تزریق چربی به واژن (بیکینی و لابیا) | قیمت، عوارض و مراقبت ها

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جوانسازی بیکینی و لابیا ماژور بازگرداندن چربی زیر پوست این نواحی که در اثر افزایش سن از دست رفته اند می‌باشد. چربی مورد نیاز را می‌توان از کنار شکم (پهلوها) یا داخل ران‌ها برداشت و سپس به لابیا ماژور تزریق کرد. با تزریق چربی به لابیا، این قسمت لیفت شده و پرتر و جوان‌تر به نظر خواهد رسید.

جوانسازی واژن با تزریق چربی


جوانسازی واژن

برخی از اتفاقات زندگی مانند بارداری و زایمان باعث تغییرات عمده‌ای در واژن و لابیا می‌شود. برخی از زنان دچار شلی لابیا می‌شوند و برخی دیگر متوجه خواهند شد که لابیای مینور بیرون زده است. این اتفاقات می‌توانند لابیا ماژور را نیز تحت تأثیر قرار دهند. با این حال افزایش سن یکی از رایج‌ترین دلایل شلی واژن است. با کاهش تولید کلاژن در بدن و کاهش پدهای چربی بسیاری از زنان متوجه می‌شوند که لابیا کوچک یا افتاده و شل شده است. نه تنها این مشکل باعث اختلالات عملکردی مانند سختی در رابطه‌ی جنسی و عفونت‌های بیشتر می‌شود، بلکه بسیاری از خانم‌ها نگران پیری ظاهری واژن و لابیا ماژور خود نیز می‌شوند.

جوانسازی واژن می‌تواند برای خانم‌هایی که دچار مشکلات جسمی و روانی مربوط به لبه‌های بیرونی واژن خود شده‌اند باعث تغییرات عمده در زندگی شود. در جوانسازی واژن با تزریق چربی، چربی از یک قسمت بدن برداشته شده و سپس پزشک با دقت این چربی را به شکل لایه‌های نازک به لابیا ماژور تزریق خواهد کرد تا شکل زیبا، طبیعی و متقارنی به لابیا بدهد.

مزایای تزریق چربی به واژن


تقاضا برای تزریق چربی به واژن به سرعت رو به افزایش است. این عمل می‌تواند با اهداف درمانی یا زیبایی انجام شود که رایج‌ترین دلایل عبارتند از:

 • رفع پیری و چروک لابیا مینور
 • درمان بیرون زدگی لابیا مینور با در بر گرفتن آن با لابیا ماژور بدون نیاز به جراحی
 • پوشاندن نواقصی که بعد از لابیاپلاستی ایجاد شده‌اند
 • جوانسازی واژن با کمک سلول‌های بنیادی مزانشیمی بافت چربی
 • برای مخفی کردن بخیه‌های زایمان طبیعی
 • برای از بین بردن آتروفی واژن ناشی از لیکن اسکلروزوس و یائسگی و برطرف کردن علائم
 • برای درمان بی‌اختیاری استرسی (بی‌اختیاری ادرار)
 • برای افزایش لذت جنسی و تسهیل ارگاسم با بزرگ کردن نقطه‌ی G (عمل نقطه‌ی G که شامل تزریق چربی به این نقطه است)

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق چربی به لابیا ماژور هستند؟


افرادی که کاندید مناسبی برای تزریق چربی به واژن هستند معمولاً در دو گروه قرار می‌گیرند:

 1. زنانی که می‌خواهند اندامی خوش فرم و جذاب داشته باشند و در عین حال لابیا ماژور و مونس پوبیس پرتری هم داشته باشند.
 2. زنانی که می‌خواهند ظاهر پیر، افتاده و شل لابیا ماژور را با تزریق چربی درمان کنند یا لابیا را کوچک کنند.

علاوه بر این موارد، خانم‌هایی که علاقه‌مند به تزریق چربی به واژن هستند، باید چربی کافی برای برداشتن با لیپوساکشن داشته باشند. میزان چربی لازم برای پیوند چربی به لابیا ماژور و مونس پوبیس (عانه) بسته به نتایج مدنظر فرد، متفاوت خواهد بود.

زنانی که به تازگی زایمان کرده‌اند، زنانی که می‌خواهند وزن زیادی کم کنند و یا زنانی که بیماری‌های کنترل نشده دارند، کاندیدهای مناسبی برای تزریق چربی به ناحیه‌ی تناسلی نیستند.

آمادگی‌های لازم برای تزریق چربی به بیکینی


 • حداقل به مدت 6 ساعت چیزی نخورید و نیاشامید.
 • مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌ها مثلاً ویتامین E، روغن ماهی، روغن هسته‌ی انگور، عصاره‌ی جینکو عصاره‌ی جینسنگ را حداقل دو هفته قبل از عمل قطع کنید.
 • حداقل دو هفته قبل و بعد از عمل سیگار نکشید.
 • در صورت نقص سیستم ایمنی یا وجود بیماری‌ای که روی روند بهبود زخم و عفونت تأثیر داشته باشد، به پزشکتان اطلاع دهید تا خطر کم شود.
 • قبل از عمل دوش بگیرید.
 • توصیه نمی‌شود که این عمل را در طول دوران قاعدگی انجام دهید.
 • لباس زیر گشادی برای بعد از عمل آماده کنید تا بپوشید.

مراحل تزریق چربی به واژن


مراحل تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به بیکینی عملی است که با بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی و در محیطی استریل در بیمارستان یا کلینیک انجام خواهد شد. این عمل حدود 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد و فرد باید هزینه‌ی 5 تا 6 ساعت بستری در بیمارستان را بپردازد.

این عمل سه مرحله دارد:

 • برداشتن چربی (برداشتن چربی با کانولا)
 • آماده‌سازی چربی (فرآوری چربی برداشته شده)
 • پیوند چربی (تزریق چربی به بافت)

بهترین ناحیه برای برداشتن چربی شکم است. اما برداشتن چربی در افراد لاغری که چربی شکمی ندارند یا افرادی که ابدومینوپلاستی انجام داده‌اند، کار ساده‌ای نیست. در چنین مواردی می‌توان چربی را از پهلوها، داخل ران‌ها و یا خارج ران‌ها برداشت.

بعد از خارج کردن چربی، این چربی فرآوری شده و داخل سرنگ قرار می‌گیرد. پزشک تزریق را در زوایای مختلف انجام خواهد داد و از روش‌های مختلف استفاده خواهد کرد تا لابیا ماژور و بیکینی متقارنی داشته باشید.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به لابیا ماژور


مراقبت‌های بعد از عمل در تزریق چربی به واژن برای بهبود سریع و افزایش ماندگاری چربی بسیار اهمیت دارند. استفاده از یخ بعد از عمل توصیه می‌شود. همچنین توصیه می‌شود که در منزل از آنتی‌بیوتیک و مسکن استفاده کنید. پانسمانی که به منظور جلوگیری از خونریزی روی ناحیه‌ی برداشت چربی قرار گرفته، بعد از 48 ساعت برداشته خواهد شد.

شما می‌توانید 3 روز بعد از عمل جوانسازی واژن، فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر گیرید.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به لابیا ماژور:

 • اجتناب از حمام کردن با آب داغ
 • نمالیدن ناحیه‌ی تناسلی
 • یک هفته جلوگیری از ضربه خوردن به این ناحیه
 • عدم استفاده از چشمه‌های آب گرم، آب داغ، استخر داغ
 • عدم استفاده از شلوار تنگ
 • تا 1 ماه خودداری از اسب‌سواری و دوچرخه‌سواری
 • همچنین 1 ماه باید از آمیزش و ورزش‌های سنگین خودداری کنید.
 • به علاوه توصیه می‌شود که سیگار نکشید، چون تأثیر منفی بر تولید کلاژن و تغذیه‌ی بافت چربی دارد.
 • داروهایتان را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • اگر دچار خونریزی غیرعادی شدید فوراً به پزشک مراجعه کنید.
 • برای تمیز کردن محل جراحی از آب تمیز استفاده کنید.
 • محل جراحی ممکن است دچار تورم و کبودی شود که بعد از 2 هفته برطرف خواهد شد.
 • حداقل 3 هفته بعد از عمل الکل ننوشید.

ماندگاری تزریق چربی به ناحیه‌ی تناسلی


ماندگاری تزریق چربی به ناحیه‌ی تناسلی

6ماه بعد از تزریق چربی به لابیا، بافت چربی به 30 الی 40% حجم خود خواهد رسید؛ به عبارت دیگر دو سوم چربی تزریق شده در 6 ماه اول آب می‌شود. ماندگاری یک سوم باقی‌مانده بیش از 5 سال خواهد بود. در برخی موارد ماندگاری کمتر یا بیشتر از 5 سال خواهد بود. در افرادی که وزنشان سریع کاهش می‌یابد، چربی تزریق شده به واژن نیز آب خواهد شد. میزان از دست رفتن چربی در افراد سیگاری و افرادی که درست غذا نمی‌خورند بیشتر خواهد بود. در نتیجه به دلیل این از دست رفتن چربی، کمی چربی بیشتری تزریق خواهد شد تا این تحلیل چربی را جبران کند. افرادی که بخواهند می‌توانند بعد از چند سال این عمل را مجدداً انجام دهند.

روشی که جراح استفاده کرده نیز نقش بسیار مهمی در ماندگاری نتیجه خواهد داشت. نکات مهم در این زمینه عبارتند از:

 • عدم نگهداری چربی به مدت زیاد بعد از خارج شدن از بدن
 • به حداقل رساندن تماس با هوا
 • انجام عمل به طور درست

از طرف دیگر برخی از پزشکان عقیده دارند که با اضافه کردن PRP به چربی می‌توان ماندگاری آن را افزایش داد.

برای زنده ماندن بافت چربی تزریق شده به بدن، باید جریان اکسیژن و خون برقرار باشد؛ برای برقرار شدن این جریان، توصیه می‌شود که غذای سالم و کافی بخورید، از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید، آب کافی بنوشید، مرتباً ورزش کنید و مکمل‌های غذایی خاصی مصرف کنید. حتی با رعایت این موارد هم میزان زنده ماندن چربی در پایان 6 ماه، 40% خواهد بود.

ابزارهای خاصی برای تزریق چربی به لابیا استفاده می‌شود. تجربه جراح برای این عمل بسیار مهم است.

عوارض تزریق چربی به لابیا ماژور


بعد از تزریق چربی ممکن است ناحیه‌ی تزریق چربی یا برداشتن چربی دچار مشکلاتی شوند. برداشتن چربی هرگز نباید در افراد لاغری که چربی کافی ندارند و افرادی که بیماری‌های مربوط به خونریزی و انعقاد خون دارند انجام شود.

خونریزی، هماتوم، عفونت و بدشکلی‌هایی به صورت چال در ناحیه‌ی برداشت چربی ایجاد خواهند شد. اگرچه مواردی که ذکر خواهند شد نادرند اما خونریزی، عفونت بافت (سلولیت)، آمبولی چربی، نکروز چربی، کلسیفیکاسیون، کیست چربی، مشکلات بافتی یا عدم تقارن در محل تزریق چربی محتمل خواهد بود. این عمل عملی خاص است و باید توسط پزشکان مجرب انجام شود.

هزینه و قیمت تزریق چربی به واژن


هزینه و قیمت تزریق چربی به واژن

هزینه‌ی بزرگ کردن لابیا ماژور و جوانسازی بیکینی با تزریق چربی به موقعیت جغرافیایی، مدرک و اعتبار جراح، طول و پیچیدگی این عمل زیبایی بستگی دارد. برای اطلاع از مقدار دقیق آن می‌توانید برای گرفتن وقت ویزیت و مشاوره با تلفن کلینیک تماس بگیرید.

 سؤالات متداول


برای جوانسازی واژن با تزریق چربی چقدر چربی لازم است؟

میزان این چربی به اهداف مدنظر بیمار بستگی دارد. جراحان معتبر ما از تجربه و تخصص خود استفاده خواهند کرد تا بسته به اینکه می‌خواهید افتادگی و شلی واژن را درمان کنید یا می‌خواهید لابیا مینور را کاملاً مخفی کنید، میزان مناسب چربی را مشخص کنند.

آیا بعد از تزریق چربی ظاهر بیکینی طبیعی به نظر می‌رسد؟

تزریق چربی به لابیا ماژور به گونه‌ای خواهد بود که طبیعی باشد و شریک جنسی جدید شما اصلاً متوجه نشود که عملی انجام شده است. نتایج اکثراً به قدری طبیعی هستند که حتی متخصص زنان هم متوجه نخواهد شد که عمل زیبایی واژن انجام داده‌اید.

آیا بعد از تزریق چربی به واژن جای برش یا اسکاری وجود خواهد داشت؟

هیچ اسکار و جای برشی نخواهد ماند. متخصصین بزرگ کردن لابیا ماژور ما از کانولاهایی برای تزریق چربی استفاده خواهند کرد که به اندازه‌ی سوزن هستند. در نتیجه هیچ اسکار و جای برشی نخواهد داشت.

تزریق چربی به واژن بهتر است یا تزریق ژل؟

برای خانم‌هایی که چربی کافی برای تزریق به واژن ندارند، فیلرهای پوستی می‌توانند گزینه‌ی خوبی برای پر کردن و جوانسازی لابیا ماژور باشند.

ماندگاری آگمنتیشن واژن با استفاده از فیلر، معمولاً 6 الی 8 ماه خواهد بود؛ در صورتی که ماندگاری تزریق چربی به بیکینی بیش از پنج سال است.

آیا تزریق چربی به لابیا ماژور باعث تنگ شدن واژن خواهد شد؟

تزریق چربی به لابیا باعث چاق شن این ناحیه می‌شود. این امر باعث می‌شود که این ناحیه کمی تنگ شود. با این حال اگر می‌خواهید واژن را تنگ کنید، باید همراه با تزریق چربی به واژن لیزردرمانی واژن نیز انجام دهید.

آیا نتایج تزریق چربی به ناحیه تناسلی دائمی هستند؟

نتایج تزریق چربی به ناحیه‌ی تناسلی ماندگار هستند. با این حال عواملی مانند روند پیری وجود دارند که نتیجه را تحت تأثیر قرار خواهند داد. در چنین مواردی می‌توان در جلسات ترمیمی به نتایج دلخواه رسید.

آیا تزریق چربی در واژن درد دارد؟

تزریق چربی عملی کم‌تهاجمی و بدون درد است. شما در طول عمل بیهوش خواهید بود یا ناحیه‌ی تحت درمان بی‌حس خواهد شد و هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

بعد از عمل هم برای شما مسکن تجویز می‌شود تا هرگونه ناراحتی و دردی را کنترل کنید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *