‌های زیبایی دیگر مانند لیفت ابرو یا لیفت قسمت میانی صورت نیز انجام شود.

آیا بعد از جراحی لیفت چشم گربه‌ای اسکار واضحی وجود خواهد داشت؟

هرگاه برشی در پوست ایجاد شود، اسکار نیز ایجاد خواهد شد. بهبود جای زخم به عوامل متعددی از جمله: تکنیک جراحی، پیشگیری از عفونت، کاهش فشار، تغذیه‌ی فرد و همچنین سیگار کشیدن (قبل و بعد از جراحی) و … بستگی دارد.

آیا بعد از لیفت چشم گربه‌ای باید مرخصی بگیرم؟

بعد از لیفت چشم گربه‌ای بدون جراحی، تورم، کبودی و درد کم به مدت 3 روز بروز می‌کنند، اما معمولاً در حدی نیستند که مانع کار کردن شما و بازگشت به زندگی عادی در روز بعد شوند.

این زمان برای عمل لیفت چشم گربه‌ای طولانی‌تر بوده و بین 1 الی 2 هفته می‌باشد.

آیا می‌توانم بعد از لیفت چشم گربه‌ای آرایش کنم؟

تا 2 روز نباید آرایش کنید و از مواد پاک‌سازی پوست و لایه‌بردار استفاده کنید و فقط باید روزی دوبار کرم ضدعفونی کننده استفاده کنید. بعد از دو روز می‌توانید برای دو روز دیگر با استفاده از کرم ضدعفونی کننده، آرایش کنید. بعد از دو هفته می‌توانید از اسکراب‌ها و لایه‌بردارها استفاده کنید.

کدام روش لیفت چشم گربه‌ای ماندگاری بیشتری دارد؟

کانتوپلاستی ماندگارترین روش لیفت چشم است. ماندگاری نتایج آن در اکثر بیماران می‌تواند تا 10 سال یا بیشتر باشد.

مزایای لیفت چشم گربه‌ای بدون جراحی و بیهوشی نسبت به جراحی چشم گربه‌ای چیست؟

این درمان غیرتهاجمی برای بهبود ظاهر چشم‌ها با دوره‌ی استراحت کوتاه، بسیار مؤثر است. هزینه‌ی آن بسیار کمتر از روش جراحی بوده و خطر بروز عوارض ناخواسته و دائمی در آن کمتر خواهد بود.

نتایج فیلر و نخ بلافاصله بعد از درمان و نتایج تزریق بوتولینوم توکسین (بوتاکس)، دو هفته بعد از تزریق مشهود خواهند بود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *