لیفت ابرو با نخ | هزینه، ماندگاری، عوارض + فیلم بالا کشیدن ابرو

کاهش کشسانی پوست و حجم صوت، و همچنین شل شدن عضلات از مواردی است که به صورت همزمان با افزایش سن رخ می دهند. یک سوم بالایی صورت و به خصوص ابروها، حالت افتاده به خود می گیرند. چشمانتان در حالتی که افتادگی ابرو داشته باشید، به صورت خمار و حتی ناراحت در می آید. اما در سمت مقابل، ابروهای سربالا می توانند ظاهری باز، جوان، سرحال و در عین حال جذاب تر به چشمان و صورتتان ببخشند.

لیفت ابرو با نخ یک روش درمانی زیبایی برای سفت کردن و بالا کشیدن پوست یک سوم بالایی صورت، علی الخصوص ابرو و پیشانی است. استفاده از لیفت ابرو علاوه بر بالاکشیدن ابروها و بازتر کردن چشمان، باعث کاهش چین و چروک ریز پیشانی نیز می‌شود.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت صورت با استفاده از بهترین ابزارها

لیفت ابرو با نخ چیست؟


لیفت ابرو با نخ های لیفت یک روش بدون جراحی و کم تهاجم است که می تواند یک گزینه جایگزینی برای جراحی لیفت ابرو باشد. یعنی می توانید بدون ایجاد برش و باقی ماندن جای زخم، به ظاهری جوان تر دست پیدا کنید.

بلافاصله بعد از جایگذاری نخ های لیفت ابرو می توانید نتایج بالا کشیدن پوست را مشاهده کنید و این نخ ها روی بازسازی و ترمیم پوست نیز مؤثر هستند. لیفت ابرو با نخ باعث می‌شود که فاصله بین چشمان و ابرو زیادتر شده و با تحریک کلاژن سازی پوست به ترمیم، سفت، حجیم و جوان تر شدن آن کمک می‌کند.

مزایای لیفت ابرو با نخ


مزایای لیفت ابرو با نخ

 • می توانید بدون جراحی به ظاهر دلخواهتان دست پیدا کنید.
 • افتادگی پلک بالایی را کاهش دهید.
 • با کاهش چین و چروک ریز پوست به هموارتر شدن آن کمک کنید.
 • دوره ریکاوری حداقلی
 • جوانسازی پوست
 • بهبود کشسانی، تون و بافت پوست
 • تحریک الاستین و کلاژن سازی پوست
 • نتایج طبیعی
 • کاملاً براساس خواسته بیمار قابل تنظیم است.

بیشتر بخوانید: لیفت ابرو در استانبول ترکیه با بهترین روش‌ها

لیفت ابرو با نخ برای چه افرادی مناسب است؟


لیفت ابرو با نخ می تواند چه برای مردان و چه برای زنان، یک گزینه بهینه باشد. برای  مثال مردانی که از ظاهر افتاده ابرو و چین و چروک پیشانی و اطراف چشم خود ناراضی هستند، می توانند از مزایای لیفت ابرو با نخ برخوردار شوند.

در ابتدا باید برای تعیین اینکه آیا گزینه مناسبی برای انجام لیفت ابرو با نخ هستید یا خیر، در جلسه مشاوره تحت معاینه قرار خواهید گرفت. با اینحال کسانی که قصد لیفت ابرو با نخ را دارند، به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

 • افرادی که 20 یا 30 سالشان است و به جای ترمیم افتادگی و چین و چروک، به دنبال تغییر ظاهر ابروهایشان هستند.
 • افرادی که 40 یا 50 سال دارند و برای رفع افتادگی ابرو و چین و چروک های پیشانی و اطراف چشم به دنبال لیفت ابرو با نخ هستند.

بالا کشیدن ابرو با نخ یک گزینه منطقی برای مشکلات دیگری مثل عدم تقارن در ناحیه چشم به شمار می رود که در آن فقط یک طرف ابرو لیفت می‌شود. بااینحال اگر در زمان درمان درگیر زخم کلوئید، اختلال انعقاد خون یا یک عفونت حاد باشید، گزینه مناسبی برای لیفت با نخ نخواهید بود.

آمادگی‌های لازم قبل از لیفت ابرو با نخ


آمادگی‌های لازم قبل از لیفت ابرو با نخ

طرح درمان شما براساس نوع پوست، نیازهایتان و انتظاراتتان تعیین می‌شود. با اینحال روند کلی و معمول روش درمانی لیفت ابرو با نخ به شکل زیر است:

 • از حداقل یک هفته قبل از درمان باید از مصرف سیگار و تمام نوشیدنی های الکلی خودداری کنید، چرا که این موارد باعث کم آبی پوست و اختلال در فرایند بیحسی می‌شوند. به علاوه این کار باعث تسریع فرایند ریکاوری و دستیابی به بهترین نتایج ممکن خواهد شد.
 • حداقل تا دو روز بعد از درمان از مصرف روغن ماهی، ویتامین E، جین سینگ، سیر، کریل (نوعی جانور دریایی)، و مکمل های دیگر، و همچنین چای سبز و چای زنجبیل هم خودداری کنید.
 • از مصرف محصولات مبتنی بر آسپیرین مثل ناپروکسن/ناپروژزیک، نوروفن و ایبوپروفن هم به دلیل ویژگی رقیق کننده ای که دارند، خودداری کنید، چرا که می توانند باعث خونریزی و عوارض جانبی ناخواسته شوند.
 • از انجام فعالیت های جسمانی شدید و حضور در سونا و جکوزی پرهیز کنید.

قبل از انجام درمان باید برای گرفتن دستورالعمل های بیشتر با پزشکتان صحبت کنید.

لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می‌شود؟


لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می‌شود؟

لیفت ابرو با نخ یک روش کم تهاجم است که بالا کشیدن و بهبود ظاهر قسمت بیرون چشم، پلک بالایی و ابروها را بدون ایجاد برش ممکن می‌کند. لیفت ابرو با نخ به کمک تزریق مقدار کمی بیحسی موضعی به کناره های چشم و در دو طرف صورت انجام می‌شود. تزریق ماده بیحسی باعث می‌شود تا درد و سوزش حین درمان به حداقل مقدار خود برسد. سپس نخ به کمک یک کانولای (لوله توخالی) نازک به زیر پوست وارد می‌شود و کل فرایند در حدود 30 دقیقه طول می کشد.

نخ های قابل جذب به زیر پوست وارد می شوند و وقتی به آرامی کشیده شوند، باعث بالا کشیدن گوشه چشم و کاهش قابل توجه افتادگی پلک بالایی و بافت های شل شده می‌شوند. شیارهای بسیار ریزی در نخ ها تعبیه شده که به زیر پوست می چسبند و امکان بالا کشیدن و لیفت پوست را فراهم می‌کند. به علاوه این شیارها باعث تحریک کلاژن سازی پوست و افزایش حجم زیر پوست می‌شوند. این تأثیر را بعد از گذشت چند هفته می توانید در جوانسازی پوست مشاهده کنید. این نخ ها به تدریج در بدن حل و توسط سیستم سوخت و ساز بدن جذب می‌شود و اثری از آن در بدن باقی نمی ماند. نتایج لیفت ابرو با نخ را بلافاصله می توانید در وضعیت پوست صورتتان مشاهده کنید و این اثر در هفته های بعد از درمان، برجسته تر نیز خواهد شد.

فیلم لیفت ابرو با نخ


لیفت ابرو با نخ آپتوس


لیفت ابرو با نخ آپتوس

نکته عجیب و جالب درباره نخ آپتوس شکل و ترکیب منحصر به فرد این نخ ها است که اثر مضاعفی در جوانسازی پوست دارند. این نخ های قابل جذب از جنس پلی لاکتیک اسید و ای-کاپرولاکتون ساخته شده و خارهای ویژه ای دارند که به بافتهای اطرافش گیر می‌کنند. پوست با حل شدن نخ در طول زمان، شروع به کلاژن سازی بیشتر می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که ماندگاری نتایج ناشی از لیفت ابرو با نخ آپتوس بیشتر از حالت عادی باشد. این موضوع به بهبود تون، بافت، رنگ و آبرسانی به پوست در طول زمان منجر می‌شود. ماندگاری نخ آپتوس در بازار نخ های قابل جذب از بیشترین مقدار (از 18 تا 24 ماه) برخوردار است.

بیشتر بخوانید: نخ اسکرو برای لیفت و رفع چروک های عمیق

مراقبت‌های بعد از لیفت ابرو با نخ


مراقبت‌های بعد از لیفت ابرو با نخ

دوره ریکاوری لیفت ابرو با نخ در مقایسه با لیفت ابرو با جراحی بسیار اندک است. با اینحال تا چند روز علائم ناشی از ورود نخ روی صورتتان باقی می ماند. ممکن است با کمی قرمزی، کبودی و تورم مواجه شوید که بهتر است چند روز را مرخصی بگیرید و تا از بین رفتن نشانه ها در خانه استراحت کنید.

 • درد و سوزش خفیف در دو روز اول بعد از درمان طبیعی است و به تدریج فروکش می‌کند.
 • حداقل تا سه هفته از کشیدن، ماساژ دادن، اسکراب کردن و لایه برداری خودداری کنید. همچنین در 12 ساعت اول بعد از درمان نباید به محل درمان دست بزنید یا آن را بشویید.
 • بعد از درمان باید آرامش خود را حفظ کنید و از انجام کارهای شدید پرهیز کنید. اگرچه انجام تمرینات سبک و ملایم مشکلی ایجاد نمی کند، اما تا تکمیل درمان محل ورود نخ، از انجام تمرینات شدید خودداری کنید.
 • حرکات عضلات صورتتان را تا یک روز محدود کنید و بهتر است که روز بعد از درمان را کاملاً استراحت کنید.
 • تا دو هفته بعد از درمان از مصرف آسپیرین خودداری کنید.
 • تا دو روز از آرایش کردن یا مالیدن کرم صورت پرهیز کنید.
 • برای پیشگیری از تورم صورت، توصیه می‌شود که به پشت بخوابید. از اعمال فشار یا کشیدگی بر پوست صورت خودداری کنید، چرا که می تواند در مواردی به جابجایی نخ منجر شود.

ماندگاری لیفت ابرو با نخ


ماندگاری لیفت ابرو با نخ

نتایج لیفت ابرو با نخ تا حد زیادی به ساز و کار بدن، سبک زندگی، فعالیت ها و نوع نخ استفاده شده بستگی دارد. نخ PDO معمولاً بعد از 6 الی 9 ماه حل شده و توسط بدن جذب و سپس دفع می‌شود. نخ های دیگر مثل آپتوس از ماندگاری بالاتری برخوردار است و حتی در مواقعی تا چند سال باقی می ماند. اما نخ PDO حتی اگر ماندگاری کمتری داشته باشد، اثر بیشتری روی حجم، هموارسازی و جوانسازی پوست خواهد داشت.

اما اثر نخ روی کلاژن سازی پوست مدت زمان بیشتری باقی می ماند، که البته آن هم در نهایت، به تدریج و با توجه به روند طبیعی تخریب کلاژن از بین می رود.

مقایسه‌ی لیفت ابرو با نخ با سایر روش‌های لیفت ابرو 


امروزه لیفت ابرو  به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که لیفت ابرو با نخ یکی از روش‌های غیر جراحی برای لیفت ابرو است.

هزینه این روش مشابه روشهای درمان زیبایی دیگری مثل تزریق فیلر پوستی یا بوتاکس است. از طرفی لیفت ابرو با نخ، با توجه به امکان نیاز به بوتاکس بیشتر در تزریق بوتاکس تا دستیابی به نتایج بهینه، حتی ممکن است از آن هم ارزانتر باشد.

ماندگاری لیفت ابرو با نخ در رده میانی تزریق فیلر پوستی و تزریق بوتاکس قرار می گیرد. نتایج لیفت ابرو با نخ در مقایسه با تزریق بوتاکس که در هر 3 الی 5 ماه به اصلاح نیاز دارد، ماندگاری بیشتری دارد.

ماندگاری فیلرهای استاندارد معمولاً بین 9 تا 12 ماه است، اگرچه آثار مدلهای جدید فیلر حتی تا 18 ماه یا بیشتر هم باقی می ماند.

اما دوره ریکاوری مورد نیاز برای لیفت ابرو با نخ در مقایسه با تزریق فیلر و تزریق بوتاکس کمی بیشتر است، اما خُب در برابر لیفت ابرو توسط جراحی به هیچ عنوان چیزی به شمار نمی رود.

عوارض لیفت ابرو با نخ


بالا کشیدن ابرو با نخ به طور کلی یک روش کم خطر و با دوره ریکاوری حداقلی به شمار می رود و خطرات و عوارض جانبی مختصری نیز با آن همراه است. برخورد با موارد زیر بعد از لیفت ابرو با نخ، غیرطبیعی نیست.

 • کبودی
 • تورم
 • خونریزی
 • درد خفیف در محل ورود نخ ها

احتمال بروز مشکلاتی مثل ناهمواری در پوست، از 15 تا 20 درصد است، که البته آن هم به راحتی قابل ترمیم است.

از جمله مشکلات دیگری که امکان بروز آنها (هر چند اندک) وجود دارد، عبارتند از:

 • واکنش آلرژیک به مواد سازنده نخ.
 • خونریزی ناشی از عملیاتی که در پشت پوست انجام می‌شود.
 • ناهمواری یا کشیدگی پوست در محل نخ.
 • جابجایی یا حرکت ناخواسته نخ که منجر به افتادگی مجدد پوست می‌شود.
 • درد بعد از لیفت ناشی از کشیدگی زیاد یا جایگذاری نامناسب نخ.
 • عفونت در محل درمان.

بیشتر بخوانید: لیفت میدفیس

حتماً قبل از درمان با پزشکتان صحبت کنید تا بدانید منتظر چه نتایج و خطراتی باشید. به علاوه همیشه به یک پزشک مجرب و معتبر مراجعه کنید تا قدرت مدیریت مشکلات را داشته باشد و احتمال رسیدن به نتایج بهینه را بالا ببرد.

هزینه لیفت ابرو با نخ


هزینه لیفت ابرو با نخ به محل درمان، شدت درمان، مهارت و تجربه جراح، برند و تعداد نخ مورد استفاده بستگی دارد. لیفت ابرو با نخ PDO یک روش درمان زیبایی است و هزینه آن تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و خودتان باید آن را متحمل شوید.

سؤالات متداول


آیا لیفت ابرو با نخ ایمن است؟

لیفت بدون جراحی ابرو با توجه به ماهیتش که نیازی به ایجاد برش و جراحی فیزیکی ندارد، یک روش کاملاً ایمن محسوب می‌شود. نخ ها از جنس پلی لاکتیک اسید (PLA) ساخته شده که سالهای زیادی است از آن در موارد پزشکی مختلف استفاده می‌شود. این به معنای ایمنی تضمینی این روش (البته در دستان یک متخصص ماهر) است و جراح زیبایی خوشحال می‌شود که بتواند به سؤالات و نگرانی های شما پاسخ دهد.

آیا جای زخم ناشی از لیفت ابرو با نخ باقی می ماند؟

یکی از بزرگترین مزایای لیفت ابرو با نخ آن است که که هیچ جای زخمی بعد از تکمیل فرایند باقی نمی ماند. این موضوع هم به دلیل غیرتهاجمی بودن و عدم استفاده از چاقوی جراحی برای ایجاد برش است.

بهترین سن لیفت ابرو با نخ چه سنی است؟

هرکسی که بیش از 18 سال سن داشته باشد و با افتادگی شدید پوست مواجه نباشد، می تواند تحت لیفت ابرو با نخ قرار بگیرد.

دوره ریکاوری بعد از بالا بردن ابرو با نخ چقدر طول می کشد؟

لیفت ابرو با نخ دوره ریکاوری بسیار کوتاهی دارد، اما بهتر است یک تا دو روز را برای یک ریکاوری سبک در نظر بگیرید.

آیا می توانم بلافاصله بعد از بالاکشیدن ابرو با نخ به کارم برگردم؟

البته که این موضوع کاملاً به شغلتان و محیطی که در آن حضور دارید، بستگی دارد، اما به طور کلی بعد از یک یا چند روز به کارتان برگردید. این به شدت فعالیت جسمانی شما در محل کار بستگی دارد و اگر مثلاً مربی ورزشی هستید و یا فعالیت های شدیدی انجام میدهید، شاید لازم باشد برگشتن به کار را تا چند روز به تعویق بیندازید.

چند روز بعد از لیفت ابرو با نخ می توانم به حمام بروم؟

توصیه ما به عدم لمس، شستن و یا خیس کردن صورتتان حداقل تا 12 ساعت بعد از درمان است. حتی بهتر است که تا حدود سه هفته بعد از آن هم از ماساژ محل درمان پرهیز کنید.

چند روز بعد از بالا بردن ابرو با نخ می توانم روتین مراقبتی پوستم را مجدداً شروع کنم؟

مراقبت های معمول صورت مثل شستن، خشک کردن و کرم مالیدن را می توانید بعد از گذشت 48 ساعت آغاز کنید. اما باید لایه برداری و اسکراب یا موارد مشابه را حداقل تا سه هفته به تعویق بیندازید. بهتر است قبل از مصرف داروهای موضعی یا کرم های مخصوص، با پزشکتان مشورت کنید.

بعد از گذشت چند روز می توانم به تمرینات ورزشی برگردم؟

بعد از حدود یک هفته می توانید تمرینات سبک خود را شروع کنید اما تمریناتی که باعث ایجاد کشیدگی در ناحیه درمان می‌شود را کنار بگذارید. برای وزنه برداری یا تمرینات ورزشی سنگین دیگر باید حتماً با پزشکتان مشورت کنید. همچنین باید تا یک هفته از انجام یوگا یا تمرینات مدیتیشن دیگری که در طول آن سرتان را به زیر تراز قلب می آورید، خودداری کنید.

آیا بعد از لیفتینگ ابرو با نخ می توانم شنا کنم؟

حداقل تا 12 ساعت بعد از درمان باید از خیس کردن محل درمان خودداری کنید. بهتر است قبل از شنا کردن، ابتدا اجازه دهید که محل ورود نخ کاملاً ترمیم شود. همین موضوع برای سونا، جکوزی و حمام آب داغ نیز صادق است، اما برای گرفتن دستورالعمل های دقیق تر باید با پزشکتان مشورت کنید.

آیا لیفت ابرو با نخ دائمی است؟

خیر؛ نخ بعد از حدود شش ماه توسط بدن جذب می‌شود و پوست جوان تر و سفت تری برایتان باقی خواهد ماند و نتایج لیفت ابرو با نخ نیز تا 18 الی 24 ماه دیگر نیز باقی می ماند.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *