چند بار میتوان کاشت مو انجام داد؟

چند بار میتوان کاشت مو انجام داد ؟ این سوال بسیاری از زیبایی‌جویان به خصوص داوطلبان کاشت مو از میان آقایان است. دلیل این امر در واقع تفاوت میان الگوی ریزش مردانه و زنانه است. در مردان به دلیل ترشح هورمون تستوسترون با بالا رفتن سن، موها دچار ریزش می‌شوند. این امر یک ضایعه پیش‌رونده و غیر قابل توقف است. به همین دلیل کلیه آقایان ممکن است پس از 5 تا 10 سال نیاز به ترمیم موی کاشته شده نیاز پیدا کنند.

کلینیک ره یا: کاشت مو همراه با بهترین تخفیف

به واقع در پاسخ به سوال « چند بار میتوان کاشت مو انجام داد » باید گفت که محدودیت خاصی از این حیث متصور نیست. با این حال مسأله بسته به چند امر است. مهمترین موضوع توانای ناحیه اهدا کننده به از دست دادن موی بیشتر و توانایی ناحیه گیرند در قبول موهای جدید است. در صورت وجود امکان این امر، می‌توان بارها و بارها کاشت مو انجام داد.

با این حال باید پیش از این کار حتما با پزشک متخصص مشورت و نظر ایشان را در تصمیم خود در نظر بگیرید. برای توضیح چرایی این موضوع باید ابتدا چند نکته را به شما توضیح دهیم. این مطلب برای وب سایت کلینیک زیبایی ره یا تدارک دیده شده است.

بیشتر بخوانید: بررسی کامل عوارض مصرف دخانیات بر روی کاشت مو و ابرو

حداکثر چند بار میتوان کاشت مو انجام داد

یکی از مشکلاتی که در کاشت موی سر مطرح است، امتناع طبیعی هماوردی درمان‌ها پزشکی با بیولوژی طبیعی بدن موجودات زنده، از جمله انسان است. در این معنا، باید گفت که احتمالا هیچ روش کاشت مویی نمی‌تواند موهایی با کیفیت ۱۰۰٪ طبیعی به شما هدیه کند. دلیل این امر به سادگی، عدم تحمل نواحی اهدا و دریافت کننده مو است.

همان طور که در مقاله کاشت مو وب سایت کلینیک ره یا ملاحظه کردید، برای کاشت مو ما دو ناحیه اهدا و دریافت‌کننده را داریم. محدودیت‌های هر دو این عوامل، ما را در تکرار مراحل ترمیم مو محدود می‌کنند. چنین مسأله‌ای به خصوص در آقایان اهمیت دارد. چرا که اصلی‌ترین قسمت قابل استفاده آن‌ها برای کاشت مو محدود به نواحی پشت سر و پشت گوش است.

همچنین، برای کاشت فولیکول‌های برداشت شده در هر گرافت، ما نیاز خواهیم داشت که برش‌های کوچکی در روی سر ایجاد کنیم. واضحا برای این کار نمی‌توان هر مقدار تراکمی که مد نظرمان است را به دست آورد؛ چرا که پوست سر نیم‌تواند چنین حجمی از تخریب را تحمل کرده و لاجرم دچار عوارضی خواهد گردید.

به همین دلیل حتی در جلسات اولیه کاشت مو، کار پیوند موها در چندین جلسه پی گرفته می‌شود. دقت داشته باشید که در صورت مراجعه به کلینیک کاشت مو غیرمعتبر، ممکن است مویرگ‌های خونی ناحیه پذیرنده مو در سر شما دچار آسیب شده و به کلی امکان کاشت مو مجدد از میان برود.

بیشتر بخوانید: نحوه شستشوی ابرو بعد از کاشت چگونه است؟

ترمیم بانک مو بعد از کاشت

موضوع دیگری که باید در پاسخ به سوال « چند بار میتوان کاشت مو انجام داد » بیان کرد، اهمیت حفظ و نگهداری از بانک مو است. شاید اطلاع داشته باشید که الگوهای ریزش موی مردانه و زنانه با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. این تفاوت الگوها باعث شده تا بانک موی آقایان با محدودیت‌های بیشتری رو به رو باشد.

به همین دلیل یکی از مواردی که بسیاری پزشکان به آن توجه می‌کنند، حفظ پتانسیل برداشت فولیکول مجدد از این نواحیست. به منظور، در هر جلسه تنها تعداد محدودی گرافت از ناحیه اهداکننده برداشت خواهد شد. هدف از این کار فرصت دادن به پوست برای ترمیم خود است.

علاوه بر آن، پس از کاشت مو ممکن است در نواحی پشت سر شاهد کم‌پشتی موضعی باشیم. خوشبختانه این عارضه موقتی بوده و پس از مدتی آثار آن محوتر خواهند شد؛ هرچند که مو در ناحیه گرفت‌برداری شده مجددا رشد نخواهد کرد. البته این موضوع تنها محدود به رشد مو بوده و جای زخم کاشت مو پس از مدتی ترمیم خواهد شد. برای کمک به ترمیم ناحیه اهدا کننده می‌توان این کارها را انجام داد

  • تمیز نگه داشتن پوست سر
  • دوری از نور آفتاب
  • سبک زندگی سالم، نوشیدن مایعات، عدم سوءمصرف دخانیات و استراحت کافی

 

مراحل کاشت مو مجدد چیست

گفتیم که برای کاشت مو محدودیتی از نظر تعداد وجود ندارد. بلکه این محدودیت بسته به شرایط هر بیمار متغیر است. اولین کار پیش از این امر، مراجعه به پزشک متخصص و معاینه داوطلب است. در صورت امکان کاشت مو مجدد، زمانی برای جلسات ترمیم مو اندیشیده خواهد شد.

مرحله دوم کاشت مو

در مرحله بعدی ترمیم مو کاشته شده، باید از نواحی مناسب در بانک مو برای برداشت گرفت‌های جدید استفاده کرد. این گرفت‌ها و فولیکول‌های آن د نواحی پذیرنده و میان موهای کاشته شده در سری پیشین قرار خواهند گرفت.

کاشت مو برای بار سوم

در صورتی که که پس از گذشت چندین سال، داوطلب مجددا به کاشت مو نیاز پیدا کند، مجددا کلیه‌ی این مراحل تکرار خواهند شد. با این حال، ممکن است در برخی از افراد پس از چندین بار تکرار مراقبت از کاشت ابرو، دیگر امکان کاشت مو مجددا وجود نداشته باشد. این امر می‌تواند به دلیل به اتمام رسیدن بانک موی فرد یا عدم توانایی پذیرش مو در ناحیه پذیرنده رخ دهد.

راهکاری که در این موقعیت می‌تواند باعث موفقیت شود، استفاده از روش BHT است. با این روش چند بار میتوان کاشت مو انجام داد بدون اینکه نگران محودیت‌های بیولوژیکی بود. دلیل این امر آن است که در روش BHT در واقع ما در حال پروتز مو مصنوعی به درون سر هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله کاشت مو به روش BHT مراجعه کنید.

عکس کاشت مو بعد از دو ماه

یکی از نکات مهمی که باید در انتهای بحث مطرح کرد، موضوع مدت زمان لازم برای مشاهده نتیجه کاشت مو است. برخی از افرادی که برای بار اول نسبت به کاشت مو اقدام کرده‌اند، بعد از مدتی با پزشک تماس گرفته و خواهان جلسات ترمیمی هستند. در حالی که برای مشاهده نتایج کامل کاشت مو باید مدتی را تأمل نمود. خصوصا که پس از کاشت مو، ابتدا موهای کاشته شده خود با ریزش مواجه خواهند شد

هزینه تقریبی کاشت مو

در واقع با گذشت مدت زمان کافی، چند بار میتوان کاشت مو انجام داد. هرچند این مدت زمان حداقل 5 ساله خواهد بود. بنابراین برای ترمیم مو عجله نداشته باشید.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو در زنان باردار

جمع بندی

در ان مطلب سعی کردیم تا به سوال پرتکرار « چند بار میتوان کاشت مو انجام داد » پاسخی شایسته و جامع دهیم. دیدیم که برای تکرار کاشت مو و ترمیم موی سر محدودیتی از سوی پزشکی متصور نیست؛ بلکه این شرایط داوطلب است که در این زمینه تعیین کننده می‌باشد.با رعایت نکاتی بعد از کاشت مو برای هر کسی چند بار میتوان کاشت مو انجام داد.

پس اگر قصد کاشت مو مجدد دارید، به این نکات دقت کرده و یا برای بررسی شرایط خود با پزشکان متخصص کلینیک ره یا تماس بگیرید. اگر سوال خاصی هم دارید لطف آن را در قسمت کامنت‌ها برای ما مطرح کنید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *