کرم ابرو بعد از کاشت

نحوه مراقبت از ابروها با پماد بعد از کاشت ابرو

آیا تا به حال با شخصی که کاشت ابرو انجام داده است ملاقات کرده‌اید؟ شاید خود شما هم از کسانی باشید که برای ترمیم ابروهای خود به کلینیک ره یا مراجعه نموده‌اند. بنابراین احتمالا می‌دانید بسیاری از افرادی که کاشت ابرو انجام می‌دهند، از درمان‌ها و مراقبت‌های دارویی خاصی پس از آن استفاده می‌کنند. این درمان‌ها شامل مراقبت‌های ساده‌ی خانگی با استفاده از روغن‌های گیاهی، یا دارویی شامل استفاده از پمادها و لوسیپن‌های مختلف است.

خدمات کلینیک ره یا: کاشت ابرو با استفاده از بهترین مواد

چرا بعد از کاشت ابرو باید از پماد استفاده کنیم؟

اگر با فرایند ترمیم و کاشت ابرو به روش‌های مختلف آشنا باشید، می‌دانید که این فرآیند در واقع یک درمان تهاجمی است. در درمان‌های تهاجمی معمولا بدن نسبت به تغییرات اعمال شده واکنش نشان داده و سعی می‌کند با آن‌ها مقابله کند. از مهمترین عوارض کاشت ابرو باید به مواردی مانند دلمه بستن، پوسته پوسته شدن و خشکی و التهاب پوست صورت در آن ناحیه اشاره کرد.

به همین علت خیلی از داوطلبان این دسته از خدمات زیبایی پس از پروسیجر و فرآیند درمان، در دوره‌ی ریکاوری از پمادهای تقویتی ابرو استفاده می‌کنند. 

حال سوالی که ممکن است برای خیلی از شما عزیزان مطرح شود، اینست که بهتر است بعد از کاشت ابرو چه پمادی بزنیم؟ البته برخی سوالات اساسی‌تری دارند و مایلند بدانند تفاوت میان پماد با ژل، لوسیون و کرم پس از کاشت ابرو چیست؟ در این مقاله از وبلاگ سایت کلینیک ره یا قصد داریم تا در رابطه با این مواد با شما صحبت کنیم. در صورت وجود هرگونه سوال حتما آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. کارشناسان متخصص ما حتما در کوتاه‌ترین زمان با شما در ارتباط خواهند بود.

بیشتر بخوانید: افراد با ریزش مو سکه‌ای می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند یا نه؟

اقدامات و مراقبت های لازم بعد از کاشت ابرو چیست

اقدامات لازم برای دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو را می‌توان به دو دسته‌ی درمان‌های حمایتی دارویی و مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو غیردارویی تقسیم کرد. مهمترین اقداماتی که در این دوره مطرح هستند، شامل رعایت موازین بهداشتی مانند شست و شوی منظم ابروها، محدود کردن تماس با مواد شیمیایی مانند لوازم آرایشی یا رنگ کردن ابروها بعد از کاشت می‌باشند. البته رعایت نکات بهداشت در سبک زندگی مانند سوء مصرف دخانیات (سیگار و قلیان) و نوشیدنی‌های الکلی یا استراحت کافی (و به شکل مناسب) هستند.

معمولا این مراقبت‌ها به شما کمک خواهند کرد تا بدون مشکل خاصی از دوران نقاهت پس از کاشت ابرو عبور کنید. با این حال نباید از مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو دسته‌ی اول غافل شد؛ بنابراین حتما از پزشک خود در این رابطه مشورت‌های لازم را دریافت کنید. زیرا ممکن است تمامی داروها یا پمادهای مراقبت بعد از کاشت ابرو برای شما مناسب نباشند.

نکات مهم دارویی برای ریکاوری از بعد از کاشت ابرو

پیش از هر چیز بد نیست تا تفاوت پماد با لوسیون و کرم و تمایز اصلی آن با ژل کاشت ابرو را توضیح دهیم. به خصوص این که پمادها برای شستشوی ابرو در دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو، کمی مشکل‌ساز هستند. دلیل این امر به سادگی، تفاوت در میزان نسبت حلال‌های پایه آب و چربی در این اقلام بهداشتی است. از این نظر، پماد مخصوص کاشت ابرو بیشترین مقدار چربی را در فرمولاسیون خود داراست. پس از آن به ترتیب کرم کاشت ابرو، لوسیون و ژل قرار می‌یگرند.

 برای انتخاب بهترین گزینه برای استفاده در دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو، باید به این نکته توجه داشت که هر چقدر مقدار چربی بیشتر باشد، درمان برای رفع خشکی موثرتر خواهد بود. دلیل این امر را باید در جلوگیری این مواد از تبخیر آب از سطح پوست جستجو کرد.

با این حال باید به نکات خاصی هم برای استفاده صحیح و درست از پمادهای بعد از کاشت ابرو دقت کنید. مهمترین این نکات مربوط به رعایت نکات بهداشت عفونی و جلوگیری از عفونی شدن محل کاشت است. از این رو در هفته‌ی اول بعد از کاشت ابرو، به هیچ عنوان از پمادهای دارویی استفاده نکنید.

سعی کنید در اولین هفته‌های بعد از کاشت ابرو، از پمادهایی با درصد چربی کمتر بهره ببرید. دلیل مهم این امر، دشوار شدن شست و شوی ابروها بعد از کاشت است. همچنین پیش از مصرف هر گونه کرم، پماد یا سرم برای ابروهای خود بعد از کاشت، با پزشک معالج خود مشورت کنید.

بهترین پماد برای مراقبت از صورت پس از کاشت ابرو

پیش از هر چیز باید بگوییم، تشخیص بهترین پماد بعد از کاشت ابرو برای هر بیمار، بسته به جزئیات معاینه‌ی بالینی بوده و در این مورد باید نظر پزشک معالج را صائب دانست. بنابراین به هیچ عنوان به صورت سرخود و بر اساس مطالبی که به صورت کلی و با هدف ارائه و کسب اطلاعات در اینترنت منتشر می‌شوند، از مواد دارویی استفاده نکنید.

در حال حاضر پمادهای مختلفی در بازار برای التیام و کاهش عوارض کاشت ابرو وجود دارد. برخی از این پمادها آنتی باکتریال بوده و برخی دیگر، دارای ترکیب‌های حاوی آنتی بیوتیک می‌باشند. برخی دیگر نیز صرفا خواص ضدالتهاب دارند. معمولا بهترین گزینه برای استفاده روی ناحیه‌ی ملتهب، پمادهایی مانند ویتامین آ+د و وازلین هستند. البته این پمادها ممکن است در پوست‌هایی با منافذ باز، موجب ایجاد مشکلاتی از قبیل تشدید جوشها شوند.

پس از کاشت ابروها از چه پمادی استفاده کنیم؟

به همین دلیل، در برخی از موارد توصیه می‌شود به جای استفاده از پمادهای ضد التهاب بعد از کاشت ابرو، از ژل‌های ضد جوش پوستی مانند ژل کلیندامایسین یا ژل اکنومیس بهره برده شود. البته در این مورد ممکن است پزشک متخصص بنا به تشخیص خود پماد تتراسایکلین یا پماد کلیندامایسین را نیز تجویز کند.

پماد جنتامایسین نیز یکی دیگر از پمادهایی است که پزشکان برای کاهش التهابات بعد از کاشت ابرو، آن را تجویز می‌کنند. از دیگر پمادهایی که برای دوران پس از کاشت ابرو مفید هستند، می‌توان به پماد بسی‌تراسین و پماد هیدروکورتیزون نیز اشاره کرد. اما این پمادها برای چرا توسط پزشکان تجویز می‌شوند؟

درمان دلمه و پوسته پوسته شدن بعد از ترمیم ابرو با پماد

اگر به مقاله‌ی عوارض کاشت ابرو در همین وب سایت مراجعه کنید، ملاحظه می‌کنید که کاشت ابرو می‌تواند عوارض مزمن و خفیف گوناگونی را به همراه داشته باشد. البته این عوارض در بیشتر موارد قابل کنترل بوده و موجب مسأله‌ی خاصی نمی‌شوند. در اکثر موارد نیز با درمان‌های دارویی، مانند استفاده از پماد برای دلمه های بعد از کاشت ابرو قابل کنترل هستند.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو روی تتو امکان دارد؟

آیا عوارض پس از لیفت و کاشت ابرو قابل پیشگیری اند؟

عوارض محتمل ناشی از کاشت ابرو محدود به دلمه یا پوسته پوسته شدن ناحیه دریافت کننده نیست. با این حال با رعایت نکات مهم در این رابطه می‌توان از وخامت این عوارض کاست یا آن‌ها را به کلی بی‌اثر کرد. این اقدامات محدود به استفاده از سرم یا پمادهای مراقبت بعد از کاشت ابرو نیست و می‌تواند موارد متعددی را دربرگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید به مقاله ی مراقبت های بعد از کاشت ابرو مراجعه کنید.

پمادهای تقویت ابرو قابل دسترسی در بازار

با وجود یکی از مشکلات بزرگی که شهروندان ایرانی در سال‌های اخیر با آن مواجه بوده‌اند، کمبود مواد دارویی یا نایاب شدن برخی از این اقلام است. این مشکلات نتیجه‌ی تحریم‌های مواد اولیه یا عدم اختصاص ارز به واردات این گونه مواد بوده و کار خاصی در مورد آن نمی‌توان کرد. به همین دلیل ممکن است در برخی از موارد، نتوان بهترین پماد برای استفاده بعد از کاشت ابرو را در بازار یافت.

با این حال، همیشه می‌توانیم گزینه‌های جایگزینی را در نظر داشته باشم. از مطرح‌ترین برندهای موجود در بازار باید به برندهای لامینین و سریتا اشاره کرد. البته برندهای مطرح و باکیفیت ایرانی دیگری هم در بازار وجود دارند که می‌توانند به عنوان گزینه‌ای مطلوب مورد استفاده قرار گیرند.

نحوه درست استفاده از پماد بعد از کاشت ابرو

معمولا پمادهایی که برای دوران پس از کاشت ابرو تجویز می‌شوند، باید پس از سه هفته از آخرین جلسه مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای کسب بهترین نتیجه از این داروها، باید روزانه مصرف شده و حداقل تا چندین ماه به استفاده از آن‌ها ادامه داد.

در اینجا باید متذکر شد که هر پماد، نحوه‌ی استفاده خاص خود را دارد که بر اساس تجویز پزشک و دستورالعمل‌های چاپ شده روی دارو، تعیین می‌شود. با این حال، معمولا برای استفاده از پمادها، باید ابتدا ناحیه‌ی هدف را با ملایمت، به کمک آب و صابون مناسب بشویید. سپس، با پارچه‌ی نخی لطیف کاملا خشک کرده و مقادیر مناسب پماد را روی پوست قرار داده، ماساژ دهید.

توجه داشته باشید که قرارگیری برخی پمادها روی پوست با محدودیت زمانی روبرو بوده و باید پس از مدتی، مجددا ناحیه کاملا شسته و تمیز شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله نحوه شستشوی ابرو بعد از کاشت مراجعه کنید.

مراقبت از ابرو کاشته شده با کرم

کاربرد کرم در دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو چیست؟

ممکن است برخی پزشکان برای بیماران خود تشخیص دهند که استفاده از پماد تقویتی یا دارویی برای آن‌ها به صلاح نیست. معمولا دلیل این موضوع، چربی پوست آن‌ها و استعداد به وجود آمدن جوش است. این جوش‌ها علاوه بر ملتهب کردن پوست، ممکن است موجب ایجاد زمینه ی عفونت نیز بشوند.

به همین دلیل در این موارد از کرم تقویت بعد از کاشت ابرو استفاده می‌شود. کرم‌ها از نظر تنوع، گستره‌ی وسیع‌تری را شامل می‌شوند و بسیاری از برندهای مشهور دارویی، کرم‌های باکیفیتی را برای این منظور به بازار عرضه کرده‌اند.

تاثیر لوسیون بر پوست صورت بعد از کاشت ابرو

البته در برخی موارد ممکن است پزشکان به جای کرم یا پماد، استفاده از لوسیون‌ها یا سرم‌های تقویتی ابرو بعد از کاشت را تجویز نمایند. دلیل این امر، معمولا وجود زمینه عفونت در ناحیه ی دریافت‌کنند‌ی مو است. لوسیون‌ها و سرم‌ها در فرمولاسیون خود معمولا از درصد قابل توجهی ترکیبات بر پایه آب سود می‌برند. این امر، موجب سهولت شستشوی ابروها بعد از استفاده از آن‌ها می‌گردد. تفاوت سرم و لوسیون در غلظت ماده دارویی آن‌ها است.

ژل کاشت ابرو چیست؟

ژل‌های دارویی، اولویت اول در پوست‌هایی است که از جوش های بعد از کاشت ابرو رنج می برند. ژل های تقویتی بعد از کاشت ابرو نه تنها از کمترین ترکیبات پایه چربی در خود بهره می‌برند، بلکه می‌توانند در درمان این گونه عوارض به شدت مفید واقع گردند.

آیا روغن های طبیعی گیاهی می‌توانند به جای پماد کاشت ابرو استفاده شوند؟

همان طور که خود شما احتمالا به خوبی می‌دانید، در سال‌های اخیر استفاده از داروهای گیاهی مانند روغن های گیاهی به شدت باب شده است. این موضوع به مراقبت های بعد از کاشت ابرو نیز تسری پیدا کرده و موجب شده تا بسیاری بپرسند بعد کاشت ابرو چه روغنی استفاده کنیم .

پیش از هر چیز باید گفت که کاربرد این دو ماده جهت تقویت ابروها بعد از کاشت با یکدیگر متفاوت هستند. روغن‌ها معمولا با اهداف تقویتی و پمادها با اهداف دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین در صورتی که کاشت ابرو انجام داده‌اید و یا می‌خواهید از هر کدام از این مواد استفاده کنید، حتما از نظر اختلالات دارویی یا موارد مشابه با پزشک معالج خود، مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: اصلاح ابرو بعد از کاشت

جمع بندی

استفاده از پماد بعد از کاشت ابرو را باید از کاراترین مراقبت‌های بعد از کاشت مو و ابرو برشمرد. با این حال، برای بسیاری این سوال وجود دارد که بعد از کاشت ابرو چه پمادی بزنیم؟ در واقع، انواع مختلفی از پمادها، لوسیون‌ها و ژل‌های بعد از کاشت ابرو در بازار وجود دارد. بسیاری از آن‌ها هم بدون نسخه‌ی پزشک، قابل ارائه در داروخانه‌ها هستند.

با این حال در صورتی که کاشت ابرو انجام داده‌اید، باید هرگونه دارویی را با مشاوره‌ی پزشک معالج خود انجام دهید. چرا که بسیاری از پمادهایی که ما در این مقاله معرفی کردیم، دارای استفاده‌های گوناگون بوده و ممکن است برای شرایط خاص شما، مناسب نباشند. معمولا هدف پزشکان از تجویز پماد یا سایر مرهم‌های کاربردی، جلوگیری از عفونت در نواحی دریافت کننده‌ی فولیکول‌ها و گرفت‌های ابرو است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در کلینیک ره یا تماس بگیرید. همچنین در صورتی که سوال خاصی برای شما همچنان مطرح است، لطفا آن را در کامنت‌ها برای ما در میان گذاشته تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود. کلینیک ره یا، یکی از بهترین کلینیک‌های کاشت ابرو و زیبایی در شمال تهران و منطقه فرشته است. پس در صورتی که قصد انجام کاشت ابرو را دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *