لیفت ابرو: روش ها، قیمت و هزینه، ماندگاری و عوارض + عکس

می توان گفت كه ابرو و پیشانی جزو اولین مناطقی هستند كه علائم پیری را نشان می دهند. لیفت ابرو با بالا بردن ابروها، چین و چروك پیشانی را از بین برده و خط اخم را كاهش می دهد. همچنین ممكن است از نظر ظاهر بلفاروپلاستی را بهبود بخشد. لیفت ابرو را می‌توان از طریق جراحی و یا سایر روش ها انجام داد كه روش آن پس از معاینه توسط پزشك متخصص با توجه به شرایط و میزان افتادگی ابرو در هر فرد، مشخص می شود.

خدمات کلینیک ره یا: لیفت پلک و لیفت ابرو با تخفیف ویژه

ليفت ابرو چيست؟


لیفت ابرو روشی (غیرجراحی و یا جراحی) است كه به منظور جوانسازی ناحیه پیشانی استفاده می شود، چشمان شما را بازتر كرده و خطوط اخم را از بین می برد. این روش حتی می تواند ابروهای شما را هم تراز كند. چین و چروك های روی پیشانی، افتادگی چشم می توانند شما را خسته، دارای استرس و بالاتر از سنتان نشان دهد. در نتیجه لیفت ابرو به مبارزه با علائم پیری كمك می كند، چین و چروك ها را كاهش داده و پوستی جوان و سالم برای شما ایجاد می كند.

چه كسانی برای ليفت ابرو مناسب هستند؟


افرادی كه چین و چروك های روی پیشانی شان به صورت افقی باشد و همچنین چشمان و ابروهایشان حالت افتاده دارد مناسب هستند. چین و چروك و افتادگی چشم و ابرو موجب می شود كه افراد مسن تر، غمگین و خسته به نظر برسند در نتیجه این روش به بیماران كمك می كند كه جوانی خود را بازیابند.

مزايای ليفت ابرو


مزایای لیفت ابرو

دوام بالای جراحی لیفت یكی از مزایای اصلی آن برای بیماران است. علاوه بر عمر بالای این روش، موارد زیر نیز از مزایای لیفت ابرو به حساب می آیند:

چهره تان جوان تر و آرام تر به نظر می آيد

این روش به عنوان یك درمان ضدپیری به حساب می آید بنابراین تعجبی ندارد كه با لیفت ابرو شما جوان تر به نظر خواهید رسید. چهره آرام، جوان و بدون استرس از جمله مزایای لیفت به حساب می آید به خصوص زمانی كه دچار افتادگی ابرو و پلك باشید ناچارید مدام ابروهای خود را بالا بكشید تا وزن از روی پلك هایتان برداشته شود. تمام این مسائل با لیفت برطرف خواهند شد.

كم كردن چروك های اطراف چشم و درشت كردن چشم ها

بسیاری از بیماران صرفاً برای صاف كردن پوست روی پیشانی و بالا بردن ابرو ها عمل لیفت را انجام می دهند، اما این نكته را در نظر بگیرید كه این روش برای برطرف كردن خطوط اطراف چشم و همچنین بالا بردن پلك بسیار مؤثر است در نتیجه افرادی كه با شلی پوست به خصوص در اطراف چشمشان دست و پنجه نرم می كنند بسیار مناسب است.

می توانيد راحت تر از لوازم آرايشی استفاده كنيد

یكی از مزایای بسیار عالی این روش آن است كه پس از بهبود شما راحت تر می توانید از لوازم آرایشی استفاده كنید. استفاده از سایه چشم، ژل ابرو و … برای شما راحت تر خواهد بود زیرا پوست شما صاف تر  از قبل است. همچنین استفاده از محصولات مراقبتی چشم نیز برای شما آسان تر می شود.

آمادگی های لازم پيش از ليفت ابرو


روش لیفت شما به صورت جراحی باشد یا نباشد، چند كار وجود دارد كه باید پیش از درمان آنها را انجام دهید تا سرعت بهبود را افزایش دهد  و نتایج بهتری برای شما باقی بگذارد. به عنوان مثال بهتر است كه بیماران پنج یا هفت روز پیش از درمان استفاده از داروها و رقیق كننده های خون را قطع كنند. همچنین ممكن است كه پزشك شما بگوید كه اصول مراقبت از پوست مانند استفاده از رتینول را پیش از درمان قطع كنید. به خصوص ٧ روز قبل از  درمان های لیفت شما باید از در معرض نورخوشید قرار گرفتن به صورت مستقیم و استفاده از تخت های برنزه بپرهیزید.

روش های ليفت ابرو


روش های لیفت ابرو

لیفت ابرو چین و چروك اطراف پیشانی و چشم را باز می كند و نتیجه ی آن چهره ای ملایم و آرام به جای ظاهری عصبانی و خسته است. با توجه به اهداف زیبایی شناختی و میزان چین و چروك، پزشك شما روش لیفت جراحی و یا غیرجراحی را تجویز می كند.

بیشتر بخوانید: چند بار میتوان کاشت مو انجام داد

روش های غيرجراحی ليفت ابرو

بسیاری از بیماران می توانند با استفاده از روش های غیرجراحی به اهداف زیبایی شناختی خود برسند. نتایج معمولاً در عرض چند روز قابل مشاهده است و می تواند از شش تا نه ماه دوام داشته باشند اگرچه می توان آن را با تزریق های بعدی تمدید كرد. این روش برای بیمارانی که علائم اولیه پیری را نشان می دهند ایده آل است. لیفت ابرو با روش غیرجراحی كم عارضه است و دوره نقاهت كوتاه تری دارد.

ليفت ابرو با تزريق بوتاكس

لیفت ابرو با تزریق بوتاكس

بوتاكس موجب شل شدن ماهیچه های خاص اطراف ناحیه ظریف چشم می شود در نتیجه خطوط چین و شیارهای عمیق ناشی از اخم و نگرانی را از بین می برد. زمانی كه این ماهیچه ها در اطراف ابروها شل می شوند، پوست صاف تر شده و ابروها حالت جوان تر به خود می‌گیرند. لیفت ابرو با بوتاكس را می توان بر روی انواع پوست انجام داد و این روش ممكن است برای افرادی كه دارای افتادگی پلك به صورت طبیعی و ابروهای كمی آویزان هستند، مناسب باشد. لیفت ابرو به معنای واقعی بافت پوست را صاف و ابروها را بالا می برد، به گونه ای كه قوس طبیعی ابرو چند میلی متر بالاتر می رود. این روش درمانی پس از سه تا چهارماه از بین می رود.

ليفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ

این روش نیز یك راه كم تهاجمی و كم عارضه جایگزین جراحی لیفت می باشد. ظاهری جوان بدون ایجاد زخم و با كمترین زمان ممكن به شما اعطا می كند. لیفت ابرو با نخ اثری بازسازی كننده دارد. زمانی كه نخ ها وارد پوست صورت شده و بالا برده می شوند، یك اثر لیفتینگ سریع ایجاد می شود. این قضیه موجب می شود كه فضای میان چشم و ابرو بیشتر شود. همچنین موجب تحریك ساخت كلاژن شده و به بازسازی پوست در طول زمان كمك می كند. در نتیجه چهره ای جوان تر به شما می بخشد. نخ های بالا برنده در طول زمان حل می شوند و معمولاً این قضیه سه تا شش ماه طول می كشد. حتی پس از حل شدن آنها باز هم اثر لیفتینگ و بازسازی كلاژن باقی خواهد ماند. تأثیرپذیری این عمل وابسته به میزان شلی و تخصص متخصص پوست است و در برخی اوقات بین یك تا سه سال دوام می آورد.

ليفت ابرو با تزريق ژل و فيلر

لیفت ابرو با تزریق ژل و فیلر

تزریق فیلر نیز یكی از روش های مؤثر لیفت بدون جراحی برای جوان سازی صورت هستند. فیلرهای پوست اغلب به عنوان لیفت صورت مایع و یا لیفت ابرو مایع شناخته می شوند. این پركننده ها از اسید هیالورونیك ساخته شده اند كه با تزریق دقیق در نواحی مورد نظر به پوست صورت حجم می دهند. این فیلرها حجم دهنده هستند و موجب لیفت ابرو نیز شده و افتادگی پلك را برطرف می كند. فیلرهای پوستی تزریق شده معمولاً شقیقه ها، چشم ها و خط ابرو را بالا می برد و زیر آنها را حجیم تر می كند، در نتیجه این قضیه به لاغری چهره نیز كمك می كند. ممكن است این فیلرها به پیشانی نیز تزریق شوند و با ماساژ ملایم به طور یكنواخت در زیر پوست پخش شوند. اثر این فیلرها بین نه تا دوازده ماه باقی می ماند.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت مو چه زمانی است

ليفت ابرو با استفاده از ليزر


لیفت ابرو با لیزر همان روشی است كه برای سفت كردن پوست انجام می شود. لیزر با فعالیت فتوترمال موجب افزایش تولید كلاژن و الیاف  الاستین می شود كه به این فرایند نئوكلاژنز گفته می شود. لیزر عضلات اطراف ابرو را گرم كرده و موجب انقباض و بلند شدن پوست بالای پلك ها می شود. نتیجه بلافاصله پس از درمان مشخص می شود. برای به دست آوردن نتیجه مطلوب اكثر بیماران معمولاً چهارجلسه درمانی به مدت سه تا چهار هفته نیاز دارند. پس از انجام لیزر نتیجه لیفت ابرو سریعاً قابل مشاهده است و با انجام فرایند بازسازی موجب افزایش تولید كلاژن می شود.

ليفت ابرو با جراحی

جراحی لیفت ابرو عملی سرپایی است و با استفاده از بیهوشی عمومی، آرام بخش وریدی و یا بی حسی موضعی انجام می شود. مدت زمان جراحی به نوع لیفت ابرو همچنین همراه بودن با عمل دیگر بستگی دارد. ماندگاری لیفت ابرو با جراحی دراز مدت است و سالیان سال باقی می ماند. با این وجود هیچكس نمی تواند روند پیری را متوقف كند و در نهایت بافت های پیشانی شما با گذر زمان و گرانش مجدد به حالت قبل برخواهند گشت. لیفت ابرو با استفاده از جراحی با وجود آن كه اثری دراز مدت دارد اما تهاجمی است و جای زخم و بخیه آن باقی خواهد ماند. همچنین دوران نقاهت این جراحی طولانی مدت است.

ليفت ابرو با آندوسكوپی

در این روش جراح چندین برش كوچك در پشت خط مو ایجاد می كند و سپس یك لوله نازك و بلند را به منظور مشاهده عضلات و بافت‌های زیرین شما وارد می كند. این لوله دارای یك نور و یك دوربین كوچك در انتهای آن است. سپس برش دیگری ایجاد می شود و ابزار از طریق آن وارد و با بخیه، پیچش و تكنیك های دیگر، جراحی انجام می شود. سپس برش های ایجاد شده با بخیه و یا گیره بسته می شود.

ليفت ابرو كرونال (تاجی)

در این روش جراح در پشت خط مو بالای سر شما (و یا گوش های شما)  برش ایجاد می كند. او پیشانی را تا حد لزوم بالا می برد به طوری كه مقداری از پوست سر به حالت اضافی باقی می ماند، سپس مقدار اضافی را برداشته و باقیمانده به هم دوخته می شود. این روش معمولاً برای افرادی كه دارای پیشانی بلند و موهای نازك هستند و یا احتمال ریزش موهایشان وجود دارد انجام نمی شود.

ليفت ابروی خط مو

در این روش یك برش در بالای پیشانی و روی خط مو ایجاد می شود. به جای پوست سر، مقداری پوست پیشانی از شما جدا می شود. در نتیجه خط مو به سمت عقب كشیده نمی شود. لیفت ابروی خط مو زمانی انجام می شود كه فرد دارای خط موی بلند باشد. با این وجود  اسكار ممكن است در امتداد خط مو قابل مشاهده باشد.

ليفت ابرو با اندوتاين

لیفت ابرو با اندوتاین

اندوتاین روش آندوسكوپی كم تهاجمی است. ایمپلنت های اندوتاین از ماده پلی لاكتیك اسید ساخته شده كه از مواد گیاهی تولید می‌شوند. پس از بیهوشی، جراح برش های كوچكی روی خط مو ایجاد می كند. این برش ها اجازه می دهند تا پزشك دوربین و ابزار جراحی را داخل ببرد و عمل را به طور دقیق انجام دهد. ایمپلنت اندوتاین پوست لیفت شده را به همان مدلی كه تمایل دارید نگه می دارند و پس از 2 تا 6 ماه جذب می شوند. این قضیه موجب می شود كه ساختارهای زیرپوستی محكم شده و عضلات اصلاح شوند. اگرچه دستگاه ایمپلنت اندوتاین به منظور لیفت ساخته شده است، اما باید این نكته را در نظر داشته باشیم كه خطرات بالقوه ای در این نوع ایمپلنت و سایر روش ها وجود دارد. ممكن است عوارضی همچون عفونت و مشكل در بهبود زخم را تجربه كنید همچنین ممكن است كه ایمپلنت كار گذاشته شده را در زیر پوستتان احساس كنید.

مراقبت های لازم پس از ليفت


بهبودی پس از لیفت در هركسی متفاوت است. جراح به شما مدت زمان مورد نیاز برای مرخصی را اعلام می كند، اما معمولاً این زمان بین یك تا دو هفته طول می كشد. بعد از جراحی كبودی و تورم در نقطه جراحی شده زیاد می شود و تا ٢٤ ساعت بهتر است از بانداژ استفاده شود. به منظور كاهش تورم بهتر است كه در هنگام خوابیدن تا یك هفته دو یا سه بالش زیر سر قرار گیرد و در نواحی آسیب دیده، كمپرس یخ قرار داده شود. بهتر است كه در ٢٤ ساعت اول دوش گرفته نشود و پس از آن شامپوی ملایم استفاده شود. همچنین ناحیه جراحی شده خشك نگه داشته شود تا از عفونت و ورود باكتری ها جلوگیری شود. بیماران هنگام خشك كردن موها بهتر است كه مراقب گرما باشند و با یك حوله نرم موها و پوست سر خود را خشك كنند. بیماران تا دو هفته از ورزش های سنگین، بلند كردن اجسام سنگین و رابطه جنسی بپرهیزند. بهتر است كه به منظور كمك به گردش خون، پیاده روی آرام داشته و تحرك نیز داشته باشید. پس از ده روز بخیه ها و یا منگنه ها برداشته می شوند و به منظور بررسی میزان بهبود، جلساتی برای معاینه برگزار می شود.

لیفت ابرو چقدر ماندگاری دارد؟


با توجه گذر زمان و افزایش سن هیچ روش زیبایی ماندگار نیست، اما عمل های لیفت می توانند برای مدت طولانی دوام داشته باشند. معمولاً این عمل زیبایی به طور متوسط ​​10 تا 12 سال دوام دارد و شما می توانید از نتایج آن لذت ببرید،  به طور کلی میانگین ماندگاری برای لیفت ابرو با روش جراحی 10 سال و لیفت غیرجراحی هر بار حدود دو سال طول می کشد.

بیشتر بخوانید: نحوه شستشوی موی سر بعد از کاشت مو طبیعی

هزینه لیفت ابرو چقدر است؟


هزینه جراحی لیفت ابرو بسیار بیشتر از لیفت ابرو با روش های غیر جراحی است. به دلیل اینکه نیازی به پرداخت هزینه  های بیهوشی و اتاق عمل  نیست. قیمت و هزینه لیفت ابرو بسته به شرایطی از قبیل تکنیک و تجربه پزشک، موقعیت مکانی، نوع و مقدار ماده مصرف شده و … متفاوت است. به منظور اطلاع از قیمت دقیق آن بهتر است که به صورت حضوری به کلینیک مراجعه فرمایید. پزشک شما پس از بررسی های لازم، لیفت ابروی مناسب و هزینه آن را به شما اطلاع می دهد.

سؤالات متداول


چرا آقایان به لیفت ابرو نیاز دارند؟

مردانی به نظر جذاب می آیند که دارای پیشنای صاف و محکم باشند. چروک های عمیق، افتادگی پلک ظاهر را عصبانی نشان می دهد. ابروها باید درجای خود قرار داشته باشند و در صورتی که پایین تر بیایند، پلک ها بسته می شوند و ظاهر خسته به نظر می رسد. لیفت موجب می شود که ابرو ها در سرجای خود قرار گیرند بدون اینکه چهره زنانه به نظر برسد و همچنین به عضلات این اجازه را می دهد که برای داشتن پوستی صاف تر از حالت انقباض در آیند.

آیا لیفت ابرو روشی ایمن است؟

همانند سایر روش ها، این روش نیز ممکن است دارای خطر و عوارض باشد، اما در صورتی که توسط پزشکی ماهر انجام گیرد، لیفت ابرو یک درمان بی خطر است.

آیا لیفت ابرو باعث ریزش مو می شود؟

خیر. لیفت ابرو باعث ریزش مو نمی شود. این روش درمانی اندازه پیشانی شما را کاهش داده و فاصله میان خط مو و ابروی شما کوتاه تر می شود. در نتیجه به نظر می رسد که موهای بیشتری داشته باشید.

بهترین سن برای لیفت ابرو چه سنی است؟

لیفت ابرو وابسته به سن نیست. زمانی که ابرو به حدی پایین باشد که مناسب چهره نباشد این روش توصیه می شود.

کدام روش جراحی لیفت ابرو امروزه بیشتر انجام می شود؟

لیفت ابرو به روش آندوسکوپی به دلیل اینکه بهبود سریع تر و مقدار اسکار کمتری به دنبال دارد، دارای طرفداران بیشتری است. جراحان حاذق زیادی هستند که لیفت ابرو را به طور صحیح انجام می دهند.

آیا با جراحی لیفت ابرو جای زخم وجود خواهد داشت؟

در جراحی لیفت ابرو به دلیل اینکه پوست بریده می شود، جای زخم نیز به همراه دارد. معمولاً مو در مناطقی که دارای اسکار است، رشد نمی‌کند به همین دلیل افرادی که دارای موهای پرپشت هستند این روش برایشان مناسب است. در صورتی که مو نازک باشد، جای زخم خیلی دیده نمی شود، اما موهای رشد نکرده در محل به چشم می آیند.

بهترین روش غیر جراحی لیفت ابرو کدام است؟

در صورتی که تمایل به لیفت ابرو بدون نیاز به جراحی دارید. بهتر است که ابتدا با متخصص خود صحبت کنید. او چهره شما را مطالعه و ارزیابی می کند و در نتیجه کمک می کند تا تصمیم صحیح را بگیرید. سن و ساختار چهره شما مشخص می کند که کدام روش برای شما مناسب تر است.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *