کاشت مو آقایان و هزینه های کاشت مو در مردان

تقریبا یک سوم آقایان در طول زندگی خود با ریزش مو دست و پنجه نرم خواهند کرد. برخی با این مسأله کنار آمده و ظاهر جدید خود را می‌پذیرند؛ در حالی که بسیاری دیگر، تصمیم به ترمیم موها و کاشت مو طبیعی می‌گیرند. کاشت مو برای آقایان یک تصمیم بسیار رایج میان مردان و با نتایج بسیار عالی است.

در صورتی که دچار ریزش مو شده‌اید، یا از تراکم موهای خود یا خط رشد آن رضایت ندارید، کاشت مو بهترین گزینه برای شما است. هدف ما از نگارش این مقاله، ارائه‌ی کاملترین راهنمای کاشت مو برای آقایان است. پس اگر درباره کاشت موهای آقایان تا انتهای این مطلب با کلینیک ره یا همراه باشید. در صورت هر گونه ابهام یا سوالی حتما آن را برای ما کامنت نمایید یا از صفحه +درخواست نوبت، وقت مشاوره تخصصی و رایگان بگیرید.

کلینیک ره یا: کاشت مو با تخفیف

دلایل ریزش مو در مردان

تقریبا تمام آقایان در طول شبانه روز تا ۱۰۰ تار مو از موهای خود را از دست می‌دهند. متأسفانه در برخی مردان این تعداد شروع به افزایش کرده و کم کم خط رویش شروع به عقب نشینی می‌کند. گاهی نیز در ناحیه بالای سر شاهد طاسی سر هستیم. در واقع، دلایل ریزش مو در آقایان محدود به یک یا دو علت خاص نیست؛ بلکه عوامل مختلفی در ریزش مو آقایان دخالت دارند.

دلایل کاشت مو در مردان

شاید شما هم تا به حال شنیده باشید که کشیده شدن موها در آقایانی که موهای خود را از پشت می‌بندند در دو سوی شقیقه موجب ریزش مو می‌شود. در واقع، آلوپسی کششی نامی است که به این نوع ریزش مو داده شده است. اما ریزش مو دلایل بی‌شمار دیگر هم دارد.

مهم‌ترین ریشه ریزش مو در آقایان، موضوع وراثت است. در واقع اگر مردان خانواده از ریزش مو رنج می‌برند، احتمالا شما هم با این مشکل رو به رو خواهید شد. در کنار این موضوع، نباید نقش سبک زندگی نامناسب، شامل استرس، تغذیه ناسالم و استراحت کم را در ریزش مو نادیده گرفت. برخی موارد آرایشی مو، خصوصا مواد حالت و نگه‌دارنده بسیار قوی هم موجب ریزش مو می‌شوند.

البته در خیلی از موارد، نمی‌توان صرفا با تغییراتی در زندگی روزمره جلوی ریزش را گرفت. گاهی ریزش مو، در اثر مصرف داروهای تجویز شده خاصی است. در چنین وضعیتی، تا زمان بهبودی و قطع مصرف داروها، نباید به ترمیم موها امیدی داشت. از دیگر دلایل ریزش مو در مردان باید به این موارد اشاره کرد:

 • عوارض جانبی بیماری‌ها (شامل بیماری‌های پوستی، عفونت یا بیماری‌های خودایمنی)
 • اختلالات تیروئیدی یا هورمونی
 • آسیب فیزیکی مانند زخم، سوختگی یا آلودگی با مواد شیمیایی
 • کمبود ویتامین
 • سوء مصرف دخانیات یا مواد مخدر

الگوی طاسی مو مردانه مهمترین علت ریزش مو در آقایان

گذشته از تمام این موارد، الگوی طاسی مردانه مهمترین دلیل ریزش مو در مردان است. این الگو، در اثر هورمون DHT یا دی هیدروتستوسترون به وجود می‌آید. دی هیدرو تستوسترون یک هورمون مردانه بوده و حجم ترشح آن در آقایان بسیار بیشتر از خانم‌ها است. DHT روی فولیکول‌ها (قسمتی از پیازه مو که تارها درون آن هستند) اثری مخرب دارد. گاهی به این اثر مخرب با نام آلوپسی آندروژنتیک نیز اشاره می‌شود.

علی‌رغم رایج بودن آلوپسی آندروژنتیک، نباید در تشخیص علت ریزش مو، عجله کرد. در واقع درمان الگوی طاسی در مردان پیش از تشخیص علت ریزش موها ممکن نیست.

مهمترین علت ریزش مو در آقایان

هزینه کاشت مو برای آقایان

شرکت‌های گردشگری سلامت ادعا می‌کنند ایران یکی از بهترین کشورها برای کاشت مو آقایان است. علاوه بر تخصص پزشکان و مجهز بودن کلینیک‌های برتر به تجهیزات پیشرفته روز دنیا، قیمت کاشت مو برای آقایان از مهمترین دلایل این ادعا است. در حال حاضر قیمت کاشت مو در ایران از حدود ۵۰۰ دلار شروع می‌شود؛ در حالی که این رقم در اروپا یا آمریکا کمتر از 10.000 دلار نیست.

معمولا در بحث قیمت کاشت مو، قیمت بر اساس هر گرافت کاشته شده محاسبه می‌شود. به همین دلیل، قیمت کاشت موهای آقایان، بستگی به تعداد گرافت‌های کاشته شده دارد. این تعداد و کیفیت آن، در اثر این عوامل متغیر است:

 • تراکم موهای کاشته شده
 • تکنیک مورد استفاده برای کاشت مو
 • وسعت ناحیه مورد کاشت

این عوامل موجب می‌شود که قیمت کاشت موی مردانه در کلینیک ره یا بسته به بیمار تغییر کند. همچنین موارد دیگری هم گاهی بر هزینه‌ها تأثیر گذار هستند. مواردی مانند سن داوطلب، سطح تخصص پزشک و کیفیت کار در کلینیک از مهمترین موارد آن به شمار می‌روند. برای کسب اطلاع از قیمت‌های ما، بهتر است با ما تماس بگیرید:

02172803

چطور بهترین کلینیک کاشت مو را پیدا کنم؟ رزرو وقت در کلینیک ره یا

اگر از کم مویی یا طاسی در موهای سر خود ناراضی هستید، بهترین کار مراجعه به یک کلینیک تخصصی کاشت مو و دریافت وقت ویزیت است. به این ترتیب می‌توان مطمئن شد که کاشت مو برای شما مناسب هست یا نه. سوالی که اینجا برای بسیاری از آقایان مطرح می‌شود، این است که چطور باید یک کلینیک معتبر را شناسایی و پیدا کرد؟

معمولا مهمترین معیارهای افراد برای انتخاب کلینیک، نظر کسانی است که قبلا در آن جا کاشت مو انجام داده‌اند. علاوه بر آن، با بررسی تصاویر عکس‌های قبل و بعد از کاشت مو در آقایان، به دیدی کلی از سطح کیفیت کلینیک یاد شده رسید. با این حال معیارهای دیگری هم باید برای چنین موضوعی، مورد توجه قرار گیرند.

اولین پارامتر مهم در این قسمت، سطح تخصص و شهرت پزشکان مجموعه است. معمولا بهترین کلینیک‌های تهران، توسط پزشکان پوست و موی برتر پایه‌گذاری شده و تمام پرسنل توسط ایشان، انتخاب می‌شوند. در کنار این موضوع، باید به مجوزهای صادر شده از سوی وزارت بهداشت و درمان هم اشاره کرد.

کلینیک ره یا یکی از معتبرترین کلینیک‌های کاشت مو در تهران است که زیر نظر دکتر امید رحمانی قرار دارد. ایشان از مطرح‌ترین و بهترین متخصصین پوست و مو در تهران بوده و کلینیک ره یا هم به تبع، از کلینیک‌های بسیار معتبر تهران و منطقه شمال تهران است. برای رزرو وقت ویزیت و مشاوره در کلینیک ره یا، کافیست از قسمت +درخواست نوبت در بالای صفحه، اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید. 

بهترین کلینیک کاشت مو اقایان

پس از تعیین وقت مشاوره، شما با پزشک متخصص ملاقات می‌کنید. اولین موضوعی که متخصصین در این جلسه به آن تأکید می‌کنند، وجود شرایط لازم برای پیوند مو برای آقایان است. در واقع، تمام مردان امکان کاشت مو ندارند. به همین دلیل شناسایی کاندید مناسب برای کاشت مو در مردان مهمترین کاری است که باید پیش از ادامه به آن اهمیت داد.

اولین شرط برای کاشت موی طبیعی در آقایان، وجود بانک موی مناسب برای کاشت مو در مردان است. بانک مو یا ناحیه اهدا کننده، قسمتی است که فولیکول‌های کاشته شده از آن برداشته می‌شوند. (در ادامه همین مطلب، مراحل و چگونگی کاشت مو در مردان توضیح داده خواهد شد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر به مقاله اصلی کاشت مو کلینیک ره یا مراجعه کنید).  همچنین باید پوست سر فرد، پذیرای فولیکول‌های کاشته شده نیز باشد. 

بیشتر بخوانید: روشهای تقویت مو

بهترین نامزدهای کاشت مو در آقایان، کسانی هستند که ریزش موی سر آن‌ها قطع شده و از الگوی طاسی مردانه پیروی کرده است. همچنین پیش از کاشت مو در آقایان، باید علت ریزش موها شناسایی و جلوی آن گرفته شده باشد.

برای اطمینان از این امر، از شما خواسته می‌شود که آزمایش‌های خاصی را پیش از جلسه اول کاشت مو انجام دهید. این آزمایش‌ها وجود بیماری‌های خاص و یا شرایط متابولیسم بدن و فیزیولوژی آن را بررسی خواهند کرد. داوطلبان کاشت مو باید از حداقل‌های سلامتی برخوردار باشند.

این آقایان نمی توانند کاشت مو انجام دهند:

 • کسانی که دلیل ریزش موی آن‌ها، بیماری‌های خود ایمنی یا اختلالات تیروئیدی است
 • کسانی که از آلوپسی‌های پیشرونده یا وخیم رنج می‌برند
 • کسانی که به دلیل اختلالات اضطراب یا دلایل دیگر، خود موهای خود را می‌کنند.
 • کسانی که تحت درمان با داروهای خاص هستند
 • کسانی که درمان‌های جایگزین برای آن‌ها مناسب نیست

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله چه کسانی نمی توانند کاشت مو انجام دهند مراجعه کنید.

کاندیدای مناسب کاشت مو برای آقایان

بهترین سن برای کاشت مو آقایان

در کنار دلایل پزشکی، سن از مهمترین موارد در تعیین امکان یا عدم امکان کاشت مو در آقایان است. معمولا ریزش مو در مردان از سنین بیست و اندی سال شروع شده، تا حدود سی الی چهل سالگی ادامه خواهد داشت. البته در این سن، ریزش مو متوقف نمی‌شود؛ بلکه سرعت آن به شدت کاهش می‌یابد.

این محدوده سنی با توجه به هر فرد متفاوت است. به همین دلیل بهتر اجازه دهید تا پزشک درباره امکان کاشت مو تصمیم بگیرد. البته کاشت مو برای آقایان زیر بیست سال بعید از انجام شود.

روش های جایگزین برای کاشت مو در آقایان

آیا همیشه برای جبران طاسی سر آقایان باید از روش کاشت مو استفاده کنیم؟ از جایی که بسیاری از مردان امکان کاشت مو ندارند، ممکن است گزینه‌های جایگزین کاشت مو برای آن‌ها مطرح شود. در واقع همیشه برای درمان طاسی، نیاز نیست تا برای کاشت مو اقدام کنید. در بسیاری از موارد، پزشک سعی می‌کند تا ابتدا درمان‌های جایگزین را برای کاشت مو امتحان کند. این درمان‌ها شال این تکنیک‌ها هستند:

 • درمان‌های خانگی با کمک ماسک تقویتی خانگی و طبیعی
 • درمان با ماینوکسیدیل یا داروهای دیگر مثل فیناستراید و دوتاستراید
 • درمان با کمک مزوتراپی آقایان و یا درمان PRP
 • میکرواسکالپ

پی آر پی

پی آر پی PRP یک روش تقویت لایه درم پوست به کمک مواد مغذی موجود در خون خون فرد است. در بسیاری از موارد، دلیل ریزش مو، عدم خونرسانی و یا تغذیه مناسب فولیکول‌های موجود در ناحیه درم پوست است. پی آر پی با گرفتن مقداری خون از داوطلب، تغلیظ و تصفیه آن و تزریق مجدد محلول به پوست، این مشکل را حل خواهد کرد.

روش های جایگزین برای کاشت مو در آقایان

مزوتراپی مو آقایان

گاهی سوسپانسیون (یا محلول) پی آر پی به تنهایی پاسخگوی نیازهای فرد طاس نیست. به همین علت جایگزین آن، یعنی محلول‌های مزوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مزوتراپی پوست سر، داروهایی حاوی اسید‌هایی خاص (به منظور تحریک خونرسانی و فولیکول‌های پوست سر) به همراه مواد مغذی معدنی و آلی به پوست تزریق می‌شود. مزوتراپی را می‌توان به همراه و برای تقویت کاشت مو آقایان هم انجام داد.

میکرواسکالپ سر برای آقایان مفید است؟

میکرواسکالپ یکی از روش‌های جایگزین کاشت مو است که بسیار نیز محبوب است. در این روش، به جای تقویت پوست یا مو، با تاتو موقت نقاط متعدد در پوست سر، ظاهر بهتری به سر داده و طاسی را مخفی می‌نماییم. با این حال، میکرواسکالپ نیاز به تجدید خواهد داشت.

بهترین روش های کاشت مو برای آقایان

در صورتی که همه چیز به خوبی پیش برود، شما می‌توانید به عنوان نامزد درمان کاشت مو شناخته شوید. بهترین روش کاشت مو در مردان بسته به شرایط بیمار تعیین خواهد شد. با این حال به جز روش کاشت مو به کمک سلول های بنیادی، تمامی روش‌های کاشت مو مردانه از الگوی یکسانی بهره می‌برند.

برای کاشت مو در آقایان، ابتدا به پوست سر توسط داروهای بیهوشی موضعی، بی حس شده، ضدعفونی و آماده‌ی جراحی پیوند ریشه مو می‌شود. سپس، بسته به روش مورد استفاده، گرافت‌هایی شامل چند فولیکول از بانک مو قرض می‌گیریم. این گرافت‌ها پردازش شده، فولیکول‌های آن جدا و مجددا در گرافت‌های جدیدی دسته بندی می‌شوند.

این گرافت‌ها را باید در پوست سر ناحیه کاشت قرار داد. نتیجه نهایی کاشت مو مردانه بستگی به تراکم شکاف‌های ایجاد شده، تعداد تارهای مو در هر گرافت، و کیفیت موی ناحیه بانک مو است. در حالت کلی ما دو روش FIT و FUT را برای کاشت مو استفاده می‌کنیم. روش FIT گاهی به نام کاشت مو به روش FUE هم شناخته می‌شود. 

همچنین کاشت مو را می‌توان به روش ماکروگرافت یا میکروگرافت انجام داد. کاشت مو به روش میکروگرافت برای حل مشکل ظاهر عروسکی موهای کاشته شده ابداع شد. این تکنیک، برخلاف اسلاف خود تنها از یک یا دو فولیکول در هر گرافت بهره می‌برد.

شاید این نام‌ها برای شما گیج‌کننده بوده و در نتیجه نتوانید به خوبی راجع به بهترین روش کاشت مو تصمیم بگیرید. گاهی به این نام‌ها اسمی مثل کاشت مو به روش میکروفیت یا سوپر فیت هم اضافه می‌شود. در این رابطه، بهتر است انتخاب مناسب‌ترین روش کاشت مو را به پزشک خود واگذار نمایید.

بهترین روش های کاشت مو برای مردانه

کاشت مو برای آقایان به روش FUT

کاشت مو به روش FIT در مردان یکی از رایج‌ترین انتخاب‌های پزشکان است. این روش، مناسب آقایانی است که پوست سر شل و بانک موی مناسبی در پشت سر خود دارند. برای اجرای این روش، باید برشی نواری از پوست پشت سر برداشته شده و گرافت‌های لازم از آن استخراج شوند. به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد این روش، این متد تنها برای مردان استفاده می‌شود. تراکم کاشت مو به روش FUT به دلیل تعداد بالای گرافت‌های برداشته شده بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید: بررسی کامل عوارض مصرف دخانیات بر روی کاشت مو و ابرو

کاشت مو مردانه به روش FIT

با وجود مزایای روش کاشت موی نواری برای آقایان، این تکنیک عوارض بیشتری در مقایسه با دیگر روش‌ها دارد. جای زخم برش انجام شده در پشت سر مدت زمان زیادی برای بهبودی نیاز دارد و درد آن هم تا مدتی داوطلب را درگیر خواهد کرد. اصلی‌ترین مزایای کاشت مو با روش FIT عوارض محدود و عدم نیاز به انجام جراحت در پشت سر است. این روش با نام روش پانچ هم شناخته می‌شود.

در کاشت مو به روش پانچ، با دستگاهی که به همین نام نامیده می‌شود، گرافت‌های مو در ابعاد بسیار کوچک از پوست سر برداشته شده و در زیر میکروسکوپ برای کاشت مجدد، مرتب می‌شوند.

کاشت مو آقایان به روش SUT

روش FIT با نام‌های دیگری هم شناخته می‌شود. کاشت مو به روش SUT هم یکی از این روش‌ها است. تفاوت اصلی و دلیل نام‌گذاری روش SUT به این سیاق، دستگاه هندلر خاصی است که در این روش به کار می‌رود. در روش SUT گرافت‌ها پس از برداشت، مستقیما و در همان دستگاه مجددا سورت شده و بلافاصله در محل کاشت پیوند می‌خورند.

کاشت مو آقایان با روش BHT

این روش یکی از راه حل‌های خلاقانه برای کاشت مو آقایانی است که بانک موی مناسبی ندارند. معمولا بهترین منطقه برای قرض گرفتن گرافت‌های مو، ناحیه پشت سر و پشت گوش‌ها هستند. دلیل انتخاب این مناطق، مقاومت ذاتی فولیکوی‌های آن در برابر هورمون DHT است. با این حال، گاهی در این نواحی گرافت‌های کافی به دلایل مختلفی وجود ندارد. به همین دلیل به بانک‌های موی جایگزین متوسل می‌شویم.

روش BHT به نام‌هایی مثل کاشت مو از بدن، ریش یا ناحیه تناسلی هم شناخته می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله کاشت مو به روش BHT مراجعه کنید.

جدیدترین روش های پیوند مو در مردان

جدیدترین روش های پیوند مو در مردان

علم پزشکی هر روزه در حال گسترش و پیشرفت‌های متعددی است. به همین دلیل دور از ذهن نیست که علاوه بر روش‌های فوق، متدهای جایگزینی هم معرفی شوند. همچنین، تجهیزات پزشکی مورد استفاده در این متدها هم همواره جای پیشرفت و بهتر شدن را دارند.

در حال حاضر، جدیدترین روش‌های کاشت مو متمرکز بر کاربرد سلول‌های بنیادی است. این روش که تا حد زیادی مشابه با روش PRP بوده، همچنان در حال طی مراحل تحقیق و توسعه می‌باشد.

بیشتر بخوانید: بانک مو چیست؟‌

نمونه کاشت مو در کلینیک زیبایی ره یا:

کاشت مو در کلینیک زیبایی ره یا

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *