مارک های بوتاکس

بهترین مارک بوتاکس در ایران

بهترین برند های بوتاکس کدامند ؟ آیا استفاده از مارک های بوتاکس معتبر در ماندگار نتایج آن تاثیری دارد ؟ تفاوت برند بوتاکس ایرانی با برند خارجی چیست ؟ استفاده از انواع مارک های بوتاکس در جوانسازی پوست از جمله اقداماتی است که افراد به خصوص خانم ها انجام می دهند. در طول زمان یکی از مهمترین دغدغه هایی که زنان و دختر خانم ها داشته اند و دارند مسئله زیبایی و زیبا ماندن می باشد.

خدمات کلینیک ره یا: تزریق بوتاکس با تخفیف ویژه

سلامتی پوست از جمله مسائلی می باشد که در بسیاری از مواقع به دلیل استفاده از روش های غلط جوانسازی پوست و یا رژیم غذایی غیر اصولی باعث شده است که پوست دچار آسیب دیدگی جدی شود.

برخی از افراد معتقدند که عدم استفاده از دارو های شیمیایی و رژیم غذایی مناسب و نیز ورزش کردن یکی از عوامل موثر در زیبا ماندن و عدم چین و چروک پوست آنها می باشد و تا حدود زیادی هم این موارد بی تاثیر نمی باشد؛ اما در هر صورت استفاده از روش های جوانسازی من جمله تزریق بوتاکس امروزه در دستور کار بسیاری از پزشکان قرار دارد و افراد زیادی به استفاده از آن به دلیل مزیت هایی که دارد روی آورده اند.

در این مقاله سعی شد تا شما را با انواع برندهای بوتاکس آشنا کنیم و راه های تشخیص بوتاکس اصل از بوتاکس تقلبی آشنا کنیم در صورتیکه متقاضی این خدمات هستید امیدوارم مطالب ارائه شده برای شما مفید واقع شود

 

انواع بوتاکس

بوتاکس چیست؟

پیش از معرفی انواع بوتاکس باید گفت که بوتاکس یک نوع ماده است که برای پر کردن خطوط پیشانی و از بین بردن چین و چروک  روی پوست استفاده می‌شود و باعث محو کردن حداکثری این خطوط می شود.

بیشتر بخوانید:‌ از بین بردن چین و چروک های صورت با این روش ها

ظاهر امر نشان دهنده ی جوانتر شدن پوست به دلیل صاف شدن چین و چروک می باشد به همین دلیل است که توانسته است رضایت بسیاری از افراد را جلب کند. تزریق بوتاکس در زیر پوست خصوصا در پیشانی باعث می شود که افراد نتوانند دیگر اخم کنند و به این ترتیب از خطوط پیشانی دیگر خبری نخواهد بود.به طور کلی انواع بوتاکس برای اولین بار در سالهای 1960 توسط دکتر اسکات در درمان گرفتگی عضلات به کار گرفته شد. تا اینکه به صورت کاملا اتفاقی در دو دهه بعد از آن اهداف زیبایی این ماده مورد توجه پزشکان آن زمان قرار گرفت.

برخی از افراد اعتقاد به این امر دارند که بوتاکس از موادی ساخته شده است که در دراز مدت می تواند برای پوست مضر باشد و نمی تواند جایگزین مناسبی برای جوانسازی پوست باشد. در صورتی که این دیدگاه اصلا صحیح نمی باشد و این ماده یکی از کاربردی ترین و مطمئن ترین دارو هایی است که انسان توانسته است آن را اختراع کند.

راه های تشخیص بوتاکس اصل از تقلبی

برای تشخیص اصلی بودن برندهای بوتاکس چند روش وجود دارد که در ذیل به آنها خواهیم پرداخت.

  • ارزان بودن بوتاکس
  • اعتبار کلینیک و متخصص مورد نظر
  • برندهای بوتاکس
  • بطری بوتاکس و هولوگرامی روی آن

یکی از این روش ها میزان هزینه ی بسیار پایین تزریق انواع بوتاکس می باشد که باید به آن توجه داشت. یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید هیچ ارزانی بی حکمت نیست، بر همین اساس نیز ارزان بودن غیر معقول قیمت تزریق این نوع ژل می تواند یکی از عوامل تقلبی بودن آن به شمار رود.

ارزانی های بدون دلیل و ترغیب کننده به عنوان یک هشدار بسیار قوی در غیر قانونی بودن و عدم مرغوبیت مارک آن می باشد که باید به آن توجه داشت. پس اگر در کلینیک هایی که قیمت بسیار پایین را به عنوان تخفیف و یا هر دلیل دیگری برای جلب مشتری استفاده نمودند باید به اصل بودن موادی که تحت عنوان بوتاکس مرغوب می باشد شک نمود و از مراجعه به آنها خودداری نمود.

دومین موردی که می تواند شک افراد را برای غیر اصل بودن ماده ی بوتاکسی که در زیر پوست افراد تزریق می شود را بیشتر کند، میزان اعتبار مطبی است که تزریق در آن انجام می شود.

پزشکان متخصص نیز از این قضیه مستثنی نیستند و به طور حتم باید اعتبار آن را نیز مورد توجه قرار داد و دانست که آیا کسی که این کار را انجام می دهد تا چه حدودی از اعتبار و خوشنامی در میان مشتریان و بیماران خود برخوردار است.

اگر مراجعه کنندگان به این مطب ها از نحوه ی انجام کار و نتیجه ای که عاید آنها شده است رضایت نداشته باشند می تواند به اصل بودن ماده ی بوتاکس شک کرد.

از دیگر مواردی که بر میزان اصل و غیر اصل بودن مارک های بوتاکس تاثیر دارد این است که شما باید از پزشکانی که بوتاکس را بر روی پوست و صورت شما انجام می دهند اسم مارک آن را بپرسید و از آنها درخواست کنید که حتما جعبه بوتاکس را برای شما اورده و آن را به شما نشان دهند تا بتوانید با اطمینان کامل به انجام آن تن بدهید.

بوتاکس اصل بر روی آن عبارت Onabotulinumtoxina درج شده است که نشان دهنده ی اصل بودن و اعتبار بالای آن می باشد. لازم به ذکر است بر روی مارک های تقلبی موجود در بازار عبارت های دیگری از جمله سم بوتولینوم و یا امکان دارد نام های دیگری درج شده باشد.

یک نکته ی دیگر که باید به آن توجه داشت بطری بوتاکس می باشد که اصل و یا تقلبی بودن آن را تا حدود زیادی به اثبات می رساند. این بطری ها معمولا بر روی آنها باید هولوگرامی با نشان Allergan وجود داشته باشد تا دال بر اصل بودن آن را به اثبات برساند.

بر این اساس نیز کلیه برند های تولیدی هولوگرام و نام برند خود را بر روی بسته بندی های محصولات تولید که روانه ی بازار می کنند درج می کنند.

برندهای ایرانی و خارجی بوتاکس

انواع برندهای معتبر بوتاکس

به طور کلی Brand BOTOX یکی از مشهورترین برند هایی است که در جهان تولید می شود. این نوع ماده در شرکت Allergan به تولید انبوه می رسد. البته مارک های دیگری نیز در بازار موجود می باشند که بنا به کاربرد آنها مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه ی این مارک ها دیسپورت و زئومین و مصپورت می باشند.
این برند ها بر اساس کارایی که دارند دارای تفاوت زیادی نمی باشند و کارکرد برابر آنها باعث شده است که در یک سطح از کیفیت باشند. دلیل این امر هم تولید توسط برند های معتبر می باشد که مورد قبول اکثریت آزمایشگاه ها و مراکز استاندارد قرار گرفته اند.

مارک بوتاکس Botox

کمپانی بوتاکس یکی از اولین تولید کننده های ژل پرکننده ی چین و چروک پوست می باشد. میزان اثر بخشی و ماندگاری این نوع مواد معمولا بین سه الی چهار ماه می باشد و بعد از این مدت باید دوباره آن را تکرار نمود.

نکته ی قابل توجه در استفاده از این نوع مارک این است که اگر به هر چیزی حساسیت داشته باشید و یا اینکه با خوردن یک مواد غذایی بدن شما دچار آلرژی و یا تبخال می شود به طور حتم باید اینگونه موارد را به پزشک خود اطلاع دهید. چرا که استفاده از این محصول می تواند باعث بروز عوارضی در پوست شود و در آینده مشکلاتی را برای فرد به وجود بیاورد.

 مارک دیسپورت

به جرات می توان گفت که یکی از معتبر ترین و مهمترین مارک های بوتاکس که در حال حاضر در کلیه ی کشور های جهان و ایران مورد استفاده قرار می گیرد، مارک دیسپورت می باشد.

این مارک ساخت کشور انگلیس می باشد که با نام تجاری گالدرما به تولید انبوه می رسد. بیشتر موارد استفاده ی این نوع بوتاکس برای خطوط بین ابرو ها و خطوط به وجود آمده در پیشانی که به خطوط گابلر معروف هستند می باشد.

مارک دیسپورت بیشتر در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که خطوط فرد از حالت خفیف به متوسط و یا زیاد تغییر حالت داده باشند و در موارد کمتر از آن استفاده نمی شود.

این برند یک روش درمانی با اثربخشی فوری می باشد که برای انجام آن نیازی به بستری شدن ندارد و در مطبهای شخصی و کلینیک های زیبایی می توان آن را به نحو احسن به انجام رسانید.

این تزریق به گونه ای است که پس از اتمام کار فرد می تواند به زندگی روزمره ی خود بپردازد و مشکلی در این زمینه نخواهد داشت.

البته با عنایت به تحریم های موجود در بازار داروی ایران باید از اصلی بودن این مارک حصول اطمینان یافت، چرا که در حال حاضر انواع مارک های تقلبی در بازار حتی به نام دیسپورت نیز وجود دارند.

میزان ماندگاری این نوع برند بستگی به شرایط پوست افراد دارد و می تواند متغیر باشد، اما به طور معمول بین سه الی چهار ماه را بنا به تجارب کسب شده برای آن در نظر گرفته اند.

انواع برندهای ایرانی و خارجی بوتاکس

 مارک زئومین

زئومین یکی دیگر از انواع مارک های بوتاکس می باشد. این نوع در کشور آلمان که یکی از بزرگترین کشور های تولید کننده دارو در جهان می باشد به تولید می رسد و دارای اعتبار زیادی می باشد.

این برند برای زیبایی پوست صورت و از بین بردن خطوط و چین و چروک ابرو کاربرد فراوانی دارد. یکی از موادی که در ساخت زئومین به کار رفته است نوروتوکسین می باشد.

این برند برای تزریق در افراد بزرگسال که از قسمت گردن و پلک دچار اسپاسم عضلانی می باشند نیز کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.
کاربرد های آرایشی و زیبایی این برند در صاف نمودن چین و چروک ها و فلج نمودن عضلات آنها به صورت موقت می باشد.

به طور کلی میزان رضایت از این نوع برند نیز مانند برند قبلی به طرز چشمگیری بالا می باشد و این از نشانه های معتبر بودن و اصالت مارک می باشد. چرا که هرچه کیفیت بالاتر باشد به همان اندازه نیز از میزان رضایت بالاتری برخوردار می باشد.

برند زئومین دارای شباهت های زیادی با مارک Botox می باشد و از این رو تشخیص آنها برای بیماران خیلی دشوار است.

تنها تفاوت آنها در تولید به عدم استفاده از تعدادی پروتئین می باشد. ناشناخته بودن برند زئومین به نسبت Botox موجب شده است که از قیمت کمتری نیز ضمن کیفیت تقریبا برابر برخوردار باشد. این نوع برند نیز به مانند بقیه دارای ماندگاری در حدود سع الی چهار می باشد.

مارک مسپورت

در کشور ایران نیز یکی از انواع مارک های بوتاکس به تولید رسیده است که توانسته است تا حدود خیلی زیادی با نمونه های خارجی رقابت کند. با توجه به اینکه این محصولات در کشور خودمان به تولید انبوه رسیده اند و هیچ گونه مالیات و هزینه اضافی بر آنها اعمال نمی شود دارای قیمت بسیار کمتری به نسبت بقیه ی برند ها می باشد.

این مارک مسپورت نام دارد که برای از بین بردن خطوط متوسط روی صورت کاربرد فراوانی از آن می شود. با نظر داشت به اینکه محصول تولید شده در ایران دارای تاییدیه ی سازمان غذا و دارو می باشد می توان با اطمینان از اصل بودن و معتبر بودن آن استفاده نمود.

به جرات می توان گفت که مسپورت ساخت داخل از خیلی از برند های دیگر دارای عوارض نسبتا پایین تری می باشد که در نوع خود جالب توجه می باشد. این برند در کشور های اغلب آسیایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که این نکته نشان از کیفیت بالای این برند کاملا ایرانی می باشد. میزان ماندگاری مسپورت از بقیه ی مارکها بیشتر می باشد و به صورت تقریبی بین چهار الی شش ماه ماندگاری دارد.

ویژگی برندهای بوتاکس معتبر

برندهای بوتاکس به طور کلی دارای ویژگی های زیادی می باشند که بنا به موارد استفاده ای که دارد از هر کدام بهره برداری خاصی می شود. مساله ی ماندگاری و کیفیت یکی از مسائل مهمی است که گوی سبقت را از قیمت آن گرفته است.

به عبارتی دیگر برای بسیاری از افراد کیفیت کار و میزان ماندگاری محصول بر روی پوست از قیمت تمام شده ی تزریق ارزش بیشتری دارد. هر چند که اگر یک مارک خاصی دارای ماندگاری بیشتری باشد نمی توان آن را برتر از دیگر مارک ها قلمداد کرد، اما می توان از آن به عنوان یک مزیت بسیار بزرگ یاد کرد.

ویژگی برندهای معتبر بوتاکس

عوارض انواع مارک های بوتاکس

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد در خصوص عوارض احتمالی مارک های بوتاکس باید عنوان کرد که افرادی که سابقه حساسیت به هرگونه مواد غذایی را که داشته باشند باید به طور حتم آن را با پزشک خود در میان بگذارند. چرا که مواد تشکیل دهنده ی ژل های تزریقی معمولا از مواد پروتئینی می باشد که امکان دارد بدن برخی از افراد به این پروتئین ها حساسیت داشته باشد و عوارضات بعد از تزریق را به دنبال داشته باشد.

بیشتر بخوانید:‌ عوارض تزریق بوتاکس به طور کامل

میزان ماندگاری برندهای بوتاکس

میزان ماندگاری انواع مختلفی از برند های بوتاکس در درجه اول به شرایط بدنی افراد بستگی زیادی دارد. به طور معمول میزان ماندگاری تعدادی از برند ها بین سه الی چهار ماه و در برخی دیگر بین چهار الی شش ماه می باشد. برای آنکه بدانید از کدام نوع برند باید استفاده کنید می توانید از پزشک متخصص و معتمد خود بخواهید که شما را راهنمایی کند تا از این طریق مناسب ترین نتیجه را کسب کنید.

در این مقاله سعی شد تا شما را با انواع برندهای بوتاکس آشنا کنیم و راه های تشخیص بوتاکس اصل از بوتاکس تقلبی را توضیح دادیم در صورتیکه متقاضی این خدمات هستید امیدوارم مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد و همچنین توصیه میکنیم کلیه خدمات جوان سازی پوست، کاشت مو ، کاشت ابرو ، کاشت ریش و سبیل را در کلینک های زیبایی معتبر همچون کلینیک ره یا انجام دهید.

این مقاله در بلاگ ره یا تولید شده است و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است. انواع خدمات زیبایی را میتوانید در کلینیک پوست و مو ره یا بیابید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *