مدت ماندگاری کاشت مو | کاشت مو چقدر دوام دارد ؟

مدت ماندگاری کاشت مو از بزرگترین نقاط مبهمی است که در زمینه کاشت و ترمیم مو میان مردم وجود دارد. در واقع، بسیاری از داوطلبان کاملا نمی‌دانند که کاشت مو چقدر دوام دارد. به همین دلیل ما در کلینیک ره یا تصمیم گرفتیم تا در مطلبی کوتاه، به بررسی و بیان نکاتی در این رابطه بپردازیم.

کسب اطلاع از مدت ماندگاری کاشت مو می‌تواند به مردم کمک کند تا بر تردیدهای خود فائق آمده و در صورت نیاز به کاشت مو، به کلینیک‌های معتبر کاشت مو مراجعه کنند. برای بررسی هر چه بهتر موضوع، ابتدا توضیحاتی را در مورد چیستی کاشت مو ارائه و در ادامه خواهیم گفت کاشت مو چقدر دوام دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله کاشت مو مراجعه و یا با کلینیک ره یا تماس بگیرید.

کلینیک ره یا: کاشت مو با تخفیف

آیا کاشت مو دائمی است

اگر بخواهیم به این سوال پاسخی روشن بدهیم باید ابتدا چند نکته را روشن کنیم. همان طور که احتمالا می‌دانید، در آقایان و خانم‌ها، الگوی ریزش متفاوت است. به همین دلیل، کاشت مو در این دو جنس هم با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد. به عنوان توضیح بیشتر بد نیست بدانید، طاسی سر آقایان معمولا از ناحیه پیشانی و ریزش موی خانم‌ها از فرق سر شروع می‌شود.

بیشتر بخوانید: کاشت مو به روش SUT

با این حال، تمام موهای فرد به یکباره دچار ریزش نمی‌گردند. بلکه این روند کمک کم و با نازک شدن تارهای مو و کاهش تراکم آغاز می‌شود. به همین دلیل، در کاشت مو، ما در اولین مراحل تنها سعی می‌کنیم تا این تراکم از دست رفته را جبران کنیم. این درمان و مدت ماندگاری کاشت مو البته موقتی بوده و پس از ده الی پانزده سال، بیمار باید برای تجدید درمان به کلینیک کاشت مو مراجعه مجدد کند.

مدت ماندگاری کاشت مو چقدر است

با این حال اگر گمان می‌کنید پاسخ سوال کاشت مو چقدر دوام دارد عدد ۱۰-۱۵ است باید به شما بگوییم در مدت ماندگاری کاشت مو دچار سوءتفاهم شده‌اید. در واقع، موهای کاشته شده در پوست سر دائمی هستند! دلیل این امر را باید در ماهیت فولیکول‌های مورد استفاده در پیوند گرافت‌ها دانست. فولیکول‌هایی که در کاشت مو مورد استفاده ما قرار می‌گیرند، از نواحی‌ خاصی برداشته می‌شوند که در برابر ریزش مقاوم هستند.

به همین دلیل وقتی ما از مدت ماندگاری کاشت مو صحبت می‌کنیم، منظورمان مدت زمانی است که برای کاشت مجدد مو مراجعه نمود.

کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟

حال شاید این سوال مطرح شود که دلیل مقاوم بودن موهای کاشته شده جدید در برابر ریزش چیست. شاید بدانید و یا در مقاله کاشت مو همین وب سایت خوانده باشید، که ریزش مو در تمامی انسان‌ها امری عادی و پیش‌بینی پذیر است. دلیل این امر هورمون‌های خاصی موسوم به dht است. با این حال این هورمون نمی‌توان موجب ریزش برخی نواحی شود. (از کجا بفهمیم ریزش مو هورمونی است)

به همین دلیل برای ترمیم و پیوند مو، از موهای ناحیه گیجگاهی و پشت سر برای کاشت استفاده می‌شود. برای این کار، ابتدا با روش‌های گوناگونی فولیکول‌ها از ناحیه هدف استخراج شده و با پشت سر گذاشتن مراحلی، در ناحیه هدف کاشته خواهند شد.

بیشتر بخوانید: کاشت و ترمیم مو به روش HRT

ماندگاری کاشت مو

علائم کاشت مو ناموفق

برای این که کاشت مو انجام شده دارای ماندگاری مناسب باشد، باید فولیمول‌های ایمپلنت شده در ناحیه کاشت سازگار باشند. این نرخ سازگاری بنا به متابولیسم خاص هر شخصی متفاوت است. به همین دلیل باید در هر داوطلب به صورت جداگانه نسبت به بررسی این مورد دست یازید. با این حال به صورت عادی میان پزشکان متخصص پوست و مو، معیارهای خاصی برای ارزیابی موفقیت کاشت مو وجود دارد.

مهمترین عوارض شامل این نشانگان می‌شوند:

  • نکروز
  • خونریزی دامنه‌دار
  • عفونت
  • درد شدید
  • فولیکولیت

به طور مثال، در صورت ادامه نیافتن خونریزی یا مشاهده عوارض ناشی از نکروز، اکثر پزشکان کاشت مو را موفقیت‌آمیز قلمداد خواهند نمود. در روش‌های عادی کاشت مو، انتظار می‌رود تا ۹۰ و اندی درصد از فولیکول‌های ایمپلنت شده بتوانند زنده بمانند. گفتنی است که برخی عوارض پس از کاشت مو مانند سندروم جوجه اردک زشت یا ریزش شدید مو، در ماه‌های اولیه پس از پیوند مو امری طبیعی است.

اصطلاح جوجه اردک زشت برای توصیف ظاهر پوست سر در روزهای اولیه پس از کاشت مو استفاده می‌شود. پوست سر ، در این دوران از ظاهری نامطلوب رنج می‌برد که طبیعی نیز هست. هر چند با گذشت مدت زمان لازم و کافی برای استراحت موهای کاشته شده، این حالات برطرف شده و می‌توانید نتایج نهایی کار را ملاحظه کنید.

دوام موهای کاشته شده در روش‌های گوناگون

یکی دیگر از نکات مهم در مدت ماندگاری کاشت مو و دوام موهای کاشته شده، روش مورد انتخاب برای پیوند مو است. به عنوان مثال، در روش HRT یا ایمپلنت موهای مصنوعی متوسط دوام کاشت مو ممکن است تا یک الی دو سال بیشتر نباشد.

در دیگر روش‌های کاشت مو، دوام موهای کاشته شده بیشتر وابسته به عواملی دیگر جز روش مورد استفاده است. مثلا کیفیت کار جراح و تجهیزات بیشترین تأثیر را در دوام کاشت مو دارد. دلیل این امر بیش از هر چیز، در بلوغ و پیشرفت بیش از پیش روش‌های کاشت اعما FIT، FUT، و دیگر روشهای جراحی است. به همین دلیل امروزه دیگر کمتر شاهد مواردی مانند عارضه موی عروسکی هستیم.

شوک ریزش مو چیست؟

افلوویوم یا شوک ریزش مو یکی از عوارض رایج پس از کاشت مو به شمار می‌رود. در همین مقاله و در مقالات دیگر به این نکته اشاره کرده‌ایم که در دوره‌ی موسوم به استراحت [پوست سر] پس از کاشت مو، موهای پیوند زده شده دچار ریزش مقطعی و شدیدی می‌شوند.

بنابراین اگر دچار این عارضه شدید، نیازی به نگرانی بی‌مورد نیست. زیرا کاملا طبیعی بوده و پس از مدتی موضوع برطرف خواهد گردید. در این حالت ریشه‌های مو همچنان در جای خود باقی هستند و پس از مدتی، مجددا شروع به رویش خواهند نمود.

جمع بندی

کاشت مو یکی از محبوب‌ترین درمان‌ها و خدمات زیبایی است که توسط بسیاری از بهترین کلینیکهای زیبایی در ایران وجهان ارائه می‌گردد. کلینیک ره یا نیز به نوبه خود آمادگی این را دارد که به همکاری بهترین پزشکان بین‌المللی متخصص، نسبت به ارائه خدمات ترمیم و پیوند مو اقدام نماید. با این حال، ممکن است بسیاری از داوطلبان کنجکاو باشند که در صورت صرف هزینه و وقت، برای آن‌ها کاشت مو چقدر دوام دارد

در پاسخ باید گفت که دوام و مدت ماندگاری کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. هرچند با رعایت نکاتی می‌توان از بروز سمپتوم‌ها و عوارض کاشت مو ناموفق جلوگیری نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله بالا را به دقت مطالعه کنید. همچنین در صورت بی‌پاسخ ماندن سوالات شما با مطالعه این مقاله، کافیست تا سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

همکاران ما در کلینیک ره یا به سرعت و به شما پاسخ مناسب و مفید را ارائه خواهند کرد. کلینیک زیبایی و کاشت مو ره یا یکی از بهترین کلینیک‌های زیبایی در سطح شمال شهر تهران و منطقه فرشته است.

بیشتر بخوانید: کاشت مو با روش سلول های بنیادی

معمولا کاشت مو چقدر دوام دارد

به صورت متوسط انتظار می‌رود تا نتایج کاشت مو حدود ۱۰ سال یا بیشتر ماندگاری داشته باشند. با این حال، موهای از دست رفته در طی این مدت، موهای طبیعی قدیمی بوده و موهای پیوند زده شده در صورت موفقیت‌ آمیز بودن فرآیند، کاملا دائمی می‌باشند.

آیا موهای کاشته شده دوباره میریزد

هم بله وهم نه! موهای کاشته شده در دوره‌ی کوتاهی پس از پیوند دچار ریزش مقطعی شدید می‌شوند. با این حال با رویش مجددا آن‌ها، موهای جدید کاملا در برابر ریزش مقاوم هستند.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *