تزریق چربی باسن چگونه انجام می شود

تزریق چربی باسن چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی باسن یک روش درمانی کم تهاجمی ، کم خطر و غیر جراحی است که می تواند منحنی ، شکل و حجم باسن را تغییر دهد. این درمان برای افرادی که از اندازه و فرم باسن خود راضی نیستند، صورت می‌گیرد.  البته چربی چربی می تواند برای جوانسازی پوست ، حجم دهی و لیفت صورت ، حجم دهی دست ، سینه و نواحی دیگر بدن نیز استفاده شود.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق بوتاکس توسط کادر مجرب

فرم دهی باسن

اگر به فکر تزریق چربی باسن هستید ، درک مزایا و معایب این روش زیبایی بسیار مهم است. در این روش چربی های ناخواسته از نواحی دیگر بدن مانند شکم یا ران ها برداشته می شود و از آن برای افزایش اندازه و حجم نواحی دیگر بدن مانند باسن و سینه ها استفاده می شود. انتقال چربی به باسن اغلب به عنوان لیفت برزیلی باسن شناخته می شود.

بیشتر بخوانید: بهترین سن کاشت مو چه زمانی است

انجام لیفت باسن به روش جراحی هزینه بالایی دارد ، نتایج آن را نمی توان تضمین کرد ، و احتمال خطر در آن وجود دارد. تزریق چربی به باسن یک روش غیر تهاجمی ، کم خطر و کم هزینه برای فرم دهی باسن می باشد.

مراحل تزریق چربی باسن

تزریق چربی باسن می تواند تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام شود. تزریق چربی به باسن شامل 3 مرحله اصلی است:

1- برداشت چربی: ابتدا برش های کوچکی در پوست ناحیه ای که قصد برداشت چربی از آن قسمت را داریم، ایجاد می شود و از یک لوله نازک برای مکش مقدار کمی چربی استفاده می شود (شبیه لیپوساکشن). سپس برش های ایجاد شده با بخیه بسته می شوند

2- آماده سازی چربی : از تجهیزات ویژه برای جدا کردن چربی از خون و مایعات دیگر استفاده می شود.

3- تزریق چربی: مقدار کمی چربی در ناحیه تحت درمان تزریق می شود. این روش معمولاً دو ساعت طول می کشد و در اکثر موارد پس از تزریق نیازی به بخیه زدن وجود ندارد.

ممکن است پس از اتمام مراحل بتوانید به خانه بروید ، یا اینکه لازم باشد شب در بیمارستان بمانید. اگر وسعت ناحیه تحت تزریق بزرگ باشد ، ممکن است لازم باشد که تزریق طی 2 جلسه یا بیشتر انجام شود.

در طول عمل نباید درد زیادی داشته باشید ، اما ممکن است چند روز یا چند هفته بعد از تزریق چربی باسن درد داشته باشید. در صورت نیاز به شما مسکن داده می شود.

نواحی تزریق احتمالاً برای چند هفته کاملاً کبود و متورم خواهد بود. ممکن است انتقال چربی به باسن حدود 6 ماه طول بکشد ، زیرا ممکن است در طی چند ماه اول پس از عمل ، برخی از چربی های تزریق شده توسط بدن دوباره جذب شوند.

کاربردهای تزریق چربی به باسن

افرادی که در باسن خود دارای گودی هستند می‌توانند برای فرم دهی باسن خود از این روش  استفاده کنند.

تزریق چربی باسن می تواند عدم تقارن باسن و نیز تخت  صاف بودن آن را برطرف نماید.

افرادی که باسن آن‌ها بسیار کوچک است و ممکن است با بقیه اعضا بدن تناسب نداشته باشد؛ نیز می‌توانند با تزریق چربی باسن این مشکل را برطرف کنند.

کاربردهای تزریق چربی به باسن

گاهی افراد دارای اضافه وزن برای لاغر شدن از رژیم غذایی خاصی پیروی می‌کنند و حرکات ورزشی زیادی نیز انجام می‌دهند؛ این افراد اگر دچار کاهش وزن سریع زیادی شوند در شکل و فرم باسن آن‌ها تغییراتی به وجود می‌آید که با تزریق چربی باسن می‌توانند آن را برطرف کنند.

فرم دهی باسن با تزریق چربی فقط مخصوص خانم‌ها نیست بلکه آقایانی که دارای باسن صاف؛ افتاده و شل هستند؛ یا باسن آن‌ها دارای گودی می‌باشد نیز می‌توانند برای تزریق چربی باسن اقدام کنند.

آقایان در صورتی که به باشگاه‌ بدنسازی می‌روند و با دستگاه ‌های سنگین ورزش می‌کنید؛ یا به‌ خاطر بیماری از داروی خاصی استفاده می‌کنید حتما قبل از شروع و انجام تزریق با پزشک صحبت کنید و نظر او را جویا شوید.

بیشتر بخوانید: چند بار میتوان کاشت مو انجام داد

هزینه تزریق چربی باسن

اولین موردی که در میزان هزینه تاثیر گذار است؛ کلینیک انتخابی شما می‌باشد. میزان چربی انتقالی از یک ناحیه به ناحیه دیگر بدن نیز در تعیین مقدار هزینه موثر است. همچنین تخصص و مهارت پزشک متخصص نیز هزیته تزریق چربی باسن را تحت تاثیر قرار می دهد.

لازم است در صورت  مصرف داروی خاص حتما این مورد را با پزشک خود در میان بگذارید. اگر دچار اضافه وزن هستید و قصد دارید خود را لاغر کنید قبل از انجام تزریق این کار را انجام دهید. کاهش شدید وزن پس از انجام تزریق ممکن است شما را به نتیجه دلخواه نرساند.

مراقبت‌های بعد از تزریق

مدت زمان لازم برای بهبودی تزریق چربی باسن از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما بیشتر افراد باید وقت خود را به گونه ای تنظیم کنند که پنج تا هفت روز از محل کار و فعالیت های اجتماعی دور باشند.

فردی که تزریق چربی به باسن انجام داده است به هیچ عنوان نباید بر روی زمین بنشیند. بهتر است فرد روی مبل یا بالش بنشیند. فرد هنگام خوابیدن هرگز نباید روی شکم و باسن بخوابد. برای اینکه فرد به نتیجه دلخواه دست یابد به مدت یک هفته باید بر روی پهلو بخوابد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی باسن

افراد ورزشکار بعد از تزریق چربی باسن از انجام دادن ورزش ‌های سنگین خودداری کنند. مخصوصا ورزش‌هایی که به طور نشسته انجام می‌شود، برای باسن مناسب نیست. افراد پس از تزریق چربی باسن به مدت دو تا سه هفته از انجام کارهای سخت و سنگین که نیاز به خم و راست شدن دارد، دوری کنند. ممکن است برخی افراد بعد از تزریق چربی باسن به کارهای سنگین یا ورزش به حالت نشسته بپردازند و دچار برخی عوارض شوند ؛ در این صورت لازم فرد حتما به پزشک مراجعه کند.

در برخی مواقع ممکن است پزشک انجام انتقال چربی را تکرار کند. اگر فرد در روزهای اول تزریق متوجه ناهمواری در باسن خود شود؛ بهتر است به مدت یک هفته صبر کند چون این حالت طبیعی است. اگر این ناهمواری برطرف نشد فرد می‌تواند به پزشک مراجعه کند.

ماندگاری نتایج تزریق چربی باسن

 معمولا ماندگاری نتایج تزریق چربی باسن در افراد متفاوت است. گاهی بیشتر از سه سال طول می کشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد در برخی از افراد ماندگاری تزریق چربی باسن تا پنج سال نیز می‌باشد. در صورتی که فرد احساس کند اثر چربی در باسن از بین رفته است؛ می‌تواند برای تکرار به کلینیک مراجعه کند.

تزریق چربی نسبت به روش ‌های دیگر حجم دهی باسن دارای نتیجه ماندگارتری می‌باشد. این روش بسیار ایمن و سریع انجام می‌شود و اگر مراقبت‌ های بعد از تزریق به خوبی صورت گیرد؛ ممکن است این ماندگاری تا پنج سال ادامه داشته باشد و پس از این مدت فرد می‌تواند برای تکرار تزریق به پزشک مراجعه کند.

بیشتر بخوانید: از بین بردن غبغب

عوارض تزریق

همه افرادی که تزریق چربی به باسن را انجام می‌دهند؛ قادر خواهند بود پس از تزریق به کارهای روزمره خود رسیدگی کنند. برخی از افراد ممکن است بین پنج تا هفت روز دچار عوارضی از جمله برآمدگی؛ خارش؛ قرمز شدن باسن؛ ورم و ایجاد درد به صورت بسیار خفیف در آن ناحیه داشته باشند.

جمع شدن مقدار کمی چربی در برخی از قسمت‌های باسن و لمس کردن آن ناحیه سبب ایجاد درد در قسمتی که چربی تزریق شده است می‌شود. بنابراین از لمس کردن قسمت تزریق خودداری کنید. تحمل درد در افراد متفاوت می‌باشد اما در رابطه با تزریق چربی چون از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود لذا در حین تزریق فرد دچار هیچ‌گونه دردی نمی‌شود.

ممکن است پس از تزریق؛ فرد دچار یک یا چند مورد از عوارضی که ذکر شد گردد. البته این عوارض کاملا عادی می‌باشد و تنها به دلیل ورود سوزن به بدن رخ می‌دهد. اگر فردی پس از تزریق چربی دچار این عوارض شد و پس از سه روز بهبود نیافت باید با پزشک خود صحبت کند. فرم دهی باسن با چربی برای حجم دادن یکی از روش‌های ساده و بدون عوارض جانبی خطرناک می‌باشد.

کلینیک زیبایی ره یا به مدیریت دکتر امید رحمانی انواع خدمات زیبایی پوست و مو از جمله تزریق چربی به نقاط مختلف بدن و صورت ، کاشت مو ، کاشت ریش و سبیل ، کاشت ابرو ، پاکسازی پوست ، مزوتراپی مو ، لیزر موهای زائد و … را با بهره گیری از مواد ، تجهیزات و فناوری های روز دنیا ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره رایگان درباره تمامی خدمات زیبایی این مرکز با شماره های 02122027245 – 02122027186 – 02172803 تماس بگیرید.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *