بهترین زمان کاشت مو

بهترین سن کاشت مو چه زمانی است ؟

بهترین سن کاشت مو یکی از مواردی است که برای داوطلبان این درمان بسیار دارای اهمیت است. با کاشت مو در بهترین سن، می‌توانید از دستیابی به بهترین نتایج در آن مطمئن شوید. البته عوامل متعددی را باید در تعیین بهترین سن کاشت مو دخیل دانست. همچنین منابع گوناگون، سنین مختلفی را به عنوان بهترین سن برای کاشت مو عنوان می‌کنند. مثلا، بیشتر منابع، هجده سال را به عنوان سن مناسب کاشت مو معرفی کرده‌اند.

کلینیک ره یا: کاشت مو با بهترین کیفیت

با این حال، اکثر متخصصان و پزشکان مطرح در زمینه ترمیم مو، تمایل دارند که در سنین جوانی تا حد امکان از انجام عمل جراحی پیوند مو اجتناب کنند. این موضوع دلایل مختلفی دارد که در ادامه مقاله، به اختصار در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اهم این دلایل را باید در مواردی اعم از:

  • تشخیص دلیل اصلی ریزش مو
  • تضعیف ذخیره بانک مو
  • مشخص نبودن گستره‌ی ریزش موها

و موارد دیگری، خلاصه کرد. همچنین در مورد هر کدام از عوامل ریزش مو باید رویکرد متفاوتی را در نظر گرفت. اگر قصد کاشت مو دارید ی می‌خواهید بدانید بهترین سن کاشت مو چیست، با این مقاله از کلینیک ره یا همراه باشید.

بیشتر بخوانید: کاشت مو به روش میکروگرافت

بهترین سن کاشت مو چیست؟

گفتیم که ریزش مو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. علاوه بر سوانح، اثر عوامل محیطی مانند استرس، سبک زندگی ناسالم و یا دلایل ارثی، دلایل هورمونی نیز در ریزش مو می‌توانند مؤثر باشند. از جمله مهمترین هورمون‌هایی که موجب ریزش مو در مردان و زنان می‌شود، هورمون دی هیدرو تستوسترون یا DHT قابل اشاره است. علاوه بر این، موضوع تفاوت در الگوهای ریزش مو مردانه و زنانه نیز مطرح است.

در مورد مهمترین دلایل ریزش مو در آقایان، سندرم ریزش موی ژنتیکی موسوم به آلوپسی آندروژنی مطرح‌ترین است. این سندروم که به نام ریزش مو با الگوی مردانه هم معروف است، به شدت در میان مردان در سراسر جهان رایج می‌باشد. در این الگوی ریزش مو، موها از قسمت پیشانی و وسط سر شروع به ریزش می کنند. این ریزش در سنین 20 تا 30 سالگی خود را نشان خواهد داد.

همچنین خانم‌ها هم ممکن است در سنین بالای 40 سال با نازک شدن و ریختن موهای فرق سر خود رو به رو گردند. تفاوت در الگوی ریزش موی مردانه و زنانه از مهمترین عواملی است که موجب می‌شود بهترین سن کاشت مو زنان و مردان متفاوت باشد. هرچند تمام نشانه‌های فوق، سیگنال‌هایی هستند که می‌گویند به بهترین سن کاشت مو نزدیک می‌شوید و باید کم کم باید خود را برای ترمیم مو آماده کنید.

چه زمانی مو بکاریم ؟

دلیل انتخاب محدوده سنی کاشت مو چیست؟

گفتیم که معمولا پزشکان سعی دارند تا پیش از تجویز کاشت مو، راه‌های دیگری مانند مزوتراپی مو یا پی آر پی را امتحان کنند. همچنین ممکن است به دلایلی اصولا امکان کاشت مو وجود نداشته باشد. (به مقاله چه کسانی نمی‌توانند کاشت مو انجام دهند مراجعه کنید.) با این حال، مهمترین دلایل محدود کردن سن کاشت مو را باید به این شکل صورت‌بندی کرد.

بیشتر بخوانید: کاشت مو به روش BHT

ریزش موی زودهنگام معمولاً به طاسی‌های وسیع ختم می‌شود

همان طور که می‌دانید، ریزش مو در افراد مختلف تفاوت‌های جزئی متفاوتی دارد. یا این حال بررسی‌های نشان داده که ریزش موی زودهنگام معمولاً به طاسی‌های وسیع ختم می‌شود. به همین علت از داوطلبان خواسته می‌شود که برای کاشت مو تا سن مناسب که بهترین سن کاشت مو است، صبر کنند.

حفاظت از ذخیره بانک مو

اگر مقاله کاشت مو همین وب سایت را مطالعه کرده باشید، می‌دانید که برای کاشت مو به روش‌های گوناگون، می‌توان از نقاط مختلفی از بدن، فولیکول قرض گرفت. با این حال، بهترین ذخیره بانک موی هر فرد، موهای پشت گوش و پشت سر وی است. بدیهی است که این بانک‌ها اتمام‌ناپذیر نبوده و با هر بار گرفت‌برداری از آن‌ها، فولیکول‌های کمتری در آن باقی خواهند ماند.

از آن‌جایی که موهای کاشته شده باید پس از مدتی مجددا ترمیم شوند، گفته شده که بهتر است تا جای ممکن از استفاده از آن‌ها خست به خرج داده شود. به همین علت، سعی می‌کنیم که پیوند مو را انتخاب آخر خود قرار دهیم.

ناپایداری فولیکول‌های کاشته شده و نتایج ضعیف

در برخی از موارد گزارش شده است که فولیکول‌های پیوند داده شده در سنین پایین، ناپایدار بوده و نیاز به ترمیم آن‌ها وجود داشته است. در واقع کاشت مو در سنین پایین باعث بالا رفتن ریسک شکست در کاشت مو می‌شود. همچنین کاشت‌های پی در پی مو، خصوصا از بانک‌های مختلف ممکن است موجب ایجاد ظاهری غیرطبیعی و نامناسب برای داوطلبان شود.

بهترین سن برای کاندید مناسب برای پیوند مو

باید گفت که بهترین سن کاشت مو در میان متخصصان و منابع علمی یکی از بحث‌های مناقشه‌برانگیز می‌باشد. خیلی از کلینیک‌ها محدودیت سنی 18 سال را به موجب رسیدن به سن قانونی مد نظر قرار می‌دهند. همچنین برخی از متخصصان ترجیح می‌دهند که بهترین سن کاشت مو برای هر بیمار را با بررسی وضعیت کنونی وی تعیین نمایند.

بهترین سن مناسب کاشت مو آقایان

علاوه بر موضوع فوق، مسأله تفاوت الگوهای ریزش مردانه و زنانه نیز به شدت می‌تواند تعیین کننده باشد. در آقایان گفته می‌شود که بهترین سن کاشت مو سنین پس از 25 سال، به خصوص 30 سالگی به بعد است. همچنین کاشت مو در سال‌های بعد از 50 سالگی با چالش‌هایی رو به روست. البته این محدودیت‌ها چندان برای بانوان اهمیتی ندارد، چرا که در سنین قبل از ۳۰ سالگی به ندرت با ریزش موی زنان برخورد می‌کنیم.

در اینجا به انتهای این مقاله از مجله سایت کلینیک ره یا می رسیم. امیدواریم که با مطالعه‌ی این مقاله به پاسخ سوال خود در مورد بهترین سن کاشت مو رسیده باشید. آیا همچنان سوالی برای شما باقی مانده است؟ لطفا آن را در قسمت نظرات برای ما بنویسید. برای کسب اطلاعات می‌توانید با شماره‌های اعلام شده در وب سایت، تماس بگیرید.

چگونه از ریزش مو در سنین پایین جلوگیری کنیم

معمولا ریزش مو ارثی، روندی توقف‌ناپذیر است. با این حال برخی از افراد با سن پایین هم ممکن است دچار ریزش مو شوند. در صورتی که ریزش موی آن‌ها ناشی از دلایل مثل بیماری‌های زمینه‌ای نباشد، معمولا به علت عدم نگهداری صحیح از مو است.

بیشتر بخوانید: چه کسانی نمی توانند کاشت مو انجام دهند

از کجا بفهمیم ریزش مو هورمونی است

برای ریزش مو دلایل گوناگونی ممکن است دخیل باشند. با این حال در صورتی که ریزش از الگوهای رایج ریزش مو پیروی کند، می‌توانیم حدس بزنیم که دلیل آن، دلایل هورمونی و ارثی است.

ریزش مو از چه کسانی به ارث میرسد

از آن جایی که مهمترین عمل در ریزش موها، هورمون‌های دسته آندروژن است، گفته می‌شود که الگوی ریزش مو از سوی مادر به ارث می‌رسد. هورمون فوق یکی از هورمون‌هایی است که ژن‌های موجود در کروموزوم X موجب دستور تولید آن‌ها می‌شوند.

ریزش مو در چه سنی قطع می شود

این موضوع در میان مردان و زنان متفاوت است. در حالی که نشانه‌های ریزش موی مردان در سنین ۲۰ تا 30 سالگی هویدا می‌شود، ریزش مو زنان در سنین بیش از ۴۰ سال مشاهده گردیده است. با این حال باید گفت که ریزش مو پس از شروع یک روند دائمی بوده و هیچگاه متوقف نخواهد شد.

آیا کاشت مو محدودیت سنی دارد؟

در واقع، محدودیتی عملی برای کاشت مو در سنین مختلف وجود ندارد. با این حال، برای کاشت مو بهتر است در سنین ۲۵ تا ۵۰ سال اقدام نمود. در این سنین، علاوه بر مشخص شدن نسبی الگوی ریزش مو، فولیکول‌های اهدا کننده‌ی گرفت در بهترین شرایط خود به سر می‌برند. البته برخی منابع این دوره را 30 تا 59 سالگی عنوان کرده‌اند.

چرا نباید در سنین قبل از 30 سالگی مو کاشت؟

در سنین قبل از 30 سال، هنوز مشخص نیست که ریزش موها چه گستره‌ای را شامل می‌شود و یا از چه الگویی پیروی می‌کند. به همین دلیل گفته می‌شود بهتر است تا پیش از پایان یافتن دوره‌ی ریزش مو، از کاشتن موها اجتناب شود.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *