پروفایلو | قیمت و هزینه تزریق ژل پروفایلو صورت، ماندگاری + مراقبت

تزریق ژل پروفایلو یک درمان انقلابی و جدید است که به منظور آبرسانی به پوست طراحی شده است. ژل پروفایلو از غلظت خاصی از اسید هیالورونیک بهره میگیرد که به لایه های عمیق پوست نفوذ میکند و به روند تولید کلاژن و الاستین سرعت میبخشد در پوست ناحیه تحت درمان عمل حجیم سازی را انجام میدهد. پروفایلو به جای اینکه تنها بر یک ناحیه تمرکز کند، به صورت کلی عمل میکند و به همین علت برای کسانی که به دنبال صاف کردن چین و چروک پوستشان هستند تا ظاهرشان به طور کلی جوانتر به نظر برسد بسیار درمان مناسبی است.

کلینیک ره یا: تزریق ژل با تخفیف ویژه

پروفایلو چیست؟


تزریق ژل پروفایلو درمانی است که با هدف جوانسازی انجام میشود. پروفایلو از اسید هیالورونیک ساخته شده است. پروفایلو با تحریک تولید موادی همچون کلاژن، الاستین، سلول های بنیادی چربی، به روشی کاملاً طبیعی و با تأثیرگذاری بالا با روند پیری مقابله میکند و عمل جوانسازی پوست را انجام میدهد. با تزریق پروفایلو و پخش شدن تدریجی اسید هیالورونیک، پوست شروع به بازسازی خود به روشی کاملاً طبیعی میکند و کیفیت پوست درمان شده بهبود میابد. نتایج این درمان تا ۶ ماه ماندگاری دارند.

کاربرد‌های مزوژل پروفایلو


کاربرد‌های مزوژل پروفایلو

درمان پوست با پروفایلو باعث میشود رنگ و بافت پوست، آبرسانی به پوست و درخشندگی کلی  پوست بهبود یابد. پروفایلو میتواند به افزایش استحکام و خاصیت کشسانی پوست کمک کند و پوست فرد سالمتر و نرم تر شود. از تزریق ژل پروفایلو اغلب برای نواحی صورت استفاده میشود، اما این درمان را میتوان برای جوانسازی نواحی دیگر بدن همچون گردن، جلوی سینه، بازوها، زانوها و دست ها نیز به کار برد.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟

پروفایلو صورت برای جوانسازی

پروفایلو صورت برای جوانسازی

اسید هیالورونیک، اسیدی آبدوست است یعنی آب بدن را به سمت خود میکشد و نگه میدارد. بنابراین پروفایلو به عنوان آبرسان پوست عمل میکند و عملکرد آن با فیلر تفاوت دارد. خاصیت آبرسانی پروفایلو باعث میشود که این درمان برای کسانی که پوستی خسته و کدر دارند بسیار مناسب باشد. با تزریق ژل پروفایلو پوست فرد سفت و درخشان میشود. نتایج درمان در عرض ۳ تا ۵ روز پس از تزریق نمایان میشوند.

طی چند هفته پس از درمان، تولید کلاژن و الاستین افزایش میابد و اثرات ثانویه پروفایلو در سفت کردن پوست مشخص میشود. افزایش تولید کلاژن و الاستین بسیار مهم و مفید است، زیرا پس از ۳۰ سالگی، میزان تولید کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید در پوست به سرعت کاهش میابد و در نتیجه علائم پیری همچون چین و چروک و کدر شدن پوست کم کم به وجود می آیند. با تزریق ژل پروفایلو میتوان علائم پیری را جبران کرد. معمولاً با گذشت دو ماه از تزریق پروفایلو، این درمان حداکثر میزان اثرگذاری خود را ایجاد میکند.

مزایای پروفایلو


مزایای پروفایلو

تزریق ژل پروفایلو درمانی منحصر به فرد برای بازسازی پوست است. در این روش، تزریق تدریجی هیالورونیک اسید به پوست منجر به افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست میشود.

برخلاف داروهای دیگری که به پوست تزریق میشوند تا از طریق حجیم سازی و کشیدن پوست علائم پیری را خنثی کنند، پروفایلو از اسید هیالورونیک که ماده ای طبیعی در بدن انسان است استفاده میکند تا عمل آبرسانی به پوست را انجام دهد و پوست را سفت و درخشان کند. این درمان باعث ایجاد سلول های جدید و جوان در پوست میشود.

پروفایلو موجب رفع علائم پیری در سطح سلولی، تولید سلول های کلاژن و الاستین جدید، بهبود وضعیت خطوط و چین و چروک ایجاد شده بر صورت و ایجاد پوستی سفت، شاداب و جوانتر در ناحیه تحت درمان میشود.

نتایج درمان با درمال فیلر معمولاً به صورت موضعی است، زیرا این نوع فیلرها در همان ناحیه ای که تزریق میشوند باقی میمانند. اما هیالورونیک اسید اینگونه عمل نمیکند. با تزریق ژل پروفایلو به پوست، اسید هیالورونیک موجود در آن به صورت یکنواخت در تمام سطح پوست پخش میشود به همین علت نتایج این درمان در کل صورت قابل مشاهده خواهد بود و اثرات جوانسازی آن به صورت یکنواخت در تمام سطح صورت قابل مشاهده است.

تزریق ژل پروفایلو برای چه افرادی مناسب است؟


این درمان برای تمام کسانی که علائم خفیف تا متوسط پیری در پوست خود دارند مناسب است. به تمام افراد ۳۰-۵۰ ساله ای که به دنبال درمانی مؤثر برای آبرسانی به پوست خود هستند و میخواهند برای درمان افتادگی پوست و خاصیت کشسانی پوستشان بهبود یابد و چین و چروک سطح پوستشان نیز برطرف گردد تزریق ژل پروفایلو بسیار توصیه میشود. به طور کلی افراد بالای ۲۵ سال میتوانند از مزایای این درمان استفاده کنند.

به منظور رعایت نکات ایمنی، تزریق ژل پروفایلو به افرادی که شرایط زیر را دارند اصلاً توصیه نمیشود:

  • نقص در سیستم ایمنی بدن
  • حساسیت به مواد تشکیل دهنده ژل پروفایلو
  • عفونت پوستی همچون آکنه یا تبخال
  • زنان باردار یا شیرده

آمادگی‌های لازم برای تزریق پروفایلو


برای جلوگیری از ایجاد کبودی پس از درمان میتوانید از ۵ روز پیش از قرار ملاقاتتان با پزشک، از قطره Arnica استفاده کنید. همچنین توصیه میشود در این ۵ روز از مصرف هرگونه مکمل غذایی، ویتامین و یا کپسول روغن ماهی خودداری کنید. در صورت امکان از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین، ناپروکسن و ایبوپروفن اجتناب کنید. درصورتی که این امکان وجود ندارد حتماً در این باره با پزشک خود صحبت کنید. همچنین به مدت ۴۸ ساعت پیش از تزریق ژل پروفایلو نباید هیچگونه نوشیدنی الکل داری مصرف کنید.

نحوه تزریق ژل پروفایلو


نحوه تزریق ژل پروفایلو

به منظور دریافت معاینه بالینی و بررسی سابقه پزشکی یک جلسه مشاوره اولیه برای هر بیمار جدید انجام میشود. همچنین درباره روش درمانی تزریق ژل پروفایلو،‌ مزایای این روش از لحاظ بالینی و زیبایی شناختی، عوارض و خطرات، مراقبت های پس از آن توضیحات لازم به شما ارائه خواهد شد.

مدت زمانی که هر جلسه درمانی طول میکشد به تعداد ناحیه هایی که قرار است تحت درمان قرار بگیرند و اینکه به بی حسی موضعی نیاز دارید یا نه بستگی خواهد داشت، اما خود تزریق ژل پروفایلو حدوداً ۳۰ دقیقه زمان میبرد.

پس از ضدعفونی کردن پوست و آماده سازی آن برای تزریق، به طور کلی ۱۰ تزریق پروفایلو انجام  میشود. در صورت، ۵ نقطه مهم برای تزریق پروفایلو وجود دارد: کنار گوش ها، خطوط لبخند اطراف بینی، چانه، زیر چشم ها، بالای گونه ها.

پس از تزریق، اسید هیالورونیک وارد شده به سرعت زیر پوست پخش میشود و بدون نیاز به ماساژ تمام پوست را آبرسانی میکند. معمولاً در هیچ جای پوست توده ای ژل جمع نمیشود با این حال در صورت ایجاد تنها پس از ۲۴ ساعت از بین میرود، زیرا این ماده کامل در پوست جذب و حل میشود.

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق پروفایلو


پس از تزریق پروفایلو به زمان بسیار کمی برای استراحت نیاز است و میتوانید پس از عمل به فعالیت های روزانه «سبک» خود بپردازید. با این حال توصیه میشود پس از درمان در روز اول از وارد کردن فشار سنگین به بدنتان همچون ورزش کردن پرهیز کنید و تا چند روز به سونا یا حمام نروید. همچنین در چند روز اول پس از درمان نباید در معرض نور شدید خورشید یا اشعه ماورا بنفش قرار بگیرید.

پس از درمان تا ۲۴ ساعت از قرار دادن مواد آرایشی روی پوستتان خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین مارک بوتاکس در ایران

ماندگاری ژل پروفایلو


ماندگاری ژل پروفایلو

نتایج تزریق ژل پروفایلو به طور معمول تا ۶ ماه ماندگار است، اما ممکن است این مدت برای افراد مختلف متفاوت باشد. اکثر افراد معمولاً هر ۶ تا ۱۲ ماه یکبار به تکرار جلسات درمانی نیاز دارند. البته عواملی همچون میزان تغییر مورد نیاز، سن و سبک زندگی فرد بر فاصله زمانی میان جلسات درمانی اثر میگذارد.

عوارض و معایب پروفایلو


احتمال بروز عوارض جانبی مانند کبودی خفیف یا ورم کردن ناحیه تحت درمان در تمام درمان های زیبایی غیرجراحی وجود دارد. با این وجود معمولاً این عوارض بروز نمیکنند و در صورت بروز نیز در عرض ۲۴ ساعت برطرف میشوند.

پس از تزریق ژل پروفایلو هیچ عوارض جانبی طولانی مدتی ایجاد نخواهد شد. ژل پروفایلو توسط بدن به طور کامل متابولیزه میشود.

پیش از تزریق ژل پروفایلو نیازی به آزمایش آلرژی ندارید. خطر واکنش های آلرژیک در این درمان بسیار پایین است زیرا پروفایلو حاوی مواد شیمیایی مصنوعی نیست و بنابراین تزریق پروفایلو به افرادی که مبتلا به آلرژی هستند هیچ خطری به دنبال ندارد.

اگر علائم پیری تان بسیار شدید است، (مواردی همچون افتادگی پوست یا چین و چروک های عمیق) تزریق درمال فیلر حجم دهنده میتواند عملکرد بهتری در جوانسازی برای شما داشته باشد.

با توجه به اینکه پروفایلو را تنها به قسمت میانی و پایینی صورت فرد تزریق میکنند، تزریق پروفایلو نمیتواند علائم پیری را در پیشانی و اطراف ابروها که نشانه های پیری را به وضوح نشان میدهد برطرف کند. برای رفع علائم پیری در پیشانی و اطراف ابروها میتوان درکنار تزریق ژل پروفایلو، از  درمان های دیگر همچون بوتاکس برای این نواحی استفاده کرد.

قیمت و هزینه تزریق پروفایلو


هزینه تزریق پروفایلو بسته به محل تزریق (صورت، دست، گردن، زانو و…)، میزان ژل پروفایلو مورد نیاز، مهارت و تجربه پزشک می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از مقدار دقیق آن بهتر است برای مشاوره حضوری به پزشک متخصص مراجعه کنید.

سؤالات پرتکرار


آیا تزریق ژل پروفایلو درمانی بی خطر است؟

اسید هیالورونیک که در پروفایلو وجود دارد به طور طبیعی در بدن انسان نیز تولید میشود؛ بنابراین هیچ ماده شیمیایی مصنوعی در پروفایلو وجود ندارد. پروفایلو بدون نیاز به هیچ گونه دخالتی در بدن فرد متابولیزه میشود و عارضه جانبی طولانی مدتی برجا نمیگذارد.

به طور کوتاه مدت برخی از افراد ممکن است دچار کبودی خفیف، قرمزی پوست یا تورم در ناحیه تحت درمان شوند. تمام این عوارض در صورت بروز در عرض چند روز برطرف میشوند.

آیا پروفایلو یک نوع درمال فیلر است؟

پروفایلو یک درمال فیلر نیست. پروفایلو با سایر موادی که به پوست تزریق میشوند بسیار متفاوت است. پروفایلو به طور اختصاصی برای بازسازی وضعیت بیولوژیکی پوست طراحی شده است. در ساخت پروفایلو از درجه بالایی از اسید هیالورونیک استفاده میشود که از خمیر زیستی تولیده شده است. تزریق ژل پروفایلو میتواند به شیوه‌ای مؤثر میزان تولید کلاژن و الاستین را به طور طبیعی در بدن فرد افزایش دهد. به این ترتیب پوست از درون شروع به جوانسازی میکند. با توجه به درصد خلوص بالا و عدم وجود مواد افزودنی در ژل پروفایلو، عوارض جانبی این درمان بسیار جزئی است. تزریق ژل پروفایلو جایگزین ایمنی برای درمال فیلر است.

آیا تزریق پروفایلو بهتر از فیلر است؟

نمیتوان گفت بین تزریق پروفایلو و فیلر کدام یک بهتر است. هر یک از این روش‌های درمانی رویکردی متفاوت را در درمان دنبال میکنند. بنابراین ممکن است یکی از این دو روش برای درمان مشکل شما بهتر از دیگری باشد. همانطور که در بالا نیز اشاره شد هر یک از این دو روش مزایای خود را دارد و هریک نواحی متفاوتی را هدف قرار میدهد. به همین علت تعیین بهترین روش درمانی به خواسته فردی شما از درمان بستگی دارد. به طور کلی اگر قصد دارید پس از درمان پوست صورتتان جوانسازی شود، بهترین روش درمانی برای شما تزریق پروفایلو است. با این حال اگر ترجیحتان این است که در قسمت‌های بخصوصی از صورتتان تغییر ایجاد کنید تزریق درمال فیلر گزینه درمانی مناسب‌تری است.

آیا بوتاکس همان فیلر و پروفایلو است؟

بسیاری از افراد تصور میکنند بوتاکس همان کاری را انجام میدهد که فیلر و پروفایلو انجام میدهند، اما در واقعیت بوتاکس عملکردی کاملاً متفاوت دارد. فیلر و پروفایلو کمک میکنند پوست حجم از دست رفته خود را بازیابد. بوتاکس به طور موقت ارتباط میان سیگنال‌های بین ماهیچه‌ها و انتقال دهنده‌های عصبی که این سیگنال‌ها را به مغز میرسانند مسدود میکند تا از ایجاد چین و چروک در پوست جلوگیری شود. به همین علت معمولاً کسانی درمان با بوتاکس را انتخاب میکنند که میخواهند از روند پیری خود جلوگیری کنند یا از سرعت آن بکاهند. بوتاکس اغلب در پیشانی، اطراف چشم‌ها و در خط اخم (میان دو ابرو) تزریق میشود. بوتاکس درمانی فوق العاده برای افرادی است که بیش از حد عرق میکنند. به این بیماری هایپر هیدروز گفته میشود. با تزریق بوتاکس در زیر بغل، کف پا و کف دست میتوان تعریق بیش از حد در این نواحی را درمان کرد.

به چند تزریق پروفایلو نیاز است؟

درمان با پروفایلو شامل دو جلسه تزریق به فاصله یک ماه است. برای افزایش ماندگاری نتیجه درمان ممکن است به جلسه سوم (با فاصله ۶ ماه از جلسه قبل) نیاز باشد. تزریق پروفایلو را میتوان همراه با درمان های دیگر همچون تزریق فیلر، لیزردرمانی یا بوتاکس استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس به چانه

آیا پروفایلو صورت باعث رفع چین و چروک می‌شود؟

تزریق پروفایلو باعث درخشندگی پوست میشود و چین و چروک آن را کاهش میدهد یا کاملاً برطرف میکند. پس از این درمان پوست صاف تر و سفت تر میشود و پس از یک دوره درمان با تزریق پروفایلو (شامل ۲ جلسه تزریق با فاصله ۴ هفته) پوست به میزان چشم گیری آبرسانی میشود.

چند وقت یک بار به تزریق پروفایلو نیاز دارم؟

توصیه میشود دو جلسه تزریق پروفایلو با فاصله ۴ هفته انجام دهید تا به بهترین نتیجه ممکن از این درمان دست یابید. در صورت لزوم ممکن است به جلسه سوم نیز نیاز داشته باشید. برخی افراد ممکن است تنها پس از اولین جلسه تزریق بتوانند به نتیجه قابل مشاهده ای برسند، اما به طور کلی بهترین نتیجه پس از گذشت چهار هفته  از دومین جلسه تزریق حاصل میشود.

نتایج تزریق پروفایلو بعد از چند روز قابل مشاهده است؟

تزریق پروفایلو میتواند پوست را بلافاصله جوانسازی و آبرسانی کند. معمولاً ۴ تا ۶ هفته طول میکشد تا نتیجه درمان حاصل شود زیرا مواد تزریق شده برای پخش شدن و تحریک کلاژن سازی و افزایش تولید الاستین در پوست به زمان نیاز دارند. بهترین نتیجه ممکن معمولاً با گذشت ۴ هفته از دومین جلسه تزریق قابل مشاهده خواهد بود. پس از ۸ هفته از شروع درمان پوست شما مرطوب تر، سالمتر و شاداب تر به نظر میرسد.

بهترین سن برای تزریق پروفایلو چه سنی است؟

به طور کلی تمام افراد ۳۰ سال به بالا میتوانند از مزایای تزریق پروفایلو بهره‌مند شوند،‌ زیرا این درمان برای افرادی ایده‌آل است که میخواهند پوست شان را سفت و شاداب نگه دارند.

آیا بعد از تزریق پروفایلو به صورت، نیاز به استراحت دارم؟

پس از تزریق پروفایلو میتوانید بدون نیاز به استراحت به زندگی روزمره خود بازگردید. البته توصیه میشود در روز درمان ورزش نکنید زیرا ممکن است در عملکرد اسید هیالورونیک اختلال ایجاد کند و از تأثیرگذاری درمان بکاهد.

پروفایلو بهتر است یا جالپرو؟

پروفایلو دارای غلظت بالایی از اسید هیالورونیک است و موجب تحریک کلاژن سازی در بدن میشود. پروفایلو همچنین باعث آبرسانی و افزایش استحکام پوست میشود. با این حال محصولاتی مانند جالپرو نتایج بهتری را ایجاد میکنند. درحالی که تزریق پروفایلو درمانی برای مراقبت از پوست است، جالپرو شامل سه محصول و پروتکل میشود که کاربردهای بیشتری دارند. جالپرو برای افرادی که سن بالایی دارند یا کسانی که به اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالاتری نیاز دارند مناسب است.

برای اطلاع از این که پروفایلو برای شما مناسب ‌تر است یا جالپرو، بهتر است از پزشک متخصص سوال کنید.

آیا تزریق پروفایلو برای رفع جای جوش مؤثر است؟

از مزایای تزریق پروفایلو افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست است. کمبود کلاژن در شکل گیری جوش نقش دارد. اسید هیالورونیک زمانی که به پوست تزریق میشود سلول های پوست را تحریک کرده و منجر به افزایش استحکام پوست میشود. این باعث میشود که جای جوش کمتر مشخص باشد و به مرور زمان نیز محو گردد. پروفایلو را میتوان به صورت یا هر بخش دیگری از بدن که دارای جای جوش است تزریق کرد.

پروفایلو محصول کدام کشور است؟

پروفایلو توسط شرکت IBSA Farmaceutici Italia در ناحیه‌ای که مورد تأیید FDA آمریکا است، در کشور ایتالیا تولید میشود و توسط شرکت HA-Derma Ltd در انگلستان و ایرلند توزیع میشود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *