تزریق چربی به روش نانوفت چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟

در تزریق چربی به روش نانوفت یا همان نانوذرات چربی با استفاده از کانولای بسیاز نازک پروسه انتقال چربی صورت می‌گیرد و پروسه برطرف شدن چین و چروک پوست به‌خوبی انجام می‌شود. و خط و خطوط و جوانی پوست ترمیم می‌شود و کیفیت پوست روی صورت بهبود پیدا می‌کند.

در این روش ابتدا مقدار کمی چربی از خود بدن مانند مفصل ران، ران یا زیر شکم که معمولاً به طور طبیعی حالت (بالش) نرمی دارند جمع‌آوری می‌شود و این چربی جمع‌آوری‌شده برای اینکه چربی را از سایر مایع‌ها جدا شود در فرآیند سانتریفیوژ قرار می‌گیرد. نتیجه این فرآیند هم این می‌شود که بخش‌های کوچک چربی به صورت مایع روان جمع می شوند.

کلینیک ره یا: تزریق چربی با بهترین تخفیف

پس از آن است که این تجمع چربی با استفاده از یک سوزن توخالی و بسیار ریز به قسمت‌های مد نظر بدن تزریق  می‌شود. از آن‌جایی که این سوزن بسیار نازک و تجمع چربی هم بسیار روان است، برای ایجاد تغییرات جزئی و به دست آوردن نتایج طبیعی این سوزن می‌تواند به طور مستقیم روی ناحیه‌های کوچک چربی تزریق شود.

مزایای نانوفت چیست؟


 

مزایای نانوفت

 • اثرگذاری بسیار طولانی مدت.
 • مواد استفاده شده کاملاً طبیعی.
 • پروسه یک روزه با کم‌ترین ناراحتی و ریکاوری کوتاه مدت.
 • تزریق حداقلی با ریسک پایین عوارض.
 • زخم‌های کوچک در محل تزریق (چربی برداشته شده از ناحیه) و نبود زخم اضافی روی محل گیرنده تزریق.
 • بهبود در محل اهدا و محلی که چربی از آن‌جا برداشته شده است.

بیشتر بخوانید: روشهای تقویت مو

چرا باید تزریق نانوفت انجام دهید؟


هدف از تزریق نانوفت به دست آوردن جوانی، ریکاوری بعد از لیزر، به دست آوردن ظاهری با خط و خطوط نازک و به دست آوردن نتایج مؤثر به خصوص در ناحیه صورت و چاک سینه است.

آیا تزریق نانوفت خطری ندارد؟


زمانی که یک جراح پلاستیک خبره و زبردست از یک برد معتبر و تخصصی از این تکنیک تزریق نانوفت استفاده کند، هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند و خیالتان می‌تواند راحت باشد. اصلاً محبوبیت این روش به صورت عجیبی در حال رشد است و به خاطر درمان 100 درصدی که با پوست بدن شما سازگار است و ریسک پَس زدن مواد تزریق‌شده یا واکنش آلرژیک بدن شما را پایین می‌آورد یا از بین می‌برد، به طور عجیبی جایگزین محبوبی برای پرکننده‌های پوستی شده است.

لازم به ذکر است در هر پروسه‌ای که با باز شدن پوست سروکار دارد ممکن است شما را با ریسک‌ها و خطراتی روبه‌رو کند. برای همین بسیار مهم است مراقبت‌هایی که جراحتان برای جلوگیری از عفونت محل تزریق به شما می‌دهد را رعایت کنید.

تزریق نانوفت در چه ناحیه هایی می تواند صورت بگیرید؟


 

نواحی تزریق نانوفت

تزریق نانوفت در هر ناحیه‌ای از پوست که کیفیت پوست را پایین آورده، چین و چروک شده، نازک شده، آسیب دیده یا لکه دارد می‌تواند اجرا شود.

نانوفت نوعی چربی غنی در سلول‌های بنیادی به حساب می‌آید که وظیفه اصلی آن بازسازی و احیای بافت پوست است.

همانطور که گفتیم در ناحیه‌های بدن به خصوص زیر چشم، صورت، گردن، چاک سینه و دست‌ها که کیفیت پوست پایین آمده و به بهبود نیاز دارند می‌توان از تزریق چربی به روش نانوفت استفاده کرد.

در ادامه به بخش‌هایی از بدن اشاره می‌کنیم که تزریق نانوفت در ابتدا روی آن‌ها انجام می‌شود.

 • تیرگی سیاه دور چشم.
 • خط‌های نازک دور چشم.
 • منطقه آسیب دیده در تمام صورت.
 • چین و چروک نازک در اطراف دهان و صورت.
 • چین و چروک نازک در چاک سینه.
 • چروک نازک در اطراف گردن.
 • وجهه پوست آسیب دیده توسط لیپوساکشن یا تروما.
 • تغییر شکل پوست ناشی از آسیب.
 • از دست رفتن قوت دست به خاطر بالا رفتن سن.

آماده سازی


پزشک شما در حین مشاوره اولیه باید سوابق پزشکی‌تان را بررسی کند و برای مشخص کردن اینکه آیا تزریق نانوفت درمان مناسب و ایده‌آلی برای شما محسوب شود، یک آزمایش جسمانی از شما می‌گیرد. دکتر حتی ممکن است سایر بخش‌های صورتتان را برای در نظر گرفتن توازن و تقارون آزمایش، بررسی و اندازه‌گیری کند. پس خواهش می‌کنیم برای درمان و گرفتن نتایج مطلوب با توضیحاتی که می‌دهید، با دکترتان صادق باشید تا به بهترین شکل درمان شوید.

قبل از اینکه پروسه تزریق نانوفت را توضیح دهیم، پیشنهاد می‌کنیم قبل از درمان و در حین ریکاوری سیگار نکشید. چون سیگار کشیدن در زمان درمان و حین ریکاوری می‌تواند فرآیند بهبود را آهسته کند و ریسک آسیب به بافت را بالا ببرد. از داروهای خاص مانند ضدالتهاب که می‌تواند خونریزی را بیشتر کند هم پرهیز کنید. در روز تزریق هم یک نفر را با خودتان تا مطب پزشک همراه داشته باشید. چون بعد از پروسه تزریق نمی‌توانید پشت فرمان بشینید و رانندگی کنید.

پروسه تزریق نانوفت


پروسه تزریق نانوفت معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود و با استفاده از یک کانولا نازک چربی باسن، مفصل ران، زیر شکم یا ران‌ها برداشته می‌شود. اصلاً همانطور که از نام آن مشخص است، از این روش فقط برای برداشتن مقدار کمی از چربی استفاده می‌شود.

چربی برداشته‌شده سپس برای اینکه در تجمع مایع روان از بخش‌های کوچک چربی جدا شود در فرآیند سانتریفیوژ قرار می‌گیرید و تصفیه می‌شود. تجمع تصفیه‌شده بعد از آن است که فیلتر می‌شود و با استفاده از یک کانولای بسیار نازک به محل خواسته‌شده تزریق می‌شود. در این پروسه برای اینکه تغییرات جزئی با نتایج طبیعی به وجود بیاید، تزریق باید به صورت دقیق انجام شود.

بیشتر بخوانید: روشهای درمان ریزش مو

چگونه نانوفت تزریق می شود؟

اصول اصلی تزریق نانوفت این است که بافت چربی با استفاده از کانولای غنی‌شده با سلول‌های بنیادی از ناحیه غنی از چربی برداشته و در ناحیه خواسته‌شده تزریق شود.

برداشت بافت چربی در تزریق چربی به روش نانوفت به صورت مکانیکی در سلول‌ها جدا شده است و برای به دست آوردن سلول‌های نانوفت غنی در سلول‌های بنیادی فیلتر می‌شود.

مقدار زیادی سیتوکین در بافت چربی وجود دارد و آن‌قدر نازک شده که با استفاده از فیلترهای خاص می‌تواند از طریق کانولای 0.7 میلی متری عبور کند، در مرحله پایانی پروسه درست زیر لایه زیرین ناحیه که به درمان نیاز دارد تزریق می‌شود.

چربی در تزریق نانوفت از کجا برداشته می شود؟

چربی در تزریق نانوفت

این امکان وجود دارد از هر جایی از بدن به خصوص زیر شکم، اطراف ناف، داخل ران‌ها و زانوها که حجم زیادی سلول‌های بنیادی در این ناحیه‌ها وجود دارند، مقداری از این چربی برداشته شود. می‌توان با تزریق نانوفت آن چربی را برداشت.

ریکاوری و نتایج بعد از تزریق نانوفت


بعد از پروسه تزریق نانوفت به ناحیه تزریق‌شده بستگی دارد که تا چه اندازه التهاب داشته باشد، اما معمولاً 2-3 هفته طول می‌کشد التهاب ناحیه از بین برود. کبودی و زخم معمولی هم ممکن است رخ دهد، اما چند روزه برطرف می‌شود. ما به مریض‌های‌مان پیشنهاد می‌کنیم که حداقل 24 ساعت بعد به ناحیه تزریق‌شده دست نزنند. بیماران بعد از چند روز می‌توانند به فعالیت‌های عادی‌شان برگردند. مگر اینکه پزشک‌شان توصیه کند که چند روز بیشتر استراحت کنند. از آن‌جایی که چربی تزریق‌شده برای اینکه خودش را با بافت تطبیق دهد به زمان نیاز دارد، مدتی زمان می‌برد تا نتیجه مطلوب خودش را به صورت کامل نشان دهد. هرچند بسیاری از بیماران نتیجه تزریق چربی به روش نانوفت را در همان چند هفته اول می‌بینند.

همان روزی که تزریق نانوفت شما انجام شد می‌توانید مرخص شوید، اما پیشنهاد می‌کنیم 2-3 روز در خانه استراحت کنید و بعد می‌توانید به کار و فعالیت روزانه‌تان برسید.

طبیعی است که در هفته اول بعد از تزریق چربی به روش نانوفت ورم و التهاب در ناحیه مرتبط داشته باشید که معمولاً بعد از چند روز خود به خود برطرف می‌شود.

از آن‌جایی که سیگار کشیدن اکسیژن خون را کم می‌کند، می‌تواند روی موفقیت و استقامت تزریق نانوفت اثرگذار باشد. پس اگر می‌خواهید پروسه تزریق نانوفت درست انجام دهید، سیگار کشیدن را کنار بگذارید.

چه کسانی می توانند تزریق چربی به روش نانوفت داشته باشند؟


 

کاندیداهای تزریق نانوفت

هر فرد سالمی که متوجه چین و چروک شد و نشانه‌های دیگر پیری را مشاهده کرد، می‌تواند درمات تزریق چربی از طریق نانوفت را بگذراند.

همچنین از تزریق چربی به روش نانوفت می‌توان در بازسازی مقدار مشخصی از حجم، از بین بردن عیب در ناحیه‌ای که چربی قبلاً از آن‌جا برداشته شده و بهبود کیفیت پوست استفاده کرد.

در ادامه به افرادی اشاره می‌کنیم که می‌توانند از پروسه تزریق چربی به روش نانوفت استفاده کنند:

 • کسانی که خط و خطوط نازکی دور چشم و اطراف بینی خود دارند.
 • کسانی که زیر چشم‌هایشان سیاه و بنفش شده است.
 • کسانی که در ناحیه گردن و چاک سینه چین و چروک دارند.
 • کسانی که روی پیشانی و اطراف لب‌های‌شان چین و چروک دارد.
 • کسانی که به خاطر لیپوساکشن یا آسیب پوست و زیرپوست آن‌ها پریشان شده است.
 • کسانی که چال اکنه دارند.

چه کسانی نمی توانند وارد پروسه تزریق چربی به روش نانوفت شوند؟


 • افرادی که بی اشتها هستند.
 • بیمارانی که چربی برای تزریق چربی به روش نانوفت ندارند.

اثرات تزریق چربی به روش نانوفت چه زمانی خودش را نشان می دهد؟


تزریق نانوفت در 1-3 ماه اثرات خودش را نشان می‌دهد و بعد از پروسه 70 تا 80 درصد چربی منتقل‌شده در بدن زنده می‌ماند و مابقی جذب می‌شوند.

برای اینکه نتیجه نهایی کار را ببینید، باید یک دوره 3 ماهه را بگذرانید. در عرض 6 ماه هم می‌توانید بهبود در کیفیت پوست را مشاهده کنید.

تزریق چربی به روش نانوفت چه ریسک هایی دارد؟


تا این‌جا که هیچ عفونت، کیست چربی، گرانولوم یا عوارض جانبی ناخواسته دیگری به وجود نیامده است.

بیشتر بخوانید: بهترین مارک بوتاکس در ایران

سؤال های پرتکرار


آیا تزریق چربی به روش نانوفت چین و چروک ها را از بین می برد؟

بسیاری از درمان‌ها مانند پرکننده‌ها و بوتاکس ممکن است روی چین و چروهای روی پوست اثر بگذارند. اما تزریق چربی به روش نانوفت ماندگاری بالاتر و اثر طبیعی‌تری روی برداشتن چین و چروک پوست دارد.

همچنین این روش می‌تواند به طور کامل روی چین و چروک نازک و به خصوص چین و چروک‌هایی که به طور جالب‌توجهی عمیق هستند هم اثرگذار باشد.

آیا تزریق چربی به روش نانوفت با پروسه های دیگر انجام می شود؟

تزریق چربی به روش نانوفت می‌تواند همراه با انواع جراحی‌های صورت، برداشتن لایه پوست، پروسه‌های مفید جوانسازی پوست، پرکردن و بوتاکس انجام شود.

آیا تزریق چربی به روش نانوفت عوارض جانبی دارد؟

تزریق چربی به روش نانوفت غنی در سلول‌های بنیادی که نتایج به شدت رضایت‌بخشی به همراه دارد، هیچ عوارض جانبی ندارد.

تزریق چربی به روش نانوفت به راحتی انجام می‌شود و به شدت به پروسه زیبایی مرتبط است.

در تزریق چربی به روش نانوفت از چه نوع بیهوشی استفاده می شود؟

به شرایط بیمار بستگی دارد که در بیمارستان بی حسی موضعی به کار برده شود یا به طور کامل بیهوش شود.

اثرات تزریق چربی به روش نانوفت بادوام است؟

بعد از تزریق چربی به روش نانوفت تا حدود 3 سال ظاهر طبیعی خواهید داشت.

تزریق چربی به روش نانوفت چند جلسه زمان می گیرد؟

برای تزریق چربی به روش نانوفت و ترمیم بالای 70 درصد از چین و چروک‌های صورت فقط باید یک جلسه زمان بگذارید.

برای به دست آوردن نتایج بهتر در ناحیه درمان شده ممکن است به جلسات بیشتری هم نیاز داشته باشید. اما پروسه تزریق چربی به روش نانوفت معمولاً در یک جلسه انجام می‌شود.

هزینه تزریق چربی به روش نانوفت چه قدر است؟

 به کیفیت و کمیت درخواست‌ها و شکایت‌های بیمار بستگی دارد که به روش خاص فرد برنامه‌ریزی می‌شود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *