عمل لیفت لب بدون جراحی: قیمت، عکس و فیلم

لیفت لب بدون جراحی عملی زیبایی برای داشتن لب‌هایی پرتر و صاف‌تر است و می‌تواند خطوط ریز دور لب را نیز کاهش دهد. لیفت لب می‌تواند با کمک فیلرهای پوستی و احتمالاً سم بوتولینوم (بوتاکس) یا نخ‌های لیفت انجام شود. این عمل تنها برای زیبایی ظاهری نیست و عملی ضدپیری نیز هست؛ چون باریک بودن لب واضح‌ترین علامت و علامتی جهانی برای پیری است.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت با تخفیف ویژه

لیفت لب چیست؟


 

لیفت لب چیست؟

لیفت لب عملی تقریباً متداول است. در عمل لیفت لب، شکل لب تغییر می‌یابد و لب‌ها حجیم‌تر می‌شوند تا خط لب واضح‌تر شود. لیفت لب همچنین می‌تواند چروک‌های اطراف لب را برطرف کند و ظاهری جوان‌تر به لب‌ها و چهره‌ی فرد ببخشد.

لیفت لب انواع مختلفی دارد که افراد می‌توانند آن‌ها را انتخاب کنند و نتایج متفاوتی نیز بگیرند. لیفت لب ممکن است با عمل جراحی یا بدون جراحی انجام شود. جراحی لیفت لب به دلیل عوارض، هزینه‌ی بالا و دوران نقاهتی که دارد توصیه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: چگونه موهای کاشته شده را تقویت کنیم؟

مزایای لیفت لب بدون جراحی


لیفت لب بدون جراحی مزایایی نسبت به لیفت لب با جراحی دارد که عبارتند از:

 • لیفت لب بدون جراحی 20-30 دقیقه طول می‌کشد و دوران نقاهت کوتاهی نیز دارد.
 • نتایج ظریفی بلافاصله مشهود خواهند بود و با افزایش حجم تدریجی فرمولاسیون HA لب‌ها نیز حجیم‌تر می‌شوند و ساخت کلاژن بعد از جذب نخ‌های لیفت ادامه دارد.
 • لیفت لب بدون جراحی باعث کاهش چروک و خطوط ریز دور دهان خواهد شد.
 • دوران نقاهت و استراحت ندارد.

لیفت لب برای چه افرادی مناسب است؟


بهترین کاندیدها برای آگمنتیشن لب بدون جراحی افراد غیرسیگاری می‌باشند که سالم‌ و مثبت‌نگر بوده و انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشند. افرادی که لب‌های خیلی باریک و چروک‌های زیادی در اطراف دهان دارند و یا لب‌هایشان متقارن نیستند، می‌توانند از لیفت لب بدون جراحی استفاده کنند. بهترین کاندیدهای لیفت لب عبارتند از:

 • لب‌هایی که در اثر افزایش سن، نازک و باریک، برعکس، بدشکل یا آویزان شده‌اند.
 • جراحی‌های زیبایی دیگری انجام داده‌اند و می‌خواهند لب‌هایشان با بقیه‌ی صورتشان هماهنگ باشند.
 • لب‌هایی که حالت طبیعی نامتوازن دارند.
 • لب‌هایی که در حالت طبیعی خود باریک، برعکس یا مسطح هستند و فرد را عصبانی و اخمو نشان خواهند داد.

آمادگی‌های لازم برای لیفت لب بدون جراحی


 • برای کاهش کبودی 3روز قبل از عمل داروهای رقیق کننده‌ی خون مصرف نکنید.
 • 7روز قبل از عمل الکل مصرف نکنید.
 • 2روز قبل از درمان سیگار نکشید.
 • تمامی داروهایی که مصرف می‌کنید را به پزشک کلینیک اطلاع دهید.

روش‌های لیفت لب بدون جراحی


امروزه بسیاری از افراد عقیده دارند که لب‌های پر و برجسته نشانه‌ی جوانی و زنانگی است. این امر دلیلی است برای اینکه افراد زیادی به دنبال راهی برای افزایش حجم لب‌هایشان باشند. امروزه روش‌های غیرجراحی مختلفی وجود دارد که می‌توانند برای برجسته کردن لب استفاده شوند.

لیفت لب با نخ

لیفت لب با نخ

لیفت لب با نخ روشی غیرجراحی است که در آن از نخ‌های کوچک جذبی برای صاف کردن خطوط ریز دور دهان و افزایش تولید کلاژن استفاده می‌شود. در روند لیفت با نخ نخ‌ها به زیر پوست و حاشیه‌ی دور لب تزریق می‌شوند تا باعث برجسته شدن و کانتور لب شوند.

برخلاف فیلرهای لب که باعث حجیم شدن لب می‌شوند، لیفت لب بانخ باعث خمیده‌تر و مشخص‌تر شدن ناحیه‌ی کمانی شکل بالای لب می‌شود. لیفت لب با نخ برای افرادی که می‌خواهند به جای ظاهر برجسته و پری که فیلرها ایجاد می‌کنند لب‌هایی طبیعی داشته باشند، مناسب است.

یکی از بهترین نخ‌های لیفت مورد استفاده برای لیفت لب، نخ‌های آپتوس است. لیفت لب با نخ آپتوس بیش از یک سال ماندگاری دارد.

بیشتر بخوانید: چند بار میتوان کاشت مو انجام داد

لیفت لب با فیلر و ژل

لیفت لب با فیلر و ژل

فیلر لب روشی سریع، راحت و غیرجراحی است که باعث حجم‌دهی و پری لب بالا و لب پایین می‌شود. ژل که به لب تزریق می‌شود ایمن بوده و حاوی هیالورونیک اسید است و این ماده در بدن به طور طبیعی وجود دارد.

معمولاً ماندگاری فیلرهای لب 12-18 ماه است، اما این میزان به سن شما و سرعت بدن شما در تبدیل کالری به انرژی (متابولیسم بدن) بستگی دارد. افراد جوان‌تر سریع‌تر کالری می‌سوزانند و در نتیجه ماندگاری فیلرهای لب در آن‌ها زیاد نخواهد بود.

لیفت لب با بوتاکس

لیفت لب با بوتاکس

لیفت لب با بوتاکس شامل استفاده از بوتاکس برای بهبود وضعیت لب بالا است. تنها چندین تزریق بوتاکس می‌تواند باعث شٌل شدن و کمی بالا رفتن لب بالا شود که باعث خواهد شد قسمت‌های بیشتری از لب بالا نمایان گردد. این شٌل شدن عضلات باعث صاف شدن خطوط عمودی دور لب‌ها نیز خواهد شد.

نتایج این روش طبیعی بوده و در طول 5-10 روز بعد از تزریق کم‌کم مشخص خواهند شد. بعد از تزریق بوتاکس برای لیفت لب هیچ استراحتی لازم نیست و فرد می‌تواند فعالیت‌های عادی خود را انجام دهد.

لیفت لب با بوتاکس بین 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد.

مراقبت‌های بعد از لیفت لب بدون جراحی


نکاتی برای نتایج نهایی فوق‌العاده عبارتند از:

 • از فعالیت و ورزش سنگین به مدت 24ساعت بعد از درمان اجتناب کنید.
 • حداقل تا 24ساعت بعد از این درمان از گرما و محیط‌های گرم دوری کنید.
 • روی لب‌هایتان کیسه یخ بگذارید.
 • آب فراوان بنوشید.
 • از مصرف نمک به مدت 24ساعت خودداری کنید چون باعث دهیدراته شدن می‌شود.
 • 48ساعت لب‌هایتان را لمس نکنید و ماساژ ندهید.
 • 2هفته بعد از درمان سیگار نکشید.

عوارض لیفت لب بدون جراحی


اگر پزشکتان ماهر باشد احتمالاً لیفت لب بدون جراحی هیچ عارضه‌ی بلندمدتی نخواهد داشت. عوارض جانبی کوتاه مدت عبارتند از:

 • کمی خونریزی از محل تزریق
 • کبودی
 • تورم
 • حساسیت

همه‌ی این موارد در عرض 48ساعت بعد از درمان برطرف خواهند شد.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت مو چه زمانی است

هزینه و قیمت لیفت لب بدون جراحی


 

قیمت لیفت لب بدون جراحی

بسته به تعداد تزریق‌ها و مقدار فیلر و بوتاکس و تعداد نخ‌های مورد استفاده برای لیفت لب، قیمت این عمل متغیر خواهد بود.

تجربه و مهارت پزشک، کیفیت و برند مواد مورد استفاده برای لیفت و موقعیت جغرافیایی کلینیک از دیگر عوامل تأثیرگذار بر این هزینه هستند.

لازم به ذکر است بیمه هزینه‌ی لیفت لب را پوشش نمی‌دهد.

سؤالات متداول


سؤال1: لیفت لب با نخ بهتر است یا با فیلر؟

لیفت لب با نخ روشی ساده است که در آن از نخ‌های بخیه‌ی خاردار که معمولاً در جراحی کاربرد دارند استفاده می‌شود تا پوست لیفت شود. معمولاً خطرات و عوارض کمی دارد و بهبودی سریع خواهد بود. ماندگاری نتایج 1 الی 3 سال خواهد بود.

فیلرهای لب مواد تزریقی مانند هیالورونیک اسید (HA) هستند. جراح یا متخصص پوست این فیلرها را با سوزن تزریق خواهند کرد و نتایج 1-2 سال ماندگار خواهند بود.

سؤال2: آیا لیفت لب پایین امکان پذیر است؟

بله. اگرچه لیفت لب پایین نسبت به لیفت لب بالا کمتر رایج است، با این حال امکان پذیر بوده و برای افرادی که لب پایین نازکی دارند مناسب است.

سؤال3: لیفت لب بدون جراحی بهتر است یا با جراحی؟

تصمیم گرفتن برای جراحی لیفت لب یا لیفت لب بدون جراحی به احساس شما درباره‌ی فاصله‌ی پایین بینی تا بالای لب بستگی دارد. یا باید ببینید که آیا می‌خواهید دور لبتان را مشخص‌تر کنید یا نواحی خاصی از لب را برجسته‌تر کنید. در اینصورت جراحی روشی مناسب و دائمی برای رسیدن به لب‌های دلخواهتان خواهد بود.

با این حال اگر بخواهید لب‌هایتان را کلاً پرتر کنید، درمان غیرجراحی مناسب است، اما برای دستیابی به نتایج ماندگار باید تکرار شود. لیفت لب بدون جراحی عوارض بسیار کمی داشته و نیازی به استراحت ندارد. بنابراین برای افراد شاغل و پرمشغله مناسب‌تر است.

سؤال4: آیا ممکن است لیفت لب با فیلر به لب‌ها آسیب بزند؟

هیچ کدام از روش‌های تزریقی آسیبی به لب نمی‌رسانند. فیلرها (هیالورونیک اسید) اسیدی هستند که به طور طبیعی در بدن ساخته می‌شوند و به تدریج جذب بدن خواهند شد. هر آسیبی که به لب‌ها برسد به خاطر عدم مهارت شخصی که تزریق را انجام می‌دهد و استفاده از روش نادرست برای تزریق خواهد بود؛ تورم، توده و برجستگی علائمی مربوط به این مشکل‌ها هستند. برای جلوگیری از این گونه مشکل‌ها حتماً به پزشک متخصص و باتجربه مراجعه کنید.

سؤال5: آیا ممکن است لب‌ها بعد از لیفت با تزریق ژل کوچک‌تر شوند؟

فیلرهای لب لب‌ها را کوچک‌تر نمی‌کنند، اما هیالورونیک اسید موجود در این فیلرها به تدریج توسط بدن جذب می‌شود و این امر باعث این می‌شود که فرد احساس کند لب‌هایش کوچک‌تر شده‌اند؛ اما در واقع نسبت به قبل از درمان کوچک‌تر نشده‌اند.

سؤال6: چه مدت بعد از لیفت لب بدون جراحی می‌توان دوش گرفت؟

توصیه می‌شود که حداقل تا 12 ساعت صورتتان را لمس و خیس نکنید و نشویید. حتی بعد از این مدت هم بهتر است تا 3 هفته بعد از درمان ناحیه‌ی درمان شده را ماساژ ندهید.

سؤال7: چه مدت بعد از لیفت لب می‌توانم ورزش را شروع کنم؟

ورزش‌های سبک را می‌توان 1هفته بعد از درمان شروع کرد، اما ورزش‌های سنگین ممنوع هستند. قبل از شروع ورزش‌های سنگین باید با پزشکتان مشورت کنید.

سؤال8: معایب لیفت لب بدون جراحی چیست؟

 • موقتی هستند.
 • ممکن است با درد و ناراحتی همراه باشند.
 • در موارد نادر فیلر در زیر پوست جمع شده و توده ایجاد می‌شود.
 • همانند هر روشی احتمال عفونت وجود دارد.

در موارد بسیار نادر فیلر ممکن است باعث واکنش آلرژیک یا انسداد رگ خونی شود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *