اصلاح فرم بینی + درمان انحراف بینی بدون جراحی

تزریق ژل بینی یک روش غیر جراحی برای اصلاح فرم بینی با اسید هیالورونیک است. در ابتدای مقاله باید یادآوری شود که این روش یک عمل جراحی نیست و نمی تواند جایگزین جراحی بینی شود ، اما تعدادی نقص در بینی وجود دارد که می توان آنها را با استفاده از تزریق ژل یا تزریق چربی در بینی تا حد زیادی اصلاح کرد. از جمله این نقایص  قوز و یا لیفت افتادگی لبه بینی می باشد.

کلینیک ره یا: تزریق ژل با تخفیف

قبل از ادامه توضیح درباره تزریق ژل بینی ، نگاهی کلی به انواع مواد فیلر که می توانند برای اصلاح فرم بینی مورد استفاده قرار بگیرند ، می اندازیم.

انواع فیلر برای اصلاح فرم بینی

برای اصلاح فرم بینی چند نوع فیلر و یا ماده پرکننده تزریقی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این فیلرها می‌توان به هیالورونیک اسید، رادیس و کلاژن اشاره کرد.

1- اسیدهیالورونیک

اسید هیالورونیک، ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن انسان و سایر جانداران موجود است. از جمله کاربردهای این ماده در بدن می‌توان به جوانسازی پوست توسط این ماده و افزایش قابلیت ارتجاعی پوست اشاره کرد. همچنین وجود این ماده در بدن انسان موجب می‌شود تا پوست دارای افزایش حجم شود.

خدمات کلینیک ره یا: جوانسازی پوست

وقتی این ماده  به زیر پوست بیمار تزریق می‌شود پس از جای گرفتن کامل آن، حجم مورد نظر با تمرکز آب در آن منطقه ایجاد می‌شود.

هیالورونیک اسید دارای چند ویژگی اساسی است از جمله ویژگی‌های این ماده می‌توان به برگشت پذیر بودن آن اشاره کرد. ژل هیالورونیک اسید به طور معمول تا 18 ماه دوام و پایداری خود را حفظ می‌کند اما پس از اتمام این دوره ، بینی فرد دوباره به حالت اول باز می‌گردد. از دیگر ویژگی‌های این ماده این است که به دلیل طبیعی بودن کم‌ترین عوارض را برای بدن فرد بیمار ایجاد می‌کند.

این ماده بهترین نوع ژل برای اصلاح فرم بینی می باشد.

2- رادیس

رادیس ماده‌ای مصنوعی است که مورد تائید سازمان غذا و داروی ایالات متحده قرار گرفته است. تزریق این ماده به بینی و دیگر نقاط بدن نیز دارای ویژگی‌هایی است. از جمله ویژگی‌های اساسی رادیس می‌توان به این موارد اشاره کرد. رادیس نیازی به تست حساسیت ندارد و از طرفی اثرگذاریاین محصول هم بسیار فوری و سریع است.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟

نکته قابل ذکر این است که رادیس تاثیر دائمی ندارد و تاثیر آن موقتی است. ماندگاری رادیس در اصلاح فرم بینی به طور معمول 6 تا 12 ماه پس از تزریق است.

3- کلاژن

کلاژن نیز از موادی است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و در جراحی‌های زیبایی نیز به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. تاثیر اصلی این ماده بر پوست، جوانسازی آن است. کلاژن به طور طبیعی در لایه میانی پوست وجود دارد و از آن برای اهدافی از جمله اصلاح و تغییر شکل بینی هم استفاده می‌شود.

این محصول نیز تاثیر دائمی برای فرد ایجاد نمی‌کند و پس از گذشت زمانی دوام و پایداری خود را از دست می‌دهد. به طور معمول دوام کلاژن در طول 3 یا 4 ماه گزارش شده است.

بهترین فیلر برای اصلاح فرم بینی

بهترین فیلر برای اصلاح فرم بینی را می‌توان ژلی از جنس هیالورونیک اسید دانست. این ژل هیچ‌گونه واکنشی را در بدن بیمار ایجاد نمی‌کند و ماده‌ای کاملا طبیعی است که در بدن نیز یافت می‌شود.

بهترین فیلر برای اصلاح فرم بینی

کلینیک زیبایی ره یا نیز از این نوع ژل برای اصلاح فرم بینی استفاده می کند. بنابراین در بیشتر موارد منظور از تزریق ژل بینی این نوع ماده می باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین مارک بوتاکس در ایران

کاربردهای تزریق ژل بینی

از جمله مواردی که با تزریق ژل بینی قابل برطرف شدن است، می‌توان به لیفت نوک بینی اشاره کرد. همچنین اصلاح قوز و یا برآمدگی بینی با این روش امکانپذیر است.

بعضی از ناصافی‌ها و  تورفتگی‌های بینی را می‌توان از این طریق درمان کرد.

افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده اند  و هنور برخی مشکلات در فرم بینی خود دارند، می توانند از این روش اصلاح فرم بینی برای برطرف نمودن آنها استفاده کنند بدون اینکه لازم باشد دوباره زیر تیغ جراحی بروند.

بعضی از افراد علاقه دارند تا بینی‌شان کوچک‌تر باشد و نمی‌خواهند عوارض ناشی از عمل جراحی را بپذیرند برای این دسته از افراد اصلاح فرم بینی با ژل بهترین گزینه است.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق چربی

همچنین در مواردی که بین بینی و پیشانی فرد  فرورفتگی وجود داشته باشد از این روش برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌شود تا قوز کاذب ایجاد شده در بینی مراجعه کننده از بین برود.

در مواردی که بینی فرد مراجعه کننده دارای مشکلی از قبیل نامنظمی و یا فرورفتگی‌های پشت بینی و یا در کنار آن، باشد نیز می‌توان از روش درمانی تزریق فیلر برای رفع این اشکالات استفاده نمود.

نوک بینی بعضی از افراد دارای نوعی فروافتادگی است و یا خمیدگی‌هایی کوچک در آن مشاهده می‌شود این دسته از افراد نیز می‌توانند اصلاح فرم بینی با ژل انجام دهند.

درموراد زیر اصلاح فرم بینی با ژل یا چربی را حل مناسبی نیست و جراحی بینی توصیه می شود.

  • حاشیه های زیادی
  • افتادگی شدید بینی
  • بینی کج
  • بینی بزرگ

نتایج چه زمانی قابل مشاهده است؟

نتایج بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است و در عرض 2-3 هفته كاملاً آشكار می شود تا هر تورم جزئی برطرف شود.

ماندگاری نتایج تزریق ژل بینی

نتایج اصلاح فرم بینی با روشهای غیر جراحی دائمی نیستند ، بسته به آناتومی بینی و ضخامت پوست بین 9 تا 18 ماه دوام می آورند. جالب است بدانید این بدان معنا نیست که این روش باید هر 9-18 ماه تکرار شود ، بلکه تا دوسال به میزان کمتری تزریق نیاز می باشد.

مراقبت های بعد از اصلاح فرم بینی ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل بینی  بسیار ساده و راحت می باشد.  “علاوه بر توصیه های کلی نظیر تمیز نگه داشتن ناحیه و انجام ندادن آرایش تا 24 ساعت پیشنهاد می شود تا  48 ساعت بعد از درمان ورزش نکنید ، از عینک های سنگین استفادده نکنید، به مدت 2 هفته پس از عمل از قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرما (به عنوان مثال سونا و یوگای گرم) اجتناب کنید ، از حرکت دادن ناحیه یا اعمال فشار به بینی خودداری کنید.

مزایای اصلاح فرم بینی با ژل

جراحی بینی دردناک است ، خطرات بیشتری را به همراه دارد و زمان لازم برای بهبودی پس از عمل بسیار بیشتری دارد. روشهای جراحی اصلاح فرم بینی دائمی هستند و این بدان معناست که شما نیازی به تکرار روش هر چند سال یکبار نخواهید داشت ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که نتایج جراجی بینی را حتما دوست خواهید داشت.

اصلاح فرم بینی با ژل خونریزی ندارد و دوران نقاهت آن نیز بسیار کم‌تر از عمل جراحی است. بنابراین در این روش، روند بهبودی بیمار نیز بسیار سریع‌تر اتفاق می‌افتد. از طرف دیگر این روش نسبت به عمل جراحی، بسیار کم هزینه‌تر و مقرون به صرفه‌تر است و نتایجی مشابه آن ارائه می دهد.. هم‌چنین عوارض و درد ناشی از آن نیز بسیار کم‌تر است. همچنین غیر دائمی  و در صورت لزوم قابل برگشت می باشد.

اگر بیمار از نتایج غیر جراحی ناراضی باشد ، می توان ماده پرکننده پوستی را با تزریق هایالورونیداز تجزیه کرد اما این امر توصیه نمی شود مگر اینکه انجام آن ضروری باشد. همچنین بسیار مهم است که برای انجام تزریق ژل بینی به یک متخصص مراجعه کنید تا خطر عوارض را به حداقل برسانید.

هزینه تزریق ژل بینی

هزینه ها به میزان قابل توجهی به محل جغرافیایی، آناتومی بینی و کار مربوطه ، مقدار پرکننده استفاده شده و نوع پرکننده مورد استفاده بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس به چانه

هزینه تزریق ژل بینی

عوارض تزریق ژل بینی

اگر تزریق توسط یک پزشک متخصص و آموزش دیده انجام شود ، کاملا بی خطر است. خطرات احتمالی که ممکن است به دلیل عدم تخصص کافی پزشک رخ دهد شامل عدم تقارن یا نتایج ناهموار ، واکنش های آلرژیک ، کبودی ، خونریزی یا تورم در محل تزریق ، آسیب به پوست و ایجاد زخم های احتمالی ، توده های پرکننده زیر پوست ، نکروز پوست و عفونت می باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که برای انجام این عمل، متخصص بسیار باتجربه و واجد شرایط را انتخاب کنید.

نه تنها لازم است اطمینان حاصل کنید که پزشک قادر به انجام درمان است ، بلکه اطمینان حاصل کنید که در صورت بروز هرگونه مشکل ، تخصص لازم را برای اصلاح یا رفع مشکلات دارند.  قبل و بعد از انجام عمل نمونه کارهای قبلی آنها را مشاهده کنید ، صلاحیت آنها و مجوزشان را بررسی کنید.

این مقاله در بلاگ ره یا تولید شده است و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است. انواع خدمات زیبایی را میتوانید در کلینیک پوست و مو ره یا بیابید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *