بهترین روش لیفت پلک و لیفت ابرو

علائم پیری که بر ظاهر چشم تأثیر می گذارند می تواند به چندین شکل مختلف ظاهر شود. ابرو و قسمت بالای چشم نمای کلی چشم را تحت تاثیر قرار می دهد. با افزایش سن و نیز تحت تاثیر برخی عوامل دیگر ، ابرو ممکن است افتاده یا آویزان شود و به ظاهر حالت خواب آلودگی ، خستگی یا یا پیری بدهد. به همین ترتیب ، افتادگی پلک فوقانی ممکن است اتافاق بیفتد . غالباً لیفت پلک و لیفت ابرو ، توانایی اصلاح ظاهر نازیبای چشم را دارد تا ظاهری جوان و جذاب ایجاد کند.

خدمات کلینیک ره یا: کاشت ابرو توسط کادر متخصص

لیفت پلک باعث کشیده شدن، برطرف شدن چین و چروک پشت پلک و همچنین درشت نشان داده شدن چشم می شود. درمورد لیفت ابرو باید گفت که این کار برای متعادل سازی صورت و بازتر نشان دادن چشم ها انجام می شود و در بعضی موارد توسط آرایشگران انجام داده می شود ولی بهتر این است که برای انجام این کار، این تغییرات به دست پزشک متخصص و در یک کلینیک زیبایی معتبر صورت پذیرد.

افتادگی پلک معمولا صورت فرد را خسته و بی حال نشان می دهد و همچنین باعث عبوس و اخمو شدن چهره می شود. با انجام دادن لیفت پلک و لیفت ابرو می شود این مشکلات را حل کرد و شادابی را به صورت برگرداند. اما در خصوص لیفت پلک می توان گفت که افتادگی و پف پلک باعث این میشود که چشم ها زیبایی خود را از دست دهند.

لیفت ابرو با توجه به سن، برای از بین بردن خطوط پیشانی و خطوط عمیق بین دو ابرو انجام می شود و لیفت پلک به خاطر افتادگی پلک چشم معمولاً به دلیل شل شدن عضلات و تاندون‌هایی ست که به‌ طور عادی پلک چشم را در وضعیت مورد نظر نگه می‌دارند.

این مشکل با برداشتن پوست اضافه پشت پلک و برداشت چربی های اضافی برطرف می شود که گامی در جهت برگشت زیبایی و جوانی به صورت است. در واقع این برداشت ها در پلک بالایی چشم ها انجام می شود. روش دیگر جراحی پلک پایینی چشم می باشد که آن هم برداشتن چربی و پوست اضافی پلک است معمولا این جراحی ها با بی حسی موضعی انجام می گیرد و بخیه ها و جای آن به طور کامل ناپدید و از بین می رود.

پزشکان متخصص کلینیک زیبایی ره یا با بهره گیری از روش نوین لیفت پلک و لیفت ابرو با نخ این مشکل زیبایی را بدون جراحی ، خونریزی و درد ، تنها در یک جلسه انجام می دهد.

انجام برخی دیگر از درمان های زیبایی نظیر تزریق چربی زیر چشم و لیفت صورت در کنار لیفت پلک و ابرو می تواند به جوانسازی بیشتر کمک کند. این درمان های ترکیبی در رهیا کلینیک توسط متخصصین متبحر انجام می شود.

لیفت پلک و ابرو با نخ

لیفت پلک و لیفت ابرو با نخ دو سوزنه یک روش رایج در بین روش های دیگر است که بسیار مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است و یکی از دلایل آن این است که عوارض لیفت پلک و لیفت ابرو با نخ نسبت به سایر روش های دیگر لیفت ابرو و پلک کمتر است و فرد درد و ناراحتی کمتری را در موقع انجام این روش حس می کند.

بیشتر بخوانید: روش‌های درمان فرورفتگی جای جوش

لیفت پلک و لیفت ابرو با نخ

روش انجام لیفت ابرو و پلک با نخ

قبل از عمل پزشک محل قرارگیری نخ را روی پوست علامت می زند و مکان مورد نظر را بی حس می کند و سپس نخ را از طرفی وارد و از طرف دیگر خارج می کند و انتهای نخ را بریده و به این ترتیب نخ به طور کلی زیر پوست مخفی می شود و پوست کاملا به طرف بالا کشیده می شود و به این دلیل که نخ دو سوزنه و یا دو طرفه است پوست از دو طرف کشیده می شود که یک عاملی است که این روش را نسبت به سایر روش ها برتری داده است.

بلافاصله بعد از عمل لیفت پلک و لیفت ابرو با نخ می توان نتیجه را دید ولی بعد از چند روز نتیجه مطلوب تر را مشاهده خواهید کرد. بعد از عمل ممکن است در مکان تزریق کبودی و تورم دیده شود که این بسیار طبیعی است و با گذشت چند روز، رو به بهبودی می رود. بعد از چند روز جای زخم از بین می رود و نخ استفاده شده برای لیفت ، جذب پوست می شود و نیازی به بیرون کشیدن آن نیست.

این عمل به خاطر این که آسیب کمتری به رگ ها و اعصاب صورت می رساند عملی کم خطر بوده و تهدیدی برای بافت های صورت محسوب نمی شود. دوره نقاهت بیمار بسیار کم و کوتاه مدت است و فرد بعد از یک روز می تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد. برای انجام لیفت پلک و لیفت ابرو با نخ لازم نیست که حتما سن فرد بالا باشد بلکه بسیاری از افراد هستند که به خاطر بد فرم بودن حالت ابروی خود در سنین پایین می توانند این کار را انجام دهند.

مزایای لیفت پلک و ابرو با نخ

از مهم ترین مواردی که باعث برتری لیفت پلک و لیفت ابرو با نخ به سایر روش ها شده است راحت و آسان بودن این کار است که نیاز به بیهوشی کامل نیست و ظرف مدت کوتاهی این روش انجام می شود. مزیت بعدی آن این است که این روش یکی از ارزانترین عمل های زیبایی محسوب می شود.

لیفت ابرو و پلک با نخ از ماندگاری خوبی برخوردار است که می توان گفت در حدود چند ماه تا چند سال دوام دارد. همچنین از آن جایی که این کار یک عمل تک بخیه محسوب می شود و بخیه آن هم جذب پوست می شود ،  آسیب کمتری به بافت های صورت می رساند و درعین حال باعث کشیده و سفت شدن پوست می شود.

ماندگاری لیفت پلک و ابرو با نخ

درباره ماندگاری لیفت پلک و لیفت ابرو با نخ باید گفت که به نسبت سن فرد انجام دهنده قابل تغییر است و در مقایسه فردی که سن کمتری دارد ماندگاری این عمل نسبت به فردی که سنش بالاتر است بیشتر است. زیرا با بالا رفتن سن پوست شادابی خود را از دست می دهد و دچار چین و چروک بیشتری می شود و میزان تولید پروتئین و کلاژن پوست در افراد مسن کم می شود. بنابراین ماندگاری کمتری در این افراد دارد.

عامل دیگر در ماندگاری لیفت پلک و لیفت ابرو با نخ به فرآیند چگونگی انجام عمل و مهارت پزشک مربوطه بستگی دارد. توصیه می شود این عمل را به دست پزشکان متخصص در این زمینه انجام دهید. علاوه بر این هر چه تعداد نخ های مورد استفاده بیشتر باشد ماندگاری نتایج هم بالاتر خواهد بود.

نوع و جنس نخ هم در ماندگاری نتایج بی تأثیر نیست . دو نوع نخ ساده و خاردار برای لیفت پلک و ابرو به کار گرفته می شود که نخ خاردار ماندگاری بیشتری دارد. به طور کل این روش یک روش موقت به حساب می آید که دوام نتایج آن با توجه به عوامل اشاره شده از چند ماه تا چند سال متغیر است.

لیفت پلک و ابرو با جراحی

یکی دیگر از روش های لیفت پلک و لیفت ابرو عمل جراحی است که در این روش بالای پیشانی برش زده می شود و جراح بافت و ماهیچه های زیر پوست ناحیه پیشانی و ابرو را جراحی می کند. در واقع در این عمل پزشک متخصص بافت زیر پوست را از استخوان جدا می کند تا بتواند آن را بالا بکشد و در صورت لزوم بافت اضافی را بردارد.

لیفت پلک و ابرو با جراحی

بسته به روش جراحی ماندگاری این عمل طولانی تر خواهد بود که این روش جز جراحی به روش کلاسیک محسوب می شود. در جراحی لیفت ابرو به روش آندوسکوپی از بیهوشی عمومی استفاده می شود. در این عمل در قسمت شقیقه ها دو برش و در قسمت میانی سر هم دو برش دیگر داده می شود.

با استفاده از دستگاه آندوسکوپ این برش ها انجام می شود. معمولا برای کسانی که افتادگی کمتری در ابرو دارند از این روش استفاده می شود.در لیفت پلک با روش جراحی هم باید گفت که این جراحی هم در قسمت پایینی و هم بالایی پلک انجام می شود که با این کار افتادگی پلک حل می شود.

ماندگاری لیفت پلک و ابرو با جراحی

لیفت پلک و لیفت ابرو با استفاده از عمل جراحی در مقایسه با سایر روش ها از جمله لیفت با نخ یا لیزر از ماندگاری طولانی تر و بهتری برخوردارتر خواهد بود که البته خود به عواملی بستگی دارد از جمله : زندگی سالم و مراقبت های بعد از عمل، استفاده از کرم های ضد آفتاب، عدم استفاده از سیگار و مواد مخدر و استفاده و رساندن ویتامین به پوست صورت و بدن که رعایت این اصول باعث ماندگاری مطلوب تر خواهد شد.

همچنین  به سن فرد بستگی دار. با توجه به اینکه با بالا رفتن سن تولید کلاژن در پوست کاهش و طراوت خود را از دست می دهد در افراد مسن نسبت به افراد جوان ماندگاری کمتر خواهد بود. نوع پوست هم در این موضوع بی تاثیر نیست. به طور کل در مورد لیفت با عمل جراحی باید گفت که ماندگاری دائم و طولانی دارد و در بعضی موارد نیاز به ترمیم مجدد دارد.

بیشتر بخوانید: لیفت شکم با نخ

مزایای لیفت پلک و ابرو با جراحی

لیفت پلک و لیفت ابرو با جراحی از ماندگاری طولانی تری برخوردار است. علاوه بر این امکان فرم دادن بیشتری وجود دارد و علاوه بر کشیده شدن و سفت شدن پوست چروک های قسمت پیشانی هم از بین می برد. امکان برگشت افتادگی نسبت به سایر روش ها کم تر است و دوره درمان کمی نیز دارد. این موارد همگی جز مزایای لیفت با جراحی محسوب می شود.

عوارض لیفت ابرو و پلک با جراحی

از عوارض لیفت پلک و لیفت ابرو با جراحی این است که به دلیل برش در قسمت بالایی پیشانی یعنی قسمت رویش مو ممکن است محل برش دچار ریزش مو چه به صورت موقت و چه به صورت دائم شود و به طور معمول خط رویش مو بالاتر می رود. همچنین موجب تورم و قرمزی پوست در مکان جراحی می شود.

به دلیل انجام بیهوشی چه به صورت موضعی چه به صورت بیهوشی عمومی ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. ممکن است لیفت پلک و لیفت ابرو با عمل جراحی عوارض دیگری مثل خشکی چشم و آسیب رساندن به کاسه چشم داشته باشد. همچنین به علت کشیدگی بیش از حد ممکن است فرد برای بستن چشم خود با مشکل و سختی مواجه شود.

مراقبت های بعد از لیفت پلک و ابرو

معمولا بعد از انجام لیفت پلک و لیفت ابرو بهتر است زمانی را استراحت کنید البته نه استراحت مطلق و بهتر آن است که در خانه پیاده روی کنید تا از لخته شدن خون در پاها جلوگیری شود. که این استراحت بسته به نوع انجام لیفت متفاوت است در صورت انجام لیفت با نخ به استراحت کم تر و در صورت لیفت با جراحی به استراحت بیشتر نیاز است.

مراقبت های بعد از لیفت پلک و ابرو

در طول مدت استراحت برای کاهش ورم و التهاب ایجاد شده از کمپرس سرد استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که از قرار دادن مستقیم یخ بر روی پیشانی و محل انجام لیفت خودداری کنید. دو روز  بعد از عمل لیفت پلک و لیفت ابرو می توان با دستور پزشک حمام کنید در زمان حمام رفتن محل لیفت و یا جراحی را به آرامی تمیز کنید ولی توجه داشته باشید که از رفتن به زیر فشار مستقیم آب خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: از بین بردن غبغب با لیزر

حتی الامکان بعد از گذشت چند ماه از قرار گرفتن در معرض آفتاب و تابش مستقیم نور خورشید پرهیز کرده و حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده شود. محل زخم را سعی کنید هر روز ضدعفونی و تمیز نگه دارید. تا زمان بهبودی کامل از قرار دادن رنگ مو بر روی سر خود پرهیز کرده همچنین از گرفتن باد سشوار بر روی سر خود مخصوصا قسمت های بالای پیشانی که عمل جراحی انجام گرفته است، خودداری کنید.

در صورت انجام لیفت پلک و قرار گرفتن در معرض آفتاب از عینک های آفتابی استاندارد استفاده شود و مصرف سیگار و به طور کل دخانیات را کنار بگذارید حتی ترک مواد مخدر یا سیگار از قبل عمل باید صورت بگیرد. زیرا مصرف دخانیات باعث کاهش گردش خون و در نتیجه طولانی شدن دوره نقاهت می شود.

با انجام این نوع مراقبت ها و همچنین مراقبت هایی که توسط پزشک متخصص تجویز میشود عوارض احتمالی بعد از لیفت پلک و ابرو  را به حداقل رسانده و با رعایت این نکات ماندگاری مطلوب تری را خواهید داشت. لذا در انجام این نکات و دستورالعمل ها دقت فرمایید.

کلینیک زیبایی ره یا با مدیریت دکتر امید رحمانی خدمات لیفت پلک و لیفت ابرو با نخ و نیز عمل جراحی را ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های 02122027245 – 02122027186 – 02172803 تماس بگیرید. همچنین این کلینیک سایر خدمات زیبایی پوست و مو و تناسب اندام از قبیل کاشت مو ، کاشت ریش و سبیل ، لیزر موهای زائد ، لاغری با دستگاه کول اسکالپتینگ ، پاکسازی پوست  ، مزوتراپی مو و … با بهره گیری از تجهیزات روز دنیا ارائه می دهد.

مقاله‌ای که برای شما آماده کردیم، مربوط به بلاگ ره یا بوده و می‌توانید نکات جذاب و آموزش‌های دیگر را در صفحه مربوطه مطالعه کنید. می‌توانید برای دریافت انواع خدمات زیبایی از خدمات کلینیک پوست و مو ره یا بهره ببرید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *