لیفت با نخ | عوارض، ماندگاری و دوام، هزینه و قیمت، مراقبت + عکس

لیفت با نخ نوعی عمل زیبایی است که بدون نیاز به جراحی، موجب جوانسازی و لیفت صورت میشود. لیفت صورت با نخ، روشی است که نخ‌های استفاده شده در آن موجب تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست شده و از اینرو موجب ایجاد لیفت ظریف، اما مشهود در پوست صورت می‌شود. به لطف تکنیک‌های پیشرفته و نخ‌های قابل جذب مورد استفاده در این روش میتوان افتادگی و شل شدگی پوست نواحی مختلف صورت،‌ گردن و بدن را رفع کرد. این درمان منجر به دستیابی به نتایج زیبا و کاملاً طبیعی شده و حتی دوره نقاهت بسیار ناچیزی دارد. در اغلب موارد پس از دریافت این درمان میتوانید در عرض یک هفته تمامی فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرید.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت توسط متخصصین کاربلد

لیفت با نخ چیست؟


لیفت با نخ چیست

لیفت صورت با نخ، روشی است که در آن از بخیه‌های موقت برای ایجاد لیفت ظریف اما مشهود در پوست استفاده می‌شود. در این روش به جای برش و برداشتن پوست شل شده صورت با جراحی، جراح زیبایی، پوست شل شده صورت را فقط با بخیه زدن قسمت‌هایی از آن، کشیده و لیفت می‌کند. این امر ظاهری کشیده شده و صاف به پوست میدهد. علاوه بر این، نخ‌های به کار برده شده از جنبه دیگری نیز با روند پیری مقابله میکنند. وارد شدن نخ به زیر پوست، فرآیند ترمیمی و پاسخ طبیعی بدن را تحریک می‌کند. از این طریق که بدن، نخ‌های وارد شده را به عنوان آسیب وارده به پوست تلقی کرده و برای ترمیم آن موجب میشود تا کلاژن بیشتری در ناحیه تولید شود. کلاژن نقشی حیاتی در کند کردن روند پیری پوست دارد.

مزایای لیفت با نخ


مزایای لیفت با نخ

لیفت با نخ به چند دلیل بر لیفت با جراحی برتری دارد. برخی از مهم‌ترین مزایای این روش عبارتند از:

نتایج آنی و فوری

ظاهر شدن نتایج نهایی درمان زمانی که جراحی لیفت صورت انجام میدهید، غالباً هفته‌ها یا ماه‌ها طول میکشد، اما اکثریت افراد بر این واقعیت واقف هستند که لیفت با نخ، نتایج آنی و فوری دارد و به محض اتمام عمل، پوستی کشیده، صاف و جوان‌تر خواهید داشت. در این روش، نخ‌های قابل جذب به طور برنامه‌ریزی شده در زیر پوست قرار داده میشوند و سپس با کشیده شدن نخ، پوست صورت نیز لیفت شده و کشیده میشود.

بیشتر بخوانید: آیا کرم و ماسک لیفتینگ بهترین روش لیفت پوست صورت است؟

ریکاوری و بهبودی سریع

زمانی که مرتباً جراحی لیفت صورت انجام میدهید، دوره نقاهت سنگین و همچنین درد و ناراحتی زیادی را متحمل خواهید شد که بهبودی از آن ممکن است تا هفته‌ها نیز طول بکشد، اما در لیفت با نخ، شما میتوانید ظهر عمل خود را شروع کرده و همان روز برای دورهمی شام با دوستان خود برنامه‌ریزی کنید.

پوستی صاف و ظاهری جوان

لیفت با نخ موجب تحریک تولید کلاژن شده و در نتیجه موجب میشود که پوست شما جوان‌تر و شاداب‌تر دیده شود. علاوه بر این، پوست کشیده شده و با از بین رفتن چین و چروک آن، ظاهری صاف به آن میبخشد. شما در نواحی از صورت که ‌نخ‌ها در زیر آن قرار میگیرند، کاهش شدید چین و چروک پوستی را تجربه خواهید کرد.

ماندگاری طولانی مدت نتایج

با اینکه لیفت با نخ عملی تقریباً سریع است، اما نتایج حاصل از این روش معمولاً تا ۱ سال ماندگاری و دوام دارند. این ماندگاری نسبتاً طولانی مدت موجب میشود تا این روش ارزش هزینه صرف شده را داشته باشد.

بدون برجای گذاشتن جای زخم

لیفت با نخ روشی کم خطر و غیر تهاجمی است. این یعنی این روش عملاً هیچ خطری نداشته و هیچگونه جای زخمی نیز برجای نمیگذارد. برجا ماندن جای زخم ناشی از عمل بزرگترین دغدغه برای افرادی است که جراحی لیفت صورت انجام میدهند.

لیفت با نخ برای چه نواحی از بدن مناسب است؟


لیفت با نخ برای نواحی مختلف صورت مناسب است.

لیفت با نخ تنها به پوست صورت محدود نمیشود. از این روش برای رفع افتادگی پوست نواحی مانند زیر بازو، باسن و قسمت بالای ران نیز استفاده میشود. لیفت با نخ برای نواحی غیر از صورت، غالباً مناسب افرادی است که به دنبال رسیدن به اندامی ایده‌آل هستند.

اخیراً، بیماران از این روش به عنوان فرمی از جراحی چربی شکم نیز استفاده میکنند. با اینکه لیفت با نخ موجب از بین رفتن چربی این نواحی نمیشود، اما از بیرون زدگی نواحی شکم و پهلوها جلوگیری میکند.

با اینکه اکثر مشتریان لیفت با نخ خانم‌ها هستند، اما آقایان هم کاندیدای مناسبی برای این عمل هستند.

بهترین و نتیجه بخش‌ترین نخ‌ها برای لیفت صورت و بدن با نخ


امروزه کمپانی‌های زیادی نخ لیفت صورت و بدن تولید کرده و این نخ‌ها را روانه بازار کرده اند. اما بهترین و نتیجه بخش‌ترین این نخ‌ها عبارتند از نخ‌های آپتوس و سیلوئت.

لیفت با نخ APTOS

لیفت ابرو با نخ آپتوس

نسل جدید نخ‌های آپتوس (APTOS) حاوی ترکیبات محرک کلاژن‌سازی از جمله پلی ال-لاکتیک اسید (PLLA)، پلی کاپرولاکتون (PCL) و همچنین هیالورونیک اسید (HA) هستند. نخ‌های APTOS از جنس مواد زیست سازگار، پولیمریک و مواد بیولوژیکال موجود در نخ‌های آپتوس در نواحی تحت درمان، با تحریک تولید کلاژن و الاستین موجب لیفت طولانی مدت و جوانسازی پوست میشوند. میتوان از لیفت با نخ آپتوس برای درمان نواحی متعددی از جمله صاف کردن چین و چروک‌های افقی و عمودی پیشانی تا لیفت ابرو و رفع افتادگی و حجم دهی به گونه‌ها نیز استفاده کرد. همچنین، میتوان از این نخ برای رفع خطوط اطراف دهان، افتادگی پوست زیر چانه و سایر نواحی بدن استفاده کرده و این نواحی را جوانسازی کرد.

لیفت با نخ سیلوئت

نخ نرم سیلوئت دو نوع دارد: از جنس PLLA (پلی لاکتیک اسید) و جنس پلی دیوکسانون (PDO). نخ‌های جنس پلی دیوکسانون (PDO) برای استفاده در نواحی اطراف چشم‌ها مناسب‌تر هستند، چرا که به دلیل تارهای شبکه‌ای خود میتوانند تکیه‌گاه مناسب‌تری برای پوست ایجاد کنند. نخ‌های جنس PLLA (پلی لاکتیک اسید) نیز با ایجاد ساختار جهت‌دار در پوست موجب لیفت بهتر مناطق شل شده و افتاده میشوند. به کمک این تکنولوژی و ویژگی نوین، نخ‌های نرم سیلوئت موجب لیفت شدن بافت چربی میشوند که باعث افتادگی پوست ناحیه شده است. این امر موجب لیفت و کانتور شدن ناحیه تحت درمان میشود. طی این روش، نخ‌های قابل جذب به وسیله یک سوزن بسیار ظریف و نازک به آرامی به داخل لایه چربی که هیچگونه رشته عصبی ندارد، وارد میشوند.

بیشتر بخوانید: لیفت با نخ سیلوئت

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای لیفت با نخ هستند؟


لیفت با نخ روشی است که میتواند هم برای زنان و هم مردانی که چین و چروک‌های زودرس پوستی دارند، مؤثر باشد. این روش به آرامی موجب لیفت شدن پوست میشود و به همین دلیل میتواند افتادگی و شل شدگی پوست را نیز برطرف کند.

با اینکه اکثریت افرادی که برای لیفت صورت با نخ مراجعه میکنند، غالباً بالای ۵۵ سال سن دارند، اما افرادی هم که در اوایل ۳۰ سالگی تا ۵۰ سالگی عمر خود قرار دارند، عمدتاً کاندیدای مناسبی برای این روش هستند. همچنین لیفت با نخ میتواند برای افراد مسنی که به دلایل پزشکی مجاز به دریافت جراحی لیفت نیستند، روش مناسبی باشد. لیفت با نخ را میتوان تحت بی‌حسی موضعی انجام داد. از اینرو، افرادی که به دلایلی مانند فشار خون بالا، ابتلا به دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی عروقی امکان دریافت جراحی لیفت ندارند، میتوانند با خیالی آسوده این روش درمانی را دریافت کنند. چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتماً در مورد دریافت عمل لیفت با نخ با پزشک خود مشورت کنید.

لیفت با نخ به طور کلی برای افرادی مناسب است که شل شدگی و افتادگی پوست خفیف تا متوسطی در صورت خود داشته و بافت پوستی اضافی ندارند که برداشتن آن نیاز به جراحی داشته باشد.

آمادگی‌های لازم برای لیفت صورت یا بدن با نخ


بعد از دریافت مشاوره و تعیین زمان ویزیت با پزشک، ممکن است برخی دستورالعمل‌ها و بایدها و نبایدهایی به شما ارائه شود تا برای آماده شدن برای عمل لیفت با نخ باید از آنها پیروی کنید.

 • حتماً قبل از شروع عمل، پزشک خود را در مورد تمامی داروهایی که مصرف میکنید مطلع سازید.
 • شب قبل از عمل آرامش خود را حفظ کرده و از موارد استرس‌زا دوری کنید.
 • از مواد غذایی که احتمال تورم را افزایش میدهند دوری کنید.
 • شب قبل از عمل مشروبات الکلی مصرف نکنید.
 • از ۱ هفته قبل از عمل مصرف داروهای رقیق کننده خون یا داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن را قطع کنید.

روش انجام لیفت با نخ


روش انجام لیفت با نخ

هر عمل لیفت با نخ ممکن است بسته به ناحیه تحت درمان و صلاحدید پزشک تا حدودی با دیگری متفاوت باشد، اما تکنیک کلی این درمان معمولاً یکسان و واحد است.

 • شما بر روی تخت در اتاقی که محیط استریل دارد دراز میکشید. الکل برای ضد عفونی کردن و سپس بی حس کننده موضعی بر روی ناحیه اعمال میشود.
 • برای وارد کردن نخ‌ها از یک سوزن یا کانولای بسیار نازک و ظریف استفاده میشود. قراردادن نخ‌ها در مناطق تحت درمان ممکن است ۳۰ الی ۴۰ دقیقه زمان ببرد.
 • پس از جاگذاری نخ‌ها، محل ورود سوزن بسته خواهد شد. سپس، ممکن است فشاری خفیف یا حالت سفت شدنی در زیر پوست خود حس کنید.
 • طی چند دقیقه پس از بیرون کشیدن سوزن عمل شما تمام شده و می‌توانید به منزل یا محل کار خود برگردید.

مراقبت‌های لازم بعد از لیفت با نخ


مراقبت‌های لازم بعد از لیفت با نخ

لیفت با نخ به نوعی یک عمل زیبایی کم خطر است که دوره نقاهت آن هم کم خواهد بود. بعد از این عمل شما میتوانید در عرض ۱ الی ۲ هفته فعالیت‌های عادی و روزمره خود را از سر بگیرید. نکات و موارد زیر نیز به شما در دستیابی به نتایج بهتر و طولانی‌تر کردن اثر لیفتینگ پوستتان کمک خواهند کرد:

داروهای مسکن مصرف کنید: بر خلاف جراحی لیفت صورت که تحت بیهوشی عمومی انجام میشود، لیفت با نخ تحت بی حسی موضعی انجام میشود که اثرات آن نیز بعد از مدت کوتاهی از بین میرود. از اینرو، ممکن است شما بعد از عمل کمی درد و تورم در ناحیه درمان داشته باشید که پزشک برای تسکین این مورد داروی مسکن تجویز خواهد کرد. حتماً داروهای خود را طبق دستور پزشک مصرف کنید.

استراحت کامل داشته باشید: مانند هر عمل جراحی دیگری، باید بعد از لیفت با نخ، چند ساعت استراحت مطلق داشته باشید. عمدتاً ۲۴ الی ۴۸ ساعت استراحت کافی بوده و باید مراقب باشید که فشاری به ناحیه تحت درمان وارد نکنید. تا ۲۴ ساعت از لمس کردن صورت خودداری کرده و حین خواب رو به پشت بخوابید. رو به پشت خوابیدن نیز به طور طبیعی خاصیت ضد پیری داشته و موجب سفت ماندن پوست میشود.

پوست خود را مرطوب نگهدارید: با اینکه لیفت با نخ روشی است که موجب جوانسازی و زیبایی بیشتر چهره میشود، اما برای ماندگاری این تأثیرات باید به طور صحیح و درستی از پوست خود مراقبت کنید. مرطوب نگهداشتن پوست یکی از روش‌هایی است که برای حفظ درخشندگی و حالت جوان و شاداب پوست، اهمیت زیادی دارد. برای رطوبت رسانی و حفظ جوانی پوست خود حتماً از کرم‌های مرطوب کننده‌ با کیفیت استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نخ کاگ

خوب غذا بخورید: بهبودی از عمل لیفت با نخ به زمان نیاز خواهد داشت. مکانیسم ترمیمی بدن نیز به رژیم غذایی خوب و کامل متکی است، پس باید در این مدت تغذیه خوبی داشته باشید. همچنین در رژیم غذایی خود به مواد غذایی که برای حفظ سلامتی پوست مورد نیاز هستند نیز توجه خاصی داشته باشید.

در وقفه‌های زمانی منظم از صفحه نمایش‌های وسایل الکترونیکی دور باشید: چه یک لیفت جزئی صورت و چه یک لیفت کامل صورت و گردن دریافت کرده باشید، باید از مواردی که روند پیری پوست را تسریع میکنند دور باشید. از اینرو، سعی کنید که در فواصل زمانی منظم از وسایلی مانند لپ‌تاپ، کامپیوتر و گوشی که میتوانند احتمال بروز چین و چروک پوستی را افزایش دهند، دور باشید و استراحت کنید.

پاکسازی ملایم پوست انجام دهید: پس از لیفت با نخ باید از هر فعالیت شدیدی که میتواند باعث جابجا شدن نخ‌ها شود خودداری کنید. توصیه میشود که پوست خود را به طور ملایم پاکسازی کنید. همچنین شما باید از بقیه عادات و مواردی که میتوانند بهبودیتان را طولانی‌تر کرده و یا خطر بروز کبودی و سایر عوارض جانبی را افزایش میدهند، دور باشید. این موارد عبارتند از:

به مدت 48 ساعت از آرایش کردن خودداری کنید: بر خلاف جراحی لیفت صورت، لیفت با نخ موجب بروز رد یا برشی بروی پوست نمیشود و نخ‌ها به مرور جذب بدن میشوند. با این حال، آثار و رد نواحی وارد شدن سوزن ممکن است موجب وسوسه شدن شما برای پوشاندن آنها با آرایش شود. در این حالت توصیه میشود که تا بهبودی کامل از آرایش کردن خودداری کنید و طبق دستورالعمل‌های مراقبتی پزشک خود عمل کنید، چرا که آرایش کردن میتواند باعث بروز عفونت شود.

از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید خودداری کنید: اشعه فرابنفش خورشید (UV) میتواند باعث پیری زودرس پوست و آسیب‌های جبران ناپذیزی به آن شود. قرار گیری بیش از حد در معرض نور خورشید میتواند باعث شود که پوست شما کلاژن از دست بدهد. از اینرو، قرار گیری در معرض نور خورشید را به حداقل رسانده و تا حد امکان از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

سعی کنید از غذای جامد استفاده نکنید: برای مؤثر واقع شدن این درمان غیر تهاجمی،‌ باید از جویدن غذاهای سفت و هر فعالیتی که باعث وارد شدن فشار به نخ‌ها میشود دوری کنید. غذاهای جامد و سفت نیاز به جویدن زیاد دارند، که این امر میتواند احتمال در رفتگی نخ‌ها را افزایش میدهد. از اینرو، از غذاهای نرم استفاده کنید و تا چند روز از جویدن آدامس خودداری کنید.

دوری از سیگار و الکل: بدن شما برای ترمیم و التیام نیاز به رعایت کردن سبک زندگی سالمی دارد. به همین دلیل باید قبل و بعد از لیفت با نخ از استعمال دخانیات و مصرف الکل دوری کنید.

دوری از فعالیت‌های شدید و پرفشار: حین استحمام یا آرایش کردن از مالش شدید صورت خودداری کنید. علاوه بر این، تا ۳ هفته از هرگونه فعالیت شدید و پرفشاری که باعث وارد شدن فشار به نخ‌ها میشود نیز باید پرهیز داشته باشید.

علاوه بر این، از هر حالت صورت مانند جمع کردن لب‌ها، استفاده از نی، سونا و هر عاملی که عضلات صورت را تحت فشار قرار میدهد نیز باید دوری کنید.

ماندگاری لیفت با نخ


اثرات لیفت با نخ معمولاً بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند. با این حال ماندگاری نتایج بسته به سن،‌ سبک زندگی، نوع پوست و سرعت جذب نخ در بدن هر بیمار متفاوت خواهد بود.

در این روش نتایج درمان به صورت فوری و آنی ظاهر میشوند.

عوارض لیفت با نخ


لیفت با نخ روشی نسبتاً غیر تهاجمی است، اما احتمال بروز برخی از عوارض جانبی در این روش نیز وجود دارد.

عوارض جانبی احتمالی لیفت با نخ عبارتند از:

 • خونریزی حین عمل
 • عفونت
 • قطع شدگی یا ناپیوستگی نخ‌ها
 • درد موضعی
 • کبودی و تورم

احتمال بروز عوارض جانبی در این روش کم بوده و اکثریت آنها نیز جزئی و خفیف هستند و به راحتی قابل درمان و برطرف شدن هستند.

هزینه و قیمت لیفت با نخ


هزینه و قیمت لیفت با نخ بسته به شهر محل زندگی و میزان تجربه و مهارت پزشک متفاوت خواهد بود. تعداد نخ‌ها و برند نخ‌های مورد استفاده و همچنین تعداد نواحی تحت درمان نیز در هزینه این روش مؤثر هستند.

پیشانی، غبغب یا زیر چانه، نواحی اطراف و زیر چشم و ابرو همه نواحی از صورت هستند که میتوانند تحت عمل با لیفت با نخ قرار بگیرند. از اینرو، شما میتوانید انتخاب کنید که یک یا چند ناحیه را به طور همزمان درمان کنید که این امر هزینه عمل را افزایش خواهد داد. لیفت با نخ برای سفت کردن سینه و باسن نیز استفاده میشود که در این حالت هزینه بیشتری خواهد داشت.

سؤالات متداول


لیفت با نخ چقدر دوام دارد؟

نخ‌ها تا ۶ ماه در زیر پوست باقی میمانند. با این حال، اثر لیفتینگ و به طور کلی نتایج این درمان که موجب کلاژن‌سازی پوست میشود میتواند تا ۲ سال دوام داشته باشد.

آیا لیفت با نخ درد دارد؟

لیفت با نخ روشی غیر جراحی است که نسبتاً درد کمتری دارد. بی حسی موضعی تنها به ناحیه تحت درمان اعمال میشود. پزشک قبل از شروع عمل، ناحیه را با تزریق داروی بی حس کننده برای کاشت نخ بی حس میکند تا بیماری دردی حس نکند. در حین عمل، بیمار عملاً درد و ناراحتی نخواهد داشت، اما پس از اتمام عمل و با از بین رفتن اثر بی حسی، ممکن است درد خفیفی داشته باشید.

چه نتایجی میتوان از لیفت با نخ انتظار داشت؟

شما به محض قرارگیری نخ‌ها، متوجه تغییرات و نتایج مثبت آن خواهید شد. پس از چند روز یا چند هفته و با کاهش کبودی و تورم، این نتایج بهتر مشخص خواهند شد. لیفت با نخ نتایج دائمی ندارد، اما بسته به نوع نخ ممکن است نتایج آن ۱ الی ۳ سال ماندگاری داشته باشند.

لیفت با نخ بهتر است یا با هایفو؟

لیفت با نخ برای صورت و بدن می‌تواند به شما در بازیابی جوانی از دست رفته پوست کمک کند. برخلاف لیفت با هایفو نتایج لیفت با نخ به سرعت قابل مشاهده هستند و لیفت با نخ به تعداد جلسات بسیار کمتری نسبت به لیفت با هایفو نیاز دارد.

این روش یک عمل کم تهاجمی بوده و از این منظر برای افرادی که آستانه تحمل درد پایینی دارند نیز مناسب است. از سوی دیگر،‌ برخی از افراد به وارد شدن جسم خارجی به بدن خود حساسیت فکری دارند. به همین دلیل بخاطر قابل جذب بودن نخ‌ها، لیفت با نخ برای این دسته از افراد نیز میتواند مناسب باشد.

لیفت با نخ بهتر است یا لیفت با تزریق بوتاکس؟

هر دوی این روش‌های درمانی کارهای متفاوتی انجام میدهند و برای برطرف کردن موارد و مشکلات خاصی استفاده میشوند. بهترین کار برای پاسخ دهی به این سوال و برای اینکه بدانید کدام روش مناسب مشکل پوستی شماست، مشاوره با پزشک متخصص است.

لیفت با نخ بهتر است یا لیفت با تزریق ژل و فیلر؟

اگر به دنبال روش‌های غیر تهاجمی و محتاطانه هستید، هر دوی این روش‌ها میتوانند مزایای منحصر بفردی برای شما داشته باشند. اگر در چند ناحیه مشکل دارید،‌ لیفت با تزریق ژل و فیلر مناسب‌تر خواهد بود. برای مثال، لیفت با تزریق فیلر برای لیفت فوری و حجم دهی به گونه مناسب است. لیفت با نخ نیز روشی است که برای کل نواحی صورت استفاده شده و مزایای طولانی مدتی ارائه میدهد.

چگونه میتوان تورم بعد از عمل لیفت با نخ را کاهش داد؟

استفاده منظم از یخ برروی ناحیه، بهترین راه برای کاهش تورم و کبودی پس از عمل لیفت با نخ است.

آیا لیفت با نخ روش ایمن و بی خطری است؟

این روش در مقایسه با جراحی، روشی بی خطر در نظر گرفته میشود. با این روش دوره نقاهت کوتاه‌تر و عوارض جانبی کمتری مانند کبودی و قرمزی ناحیه درمان را خواهید داشت.

بهترین سن برای لیفت صورت و بدن با نخ چه سنی است؟

سن مناسب برای لیفتینگ صورت و بدن با نخ بستگی به محل مورد نظر برای لیفت، نوع نخ لیفت و تکنیک لیفت بستگی دارد.

استفاده از برخی از نخ‌های لیفت برای افراد بالای هجده سال و برخی دیگر برای افراد بالای سی سال توصیه می‌شود. برای اطلاع دقیق‌تر از نوع و برند نخ و تکنیک لیفت مناسب شما، بهتر است به صورت حضوری به پزشک خود مراجعه کنید.

چند روز بعد از لیفت با نخ می‌توانم ورزش و فعالیت بدنی انجام دهم؟

یک هفته پس از درمان میتوانید ورزش‌های سبک مانند پیاده روی را داشته باشید، اما از هرگونه ورزش و فعالیت شدیدی که ناحیه تحت درمان فشار وارد میکند، خودداری کنید. ورزش‌هایی از قبیل وزنه‌برداری و یوگا تا ۱ هفته پس از درمان ممنوع خواهند بود. همیشه قبل از شروع به ورزش با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین، این قوانین در مورد رابطه جنسی شما نیز اعمال میشوند. پس از درمان باید تا ۱ هفته از فعالیت جنسی به دور باشید. چنانچه لیفت با نخ برای باسن انجام شده باشد، مدت زمان این پرهیز بیشتر خواهد بود.

چند روز بعد از لیفت با نخ می‌توانم از لوازم آرایش استفاده کنم؟

تا ۴۸ ساعت از آرایش کردن خودداری کنید تا نواحی تحت درمان به طور کامل بهبود یابند. پس از گذشت این مدت میتوانید برای پوشاندن کبودی‌های ناحیه آرایش کنید، اما حین آرایش کردن از مالش شدید صورت خودداری کنید.

نخ‌هایی که برای لیفت صورت و بدن استفاده می‌شوند از چه موادی ساخته شده اند؟

سه جنس اصلی نخی که برای عمل لیفت با نخ استفاده میشوند عبارتند از: پلی کاپرولاکتون (PCL)، پلی لاکتیک اسید (PLA) و پلی دیوکسانون (PDO).

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *