میکرو بلیدینگ بهتر است یا کاشت ابرو

کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ | مقایسه مزایای هر کدام

وقتی به یک چهره‌ی زیبا فکر می‌کنید، چه چیزهایی را به خاطر می‌آورید؟ ابروها را باید پررنگ‌ترین خطوطی دانست که میزان زیبایی یک چهره را تعیین می‌کند. اما این زیبایی خدادادی،همیشه از لطمات مصون نیست. امروزه شاهد آن هستیم که بسیاری از کم‌پشتی و تنک بودن ابروهای خود ناراضی هستند. به همین علت، درمان‌هایی مانند کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

روش‌هایی مثل میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و یا تاتو و هاشور ابروها، معمولا جایگزینی برای کسانی هستند که برنامه‌ای برای کاشت ابروهای خود ندارند. با این حال، برخی نیز در انتخاب میان این دو روش مرددند. برخی نیز از بین روش کاشت ابرو یا فیبروز انتخاب خود را انجام می‌دهند.. به همین دلیل، در این مقاله از وبلاگ کلینیک ره یا، تصمیم گرفتیم تا به یکی از سوالات مکرر شما، یعنی کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ پاسخ دهیم.

خدمات کلینیک ره یا: کاشت ابرو با تخفیف

بنابراین اگر کنجکاو هستید که برای شما، کدام یک از روش‌های کاشت ابرو یا خدمات میکروبلیدینگ روش بهتری است، این مقاله برای شماست. در انتها و به روال همیشه، اگر سوالی در رابطه با این که کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ مطرح ماند، از شما دعوت می‌کنیم تا در قسمت نظرات، آن را برای ما به اشتراک بگذارید.

کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ : کدام بهتر است ؟

برای این که بتوانیم بین روش‌های کاشت و ترمیم ابرو و میکروبلیدینگ مقایسه‌ای انجام دهیم، باید ابتدا هر یک از آن‌ها را بررسی و سپس در مورد نقاط ضعف و قوت هر یک تصمیم‌گیری کنیم. شما برای آشنایی بیشتر با جزئیات پیوند ابروهای طبیعی می‌توانید به مقاله کاشت ابرو همین وب سایت مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: علت سیخ، تیز تیز و نامرتبی ابرو بعد از کاشت ابرو

تفاوت کاشت ابرو و میکروبلیدینگ چیست؟

کاشت ابروها روشی است که در آن ریشه‌های پیازه مو سایر نقاط بدن را جدا کرده، به منطقه‌ای که آن را دریافت‌کننده می‌نامیم، منتقل می‌نماییم. این ریشه‌ها که نام صحیح آن‌ها، فولیکول های مو است، به صورت دسته‌هایی موسوم به گرفت از نواحی پشت سر، گوش یا حتی نقاط دیگر بدن برداشته می‌شود. این که کدام یک از این نواحی بانک مو را انتخاب کنیم، بستگی به روش کاشت ابروی شما دارد.

یکی از روش های کاشت ابرو  کاشت ابرو به روش میکروگرافت و FUE هستند که در حال حاضر منسوخ شده است با این حال و به واقع، روش انتخابی کاشت ابرو تاثیر در تعیین این که کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ ندارد.

معنی میکروبلیدینگ ابرو چیست

در طرف مقابل، میکروبلیدینگ یک روش غیرتهاجمی است که در مرز میان درمان‌های آرایشگاهی و کلینیکی حرکت می‌کند. در میکروبلیدینگ، رنگدانه‌هایی در لایه‌های سطحی پوست به صورت خطی و اریبی قرار داده می‌شوند. به این ترتیب، ابروها پرپشت‌تر به نظر آمده و نقاط خالی و کم‌پشت کاملا مخفی شده و پنهان می‌گردند.

تفاوت تاتو و میکروپیگمنتیشن با میکروبلیدینگ چیست

با وجود شباهت میان این روش با هاشور و تاتو، میکروبلیدینگ کاملا با این روش‌ها متفاوت است. در میکروبلیدینگ، ما از رنگدانه‌های طبیعی استفاده می‌کنیم. در حالی که تاتو، از رنگ‌های شیمیایی بهره می‌جوید. بنا به اتفاق نظر متخصصان امر، میکروبلیدینگ نسبت به تاتو ارجحیت دارد. چرا که تاتو با وجود عمر بیشتر، ممکن است ظاهری زشت و نامطلوب (گرایش رنگ به آبی یا سبز) پیدا کند.

همچنین تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ در این است که روش اخیر، رنگدانه‌ها به صورت خطوط نازکی روی پوست قرار می‌گیرند. در حالی که در میکروپیگمنتیشن، آن‌ها به صورت نقطه‌ای طراحی خواهند شد. میکروپیگمنتیشن به صورت گسترده روی پوست صورت خانم‌ها و همچنین آقایانی که امکان کاشت ابرو ندارند، انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله کاشت ابرو آقایان مراجعه کنید.

مزایا و معایب کاشت ابرو طبیعی نسبت به میکروبلیدینگ

کاشت ابرو و میکروبلیدینگ مزایا و معایب خاص خود را دارند. به همین دلیل برای تعیین آن که کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ باید در هر مورد بالینی به تفکیک نظر پزشک را جویا شد. به شکل کلی این تفاوت‌ها در هزینه‌ها، حساسیت و نیازمند به تخصص در انجام آن و عوارض و نتایج آن مشهود است. معمولا توصیه اکثر متخصصان، کاشت ابرو می‌باشد. زیرا نتایج آن دائمی بوده، و نیاز به تجدید مجدد آن نیست.

با این حال، همیشه امکان کاشت ابرو میسر نیست. زیرا تنها کاندیداهای مناسب برای کاشت ابرو، محدودیت‌هایی را دارند. پاسخ به سوال چه کسانی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند خود نیازمند مقاله‌ی دیگری است که از حوصله‌ی یادداشت ما خارج می‌باشد.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو بدون جراحی روش‌ها و پاسخ به نگرانی های شما

مقایسه نتایج کاشت ابرو و میکروبلیدینگ

اولین تفاوت مهم در تصمیم‌گیری در مورد آن که کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ؛ نتایجی است که از هر کدام به دست می‌آوریم. نتایج کاشت ابرو به مراتب از نتایج میکروبلیدینگ بهتر است. ابروهای کاشته شده فرقی با ابروهای عادی ندارند، و به راحتی می‌توان آن‌ها را حالت داد. در طرف مقابل، مدت زمان مشاهده نتایج نهایی میکروبلیدینگ سریع‌تر بوده و پس از قریب به یک هفته، نتایج آن تثبیت می‌شوند.

بررسی نتیجه عمل کاشت ابرو بعد از یکسال

علاوه بر آن، کاشت ابروها به دلیل آن که نتایج دائمی دارد، از اولویت خاصی برخوردار می‌باشد. ابروهای کاشته شده از فولیکول‌های موی خود فرد بهره می‌برند، برای همیشه در برابر ریزش مقاوم هستند. گفته شده است که در اکثر داوطلبان، پس از یکسال دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو پایان می‌یابد. پس از آن نتایج را باید کاملا دائمی در نظر گرفت.

در حالی که میکروبلیدینگ نتایج موقتی دارد و به دلیل پاک شدن رنگدانه‌ها باید پس از مدتی مجددا تجدید شوند. مدت ماندگاری میکروبلیدینگ حدود 3 تا 6 ماه است.

فرق میکرو بلیدینگ با کاشت ابرو

آیا اینترنت مرجع مناسبی برای انتخاب توصیه های درمانی است؟

با این حال بد نیست بدانید که همه نمی‌توانند کاشت ابرو انجام دهند. در صورتی که داوطلب، از بیماری‌های خاص رنج برده، یا داروی خاصی مصرف کند که موجب ریزش موها شود، احتمالا چاره‌ای جز روش‌های جایگزین نخواهیم داشت. با این حال یکی از موضوعاتی که در دنیای اینترنت مشاهده می‌شود، مراجعه زیبایی‌جویان به وب سایت‌هایی مانند نی نی سایت و مشاوره با افراد ناشناس در آن فضا است.

خطاب به این عزیزان باید گفت که برای مشاوره در مورد مسائل پزشکی، بهتر است تا حتما با پزشکان متخصص و دارای اعتبار حرفه‌ای و احراز هویت شده مشورت کرد. بنابراین مطالبی که بدون هیچ تائید یا اعتباری در این سایت‌ها مطرح می‌شود، قابل اتکا نیست.

عوارض پوستی میکروبلیدینگ کمتر است یا ترمیم ابرو

هر دوی روش‌های میکروبلید و جراحی پیوند ابرو طبیعی، دارای عوارض مختص به خود هستند. کاشت ابرو، یک روش جراحی و تهاجمی است که در دو ناحیه بانک مو و دریافت‌کننده، احتمالا جای اسکار و زخم را به دنبال خواهد داشت. همچنین ریسک بروز عفونت، نکروز و موارد این چنینی نیز در کاشت مو مطرح است.

در سوی دیگر، آسیب‌های میکروبلیدینگ بسیار محدودتر هستند. مهمترین عوارض این درمان، شامل آسیب به پوست در صورت استفاده نادرست از قلم‌ها، ناهماهنگی و خراب شدن نتیجه کار و سایر عوارض ناخواسته بصری است. با این حال با برخی از مراقبت‌ها می‌توان از این عوارض پیشگیری کرد.

مهمترین عوارض بعد از میکروبلیدینگ را باید شامل این‌ها دانست:

 • بروز حساسیت در اثر استفاده از داروهای بی‌حس‌کننده یا رنگ‌های ارزان
 • ماندن جای اسکار یا عفونت به دلیل استرلیزه نبودن تجهیزات
 • درد و التهاب

توصیه های دارویی قبل از کاشت ابرو و میکروبلیدینگ

مانند هر کار درمانی و زیبایی دیگر، قبل از انجام کاشت ابرو و میکروبلیدینگ، باید نکات خاصی را رعایت کنید. مهمترین دستورات قبل از کاشت ابرو شامل برخی نکات راجع به اصلاح سبک زندگی و تغذیه، درمان‌های موازی و اختلالات دارویی است. این توصیه های قبل از کاشت ابرو و میکروبلیدینگ برای کاهش هر چه بیشتر عوارض بعدی مورد تأکید قرار می‌گیرند.

قبل از کاشت ابرو، بیش از هر چیز باید به نکاتی توجه کرد که موجب اختلال در روند انعقاد خون و رقیق شدن آن می‌شوند. از جمله‌ی مهمترین آن‌ها باید به مصرف دخانیات و الکل، داروهایی مثل آسپرین، مکمل‌های حاوی ویتامین E، ماینوکسیدیل، و دیگر نکات مشابه اشاره کرد. در صفحه کاشت ابرو کلینیک ره یا درباره این موضوع به شکل کامل صحبت کرده‌ایم.

اما از سویی دیگر، قبل از میکروبلیدینگ، مهمترین موضوع عدم ملتهب یا آسیب‌پذیر کردن ناحیه کاشت ابرو است. برای همین مهمترین موارد منع شامل منع تزریق بوتاکس یا تزریق ژل و چربی، لیزر و یا آفتاب سوختگی است. بنابراین قبل از میکروبلیدینگ در معرض نور شدید آفتاب قرار نگرفته و کارهایی مانند برنزه کردن (با کمک سولاریوم یا آفتاب گرفتن) را نیز به بعد موکول کنید.

همچنین مواردی از قبیل مصرف آسپرین، ویتامین E، ویتامین رتینول (A) یا ایبوپروفن در این مورد هم در درمان شما اختلال ایجاد می‌کنند. پس این مسأله را هم لحاظ کنید. همچنین این موارد را نیز به خاطر بسپارید:

 • جز بوتاکس، تزریق چربی یا برنزه کردن، اپیلاسیون، لایه‌برداری، پیلینگ، وکس یا هر نوع برداشتن ابرویی ممنوع است.
 • قبل از کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ حتما دوش بگیرید. پس از کاشت ابرو تا مدتی امکان دوش گرفتن وجود ندارد. همچنین پوست چرب ممکن است موجب شود میکروبلیدینگ برای شما انجام نشود.
 • برخی خوراکی‌ها مانند روغن ماهی، نوشیدنی‌های کافئین‌دار یا الکل قبل از میکروبلیدینگ منع شده‌اند.
 • در دوران قاعدگی، شیردهی یا بارداری نمی‌توانید میکروبلیدینگ انجام دهید.

بیشتر بخوانید: اصلاح ابرو بعد از کاشت

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

برای این که از کاشت ابرو و یا میکرو بلیدینگ خود بهترین نتیجه را بگیرید، باید نکاتی را رعایت کنید. نکات مربوط به کاشت ابروها، در صفحه مربوط به آن شرح داده شده‌اند. بعد از انجام میکروبلیدینگ:

 • به جای زخم‌ها به هیچ عنوان دست نزنید.
 • از رنگ کردن یا آرایش ابروها تا دو هفته پرهیز کنید.
 • فعالیت‌های ورزشی شدید را محدود یا تعطیل کنید –البته تا حدود دو هفته-
 • همچنان از نور خورشید، و به خصوص اشعه فرابنفش UV دوری کنید.
 • به مانند کاشت ابرو، بعد از میکروبلیدینگ هم باید در نحوه خوابیدن خود روی صورت مراقبت‌هایی را در نظر بگیرید.
 • حمام و دوش گرفتن با انجام مراقبت‌هایی بعد از دو روز مجاز است. اما سونا، استخر و جکوزی را به بعد از بهبود کامل موکول نمایید.
 • سیگار، الکل، ادویه‌های تند برای تسریع روند بهبود زخم‌های شما مفید نیستند.
 • درمان‌های پوستی همچنان ممنوع خواهند بود.
 • می‌توانید با راهنمایی پزشک، از برخی پمادها پس از کاشت ابرو استفاده کنید. اگر به مقاله بعد از کاشت ابرو چه پمادی بزنیم مراجعه کنید، به برخی از آن‌ها اشاره شده است. بسیاری از این پمادها یا لوسیون‌ها برای بعد از میکروبلیدینگ هم مفید هستند. اما به شرط این که با نظارت و مشورت کامل مورد استفاده قرار گیرند.

در صورت استفاده نادرست از این پمادها، ممکن است رنگدانه‌ها به بیرون کشیده و یا پخش شوند.

 • به یاد داشته باید که بهبود کامل از عوارض بعد از میکروبلیدینگ به حدود پنج هفته زمان نیاز دارد.

کاشت ابرو و میکرو بلیدینگ

مشخصات کاندیدای مناسب میکروبلیدینگ و کاشت ابروها

در ابتدای این مقاله گفتیم که در مقایسه میان این دو روش و تعیین آن که کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ، باید توجه کرد که برای برخی هر دو این گزینه‌ها در دسترس نیستند. کاندیداهای مناسب برای کاشت ابرو معمولا ابروهای خود را به دلیل سوانح، یا ریزش در اثر برخی عوامل فیزیولوژیکی از دست داده‌اند. البته برخی از داوطلبان آن هم تنها از ظاهر کنونی ابروی خود رضایت ندارند.

همچنین عواملی مانند شرایط عمومی تحت عمل جراحی قرار گرفتن هم در این مسأله دخیل محسوب می‌شوند. با وجود این که کاشت ابرو یک عمل سبک محسوب شده و طی چند ساعت و بدون بیهوشی انجام می‌شود، باز هم نیاز به رعایت برخی مراقبت‌ها وجود دارد. جز آن، گاهی به دلایلی از پیش می‌دانیم که کاشت ابرو برای برخی از داوطلبان موثر نخواهد بود.

از سویی دیگر، داوطلبان میکروبلیدینگ، تنها نیازمند برخی شرایط عمومی مانند عدم بارداری، شیردهی و یا موارد مشابه هستند. همچنین پیش از جلسه میکروبلیدینگ، تست‌های حساسیت به مواد شیمیایی یا حساسیت‌های پوست ناحیه ابرو توسط پزشک مورد توجه قرار خواهد گرفت. مهمترین موضوعاتی که ممکن است موجب شود شما گزینه‌ی مناسبی برای میکرونیدلینگ نباشید، شامل:

 • کسانی که بوتاکس یا تزریق ژل انجام داده‌اند.
 • کسانی که به اپی‌نفرین یا لیدوکائین حساسیت دارند
 • کسانی که به تازگی کاشت ابرو انجام داده‌اند.
 • کسانی که مستعد کلوئید، هیپو پیگمنتیشن یا کمرنگ‌ شدن پوست بعد از التهاب یا ناهنجاری‌های پستی هستند.

بهترین سن برای پیوند ابرو و میکروبلیدینگ

در مقاله کاشت ابرو، توضیح دادیم که بهترین سن برای کاشت ابرو، در سنین بلوغ کامل، یعنی از 20 سالگی الی حدود 50 سالگی است. اما برای میکروبلیدینگ این محدودیت وجود ندارد. با این حال بهتر است تا رسیدن به سن قانونی برای انجام این درمان یعنی حداقل 18 الی 20 سال صبر کرد.

هزینه کاشت ابرو بیشتر است یا میکروبلیدینگ

در انتها بد نیست تا برای تصمیم‌گیری در مورد این که کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ، هزینه‌های آن را مقایسه کنیم. پیش از این اشاره کردم که کاشت ابرو نتایج دائمی‌تر و کاملا طبیعی دارد؛ در حالی که میکروبلیدینگ موقتی بوده و ممکن است نتایج آن به خوبی کاشت ابرو نباشند. به همین علت، باید هر چند وقت یک بار، تجدید گردند.

این تکرار میکروبلیدینگ را باید اصلی‌ترین دلیلی دانست که در نتیجه‌ی آن، برخی اعتقاد دارند که کاشت ابرو از میکروبلیدینگ بهتر است. زیرا هزینه‌ی میکروبلیدینگ با وجود کمتر بودن، پس از چندین جلسه با هزینه‌های کاشت ابرو برابری خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های کاشت ابرو، می‌توانید با کلینیک تماس بگیرید.

جمع بندی

در اینجا به انتهای این مقاله از وبلاگ کلینیک ره یا می‌رسیم. در این مطلب، سعی کردیم تا با مقایسه مزایا و معایب هر کدام از روش‌های ترمیم و پیوند ابروهای طبیعی و میکروبلیدینگ، به سوال شما در رابطه با این که کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ، پاسخ دهیم. این مقایسه را شما، خود می‌توایند به روش‌های دیگری مانند فیبروز یا مسائل دیگر نیز تعمیم دهید.

کلینیک ره یا به عنوان یک کلینیک تخصصی پوست و مو در حال حاضر تنها امکان ارائه‌ی خدمات پزشکی از قبیل کاشت ابرو را دارد. به همین دلیل در حال حاضر از ارائه خدمات میکروبلیدینگ به شما معذور هستیم. در صورتی که به اطلاعات کامل‌تری نیاز دارید، حتما با ما تماس بگیرید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *