روابط زناشویی بعد از کاشت مو

روابط زناشویی بعد از کاشت مو

روابط زناشویی بعد از کاشت مو یکی از مواردی است که پزشکان در مورد آن به مراجعان متأهل خود درباره‌ی آن هشدار می‌دهند. اگر مقاله کاشت مو ما را در همین وب سایت مطالعه کرده باشید، حتما می‌دانید که در دوران پس از پیوند فولیکول‌ها به پوست سر، فرد باید مواردی را رعایت کند. این موارد برای مراقبت‌های بعد از کاشت مو اهمیت زیادی دارند. یکی از این مراقبت‌ها عدم وارد آوردن فشار به خود یا پوست سر است.

کلینیک ره یا: کاشت مو با تخفیف ویژه

البته ممکن است به برخی دلایل، مراجعان درباره وضعیت زندگی زناشویی خود و یا روابط شخصی‌شان با پزشک صحبت نکنند. ضمن توصیه اکید راجع به درمیان گذاشتن تمام سوالات و ابهامات خود با پزشک، ما ر این مقاله از بلاگ کلینیک ره یا تصمیم گرفتیم تا در مورد روابط زناشویی بعد از کاشت مو به شما عزیزان توضیحاتی را ارائه کنیم.

امید است تا با مطالعه‌ی این مطلب، بتوانید به پاسخ سوالات خود در مورد دلیل منع روابط جنسی در دوران نقاهت پس از کاشت مو برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن‌های اعلام شده در وب سایت تماس گرفته و یا در قسمت نظرات، سوالات خود را مطرح کنید. ما سوالات شما را با پزشکان متخصص کلینیک ره یا در میان گذاشته و به سرعت نظرات ایشان را به نظر شما خواهیم رسانید.

بیشتر بخوانید: کاشت مو به روش SUT

رابطه جنسی و زناشویی بعد از عمل از کاشت مو

کاشت مو یکی از درمان‌های بسیار رایج در دوران معاصر برای درمان طاسی و ریزش مو است. بسیاری از خانم‌ها و آقایان ممکن است در طول دوران بزرگسالی خود دچار ریزش مو شوند. همچنین افرادی که یک مرتبه کاشت مو انجام داده‌اند، باید بعد از 10 تا 15 سال، مجدد برای ترمیم موهای خود اقدام صورت دهند. بدیهی‌ست که روابط جنسی و زناشویی جزئی تفکیک‌ناپذیر از زندگی افراد بزرگسال می‌باشد. اما نظر پزشکان راجع به این موضوع چیست؟

چیزی که در مورد روابط زناشویی بعد از کاشت مو مشهود است، چالش برانگیز بودن آن برای داوطلبان کاشت مو می‌باشد. چرا که نیازهای فیزیولوژیک انسان امری طبیعی بوده و نمی‌توان در مورد آن به کسی خرده گرفت. البته افراد مختلف، از متابولیسم و مشخصات زیستی مختلفی برخوردارند و به همین دلیل نمی‌توان تمامی افراد را به یک شکل توصیف کرد.

در مورد تأثیر روابط جنسی بعد از کاشت مو میان متخصصان اختلافاتی نیز وجود دارد. برخی اعتقاد دارند که در صورت رعایت مواردی، روابط زناشویی بعد از کاشت مو مشکلی را ایجاد نخواهد کرد و نباید داوطلبان را از این نظر تحت فشار گذاشت. با این حال به دلایلی، برخی دیگر به افرادی که موی خود را کاشته‌اند توصیه می‌کنند تا از روابط زناشویی تا دو هفته بعد از کاشت مو خودداری کنند.

دلیل منع روابط زناشویی بعد از کاشت مو

معمولا اصلی‌ترین دلایلی که پزشکان مخالف با مقاربت جنسی در دوران نقاهت خود بیان می‌کنند، شامل این موارد است:

کاشت مو نوعی عمل جراحی است.

در کلیه‌ی اعمال جراحی، پزشکان تمایل دارند تا بیمار با حداکثر توان و بنیه‌ی در دسترس خود برای عمل آماده شود. اگر دیگر مقالات مرتبط با اعمال زیبایی شبه‌جراحی یا جراحی همین وب سایت را مطالعه کنید متوجه می‌شوید که در اکثر آن‌ها اشتراکاتی وجود دارد. از مهم‌ترین وجوه این اشتراکات، توصیه‌هایی است که به داوطلبان قبل و بعد از عمل ارائه می‌شود.

در این توصیه‌ها از بیماران خواسته می‌شود تا سبک زندگی خود را اصلاح کنند؛ تغذیه مناسب و سالمی داشته باشند و از انجام فعالیت‌های سنگین قبل و خصوصا بعد از عمل پرهیز نمایند.

نوسان فشار خون و فشار به فولیکول‌های کاشته شده

همان طور که می‌دانید، در کاشت مو ما با برداشت گرفت‌هایی و پیوند فولیکول‌های موجود در آن، نسبت به ترمیم موها اقدام می‌کنیم. در برخی از روش‌ها مانند پانچ یا روش کاشت نواری، زخم‌هایی را نیز در پوست سر ایجاد می‌کنیم. برای این که دوره‌ی نقاهت در این زخم‌ها به سرعت طی شود، باید از فشار وارد کردن به آن‌ها خودداری کرد. نوسان در فشار خون می‌تواند باعث سرباز کردن این زخم‌ها یا جابه‌جایی در موقعیت فولیکول‌ها شود.

تغذیه موهای کاشته‌شده

اگر با روش‌های غیرتهاجمی ترمیم مو آشنا باشید، می‌دانید که هسته‌ی اصلی و فلسفه‌ی آن‌ها، تغذیه مو با موارد مغذی است. به همین دلیل گاهی در کنار کاشت مو، از درمان‌های حمایتی مانند مزوتراپی یا prp هم استفاده می‌شود. با این حال روابط زناشویی بعد از کاشت مو و ارگاسم می‌توانند تا حد زیادی از منابع مفید موجود در خون را کاهش داده و موجب اختلال در تغذیه‌ی فولیکول‌های کاشته شده شوند.

تحت فشار یا ضربه قرار دادن پوست سر

اگر بخش مربوط به مراقبت‌های بعد از کاشت مو را مطالعه کرده باشید، می‌دانید که حتی نحوه درست خوابیدن بعد از کاشت مو هم دستورالعمل‌های خاصی دارد که باید به آن‌ها دقت شود. دلیل این نوع مراقبت‌ها، اجتناب از جابه‌جایی فولیکول‌های کاشته شده است. همچنین در صورتی که که هر دو ناحیه‌های اهدای مو و دریافت‌کننده حین مقاربت ضربه‌ای ببینند، ممکن است موجب آسیب یا از بین رفتن پیوندهای موجود در پوست سر شود.

تعریق بدن

این مورد نیز از مهمترین دلایلی است که از بیماران خواسته می‌شود تا از رابطه جنسی بعد از کاشت مو خودداری کنند. در دروه نقاهت بعد از پیوند موها، به دلیل التیام نیافتن موهای کاشته شده، پوست سر از نظر ورود عوامل عفونی و بیماری‌زا در آسیب‌پذیرترین حالت ممکن قرار دارد. به همین دلیل قطرات ترشح شده از پوست سر ممکن است موجب بروز عفونت در این نواحی شوند.

بیشتر بخوانید: کاشت و ترمیم مو به روش HRT

چند روز بعد از کاشت مو میتوان رابطه داشت

این موضوع بیشتر بستگی به روش کاشت موی استفاده شده دارد. با این حال معمولا پس از سه روز از عمل جراحی، دوره استراحت مطلق پایان می‌یابد. همچنین پس از یک هفته، می‌توانید به روال عادی روزمره خود بازگردید. با این حال، توصیه شده برای انجام فعالیت‌های سنگین بدنی مانند ورزش یا از سرگیری روابط خود، از 10 روز تا دو هفته پس از کاشت مو صبر کنید.

توصیه های لازم روابط زناشویی بعد از کاشت مو

البته باید گفت که تمامی پزشکان به طور مطلق با رفتارهای جنسی پس از کاشت مو مخالف نیستند؛ بلکه اعتقاد دارند با رعایت نکات لازم و به صورت کنترل شده، می‌توان روابط زناشویی بعد از کاشت مو را ادامه داد. این موضوع بع خصوص از آن جهت از دید این متخصصان اهمیت دارد که برای بسیاری، روابط زناشویی راهی برای تخلیه استرس و انرژی‌های منفی روانی به شمار می‌رود.

پوزیشن مناسب رابطه دوره نقاهت کاشت مو

به همین دلیل شما می‌توانید در صورت موافقت پزشک معالج خود، در دوران نقاهت بعد از عمل پیوند موهای طبیعی، روابط جنسی خود را داشته باشید. برای این منظور باید با شرایط حال حاضر خود مدارا کرده و از شدت عمل بپرهیزید. علاوه بر آن باید از گذاشتن سر خود روی زمین، خم شدن یا هرگونه پوزیشنی که فشار خون در ناحیه سر را افزایش می‌دهد خودداری کنید.

خود ارضایی بعد از کاشت مو

البته یکی دیگر از راه‌های تخلیه انرژی جنسی، خودارضایی به صورت کنترل شده است. با وجود بحث‌برانگیز بودن این امر میان متخصصین، به صورت موقت می‌توان از آن برای طی کردن این دوره استفاده کرد.

توصیه هایی جهت کنترل امیال جنسی

علاوه بر راه فوق، می‌توانید با رعایت دستورالعمل‌هایی، میل جنسی خود را در دوران بعد از کاشت، کنترل کنید. این دستورات شامل مطالعه مفید، کنترل تغذیه و یا محتوای مورد استفاده است. معمولا توصیه شده تا:

  • از خوردن فلفل قرمز، گوشت قرمز، پیاز، خرما و غذاهای چرب چشم پوشی کنید.
  • دمنوش‌های آرامش‌بخش مانند به‌لیمو انتخاب خوبی به شمار می‌روند.

در اینجا به انتهای این مقاله از وبلاگ سایت کلینیک ره یا می‌رسیم. امیدواریم که با مطالعه‌ی این مطلب، بتوانید به جواب سوالات خود رسیده و دوران نقاهت خود را به بهترین وجه سپری کنید. در صورت هرگونه سوال یا ابهام، از شما دعوت می‌کنیم تا آن را در قسمت سوالات مطرح نمایید.

بیشتر بخوانید: کاشت مو با روش سلول های بنیادی

سوالات متداول

چرا رابطه جنسی زناشویی بعد از کاشت مو ممنوع است؟

رابطه جنسی در دوران بعد از کاشت مو می‌توانید موجب آسیب به گرفت‌های برداشته شده یا فولیکول‌های کاشته شده در پوست سر شود.

چند روز بعد از کاشت مو میتوان رابطه داشت؟

برای از سرگیری روابط زناشویی خود باید حداقل تا 10 روز الی دو هفته صبر نمایید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *